NY Rangers – Dallas 6:7 (kon.) | Columbus – Carolina 4:1 (kon.) | Toronto – Buffalo 4:3 (kon.)
St. Louis – Ottawa 4:6 (kon.) | Minnesota – New Jersey 3:4 (kon.) | Calgary – Florida 5:2 (kon.)
Colorado – Chicago 4:6 (kon.) | Vancouver – Nashville 1:0 (kon.) | Anaheim – Tampa 2:1 (po pr.)
Toronto Maple Leafs
4:3 (0:2, 3:0, 1:1)
Buffalo Sabres
Středa 18.01.2017, 01:30 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Česká stopa v utkání:

Roman Polák (TOR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:58 (04:28:43)

1. Auston Matthews (TOR) 1+0
    2. Evander Kane (BUF) 1+0
    3. Nikita Zajcev (TOR) 0+1
    James Van Riemsdyk se může v současné chvíli pochlubit nejdelší sérií zápasů s bodem ze všech hráčů v NHL!

Statistiky: Střely na bránu: 32-27; Zablokované střely: 9-17; Vhazování: 62%-38%; Hity: 26-41; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
    Toronto Maple Leafs zvítězilo nad Buffalem a poprvé v letošní sezóně NHL vyhrálo v normální hrací době tři utkání v řadě.

Buffalo se během druhé poloviny první třetiny ujalo zásluhou Kylea Okposa a Evandera Kanea dvoubrankového vedení, jenže Toronto během prostřední části předvedlo k radosti fanoušků v Air Canada Centre fantastický obrat, když se postupně prosadili Leo Komarov, Matt Martin a Auston Matthews. Po třetí brance Maple Leafs nahradil v bráně Buffala hodně naštvaného brankáře Robina Lehnera náhradník Anders Nilsson, ani on ovšem čisté konto nedokázal, když ve třetí třetině překonal James Van Rimsdyk a vstřelil vítězný gól. Za hosty již pouze snižoval William Carrier. Toronto vyhrálo utkání, v němž prohrávalo po první třetině od góly, poprvé od 28. prosince 2013, a stylově proti Buffalu. Konečný výsledek. Toronto Maple Leafs 4 Buffalo Sabres 3.

59:55
    Před bránou Frederika Andersena vznikl obrovský závar, brankář Toronta ale nakonec dokázal puk vleže zmrazit!

59:37
    Buffalo Sabres si vyžádalo oddechový čas. Hostující celek má necelých 23 sekund na to, aby vyrovnal na 4:4.

59:37
    Auston Matthews na třetí pokus s pomocí Zacha Hymana dokázal vyhodit puk na zakázané uvolnění.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:30
    Anders Nilsson naskočil na střídačku a Sabres to zkouší minutu a půl před koncem při hře bez brankáře!

58:12
    Jake Gardiner vypálil prudce od modré čáry, Anders Nilsson měl ale dobrý výhled a puk ukryl ve své lapačce.
    57:37 William CARRIER - 4:3

57:37
    Sabres právě vstřelili branku!
    WILLIAM CARRIER si najel před bránu na bekhendové nahození Zemguse Girgensonse z pravého křídla a ostrého úhlu a nádherným golfovým úderem puk ze vzduchu poslal pod horní tyč. Sabres necelé tři minuty před koncem prohrávají v Air Canada Centre pouze o gól! Asistence: Zemgus Girgensons a Brian Gionta.

57:05
    Leo Komarov vzápětí vypálil na levém křídle od modré čáry a jeho velmi nebezpečná střela zamířila vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány bez teče!

56:22
    Nazem Kadri na levém křídle vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování a jeho pokus minul bližší tyč.

55:18
    Matt Hunwick na levém křídle vypálil od modré čáry a Anders Nilsson jeho tečovaný pokus našel v náručí.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 21. Komarov (Kadri, W. Nylander), 29. M. Martin, 30. Matthews (Hyman, Co. Brown), 54. J. van Riemsdyk (Marner, N. Zajcev) – 11. Okposo, 20. E. Kane (B. Gionta, McCabe), 58. Carrier (Girgensons, B. Gionta)

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, C. Carrick, Hunwick (A), R. Polák – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Marner – Komarov, Kadri, W. Nylander – Hyman, Matthews, Co. Brown – M. Martin, F. Gauthier, Sošnikov. Hlavní trenér: Mike Babcock.
    Buffalo Sabres: Lehner (30. A. Nilsson) – McCabe, Ristolainen, Bogosian, Franson, Falk, Fedun – Carrier, R. O'Reilly (A), Okposo (A) – M. Foligno, Eichel, Reinhart – E. Kane, Girgensons, B. Gionta (C) – Moulson, C. O'Reilly, Deslauriers. Hlavní trenér: Dan Bylsma.

Rozhodčí: Jon McIsaac,Chris Rooney. Čároví: Devin Berg, David Brisebois

Diváci: 19122