Chrudim – Interobal Plzeň 2:0 (kon.) | Vysoké Mýto – Hradec Králové 3:1 (kon.) | Slavia – Třinec 4:2 (kon.)
Česká Lípa – Litoměřice 3:2 (kon.) | Hodonín – Zruč n/S 5:10 (kon.)
FK Chrudim
2:0 (2:0)
SK Interobal Plzeň
Pátek 20.01.2017, 20:00 • Sportovní hala Chrudim • 1. Futsal liga • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

FK ERA-PACK Chrudim po vítězství nad českolipskými Démony na vlastní palubovce přivítá Interobal Plzeň. Souboj prvního se třetím týmem CHANCE Futsal ligy slibuje skvělou futsalovou podívanou, obzvláště, když si svoji premiéru v dresu Chrudimi odbude zkušený brazilský pivot Rodrigo Mancha.

Repríza předloňského finále Poháru FAČR musí do Chrudimi přilákat velké množství fanoušků. Tým Petra Kučery je ve skvělé formě, vždyť poslední porážku zaznamenal 11. listopadu 2016 proti Benagu Zruč nad Sázavou! Od té doby nebyl poražen, a na východ Čech tak rozhodně nepojede s poraženeckou náladou. Naposledy formu Interobalu smolně odnesl Nejzbach, který po čtyřech gólech Štrajta padl poměrem 3:4. V posledním vzájemném zápase se radovala Chrudim v poměru 5:1, dvěma góly a stejným počtem asistencí zazářil zejména chrudimský Radim Záruba.

Názory z kabiny:
    Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim):
    „Potkáme se se soupeřem, který nasbíral nejvíce bodů za posledních deset zápasů. Tým prochází skvělým vývojem a má kvalitní hráče, očekávám komplikované utkání. Máme za sebou týden těžké práce, před námi jsou čtyři zápasy během krátké doby. Musíme hrát chytře a využít všech hráčů, abychom je příliš nepřetížili. V dalším zápase nám navíc pomůže nový hráč Rodrigo Mancha. Bude nám prospěšný v řadě momentů, pomůže týmu získat rytmus. Věřím, že následující zápas zvládneme a připíšeme si na konto další vítězství.“

Petr Kučera (trenér SK Interobal Plzeň): „Do Chrudimi pojedeme v okleštěné sestavě tak dostanou příležitost i hráči kteří tolik pravidelně nenastupují a jsem zvědavý jak se jim povede. Já osobně se na zápas těším, čeká nás nejlepší český tým tak alespoň uvidíme jak na tom jsme. Budeme hrát aktivně, loni jsme u soupeře bojovali o bod až do konce zápasu, tak kdyby mělo utkání letos stejný průběh byl bych spokojený. Důležité bude, aby se kluci nezalekli velkých jmen a chtěli se s nimi rovně popasovat. Samozřejmě, že každý bod z tohoto zápasu by byl do tabulky na víc.“

FK ERA-PACK Chrudim: Žďánský (Hlouš) – Záruba, R. Mareš, M. Mareš, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Ricardinho, Mancha, Rešetár (C), Slováček, Felipe

SK Interobal Plzeň: Kubíček (Němec) – Mižár (C), Štrajt, Koc, Mariánus, Štverák, Abrham, Holý, Hudaček

Rozhodčí: Kaštánek, Pivoňka.

Obě mužstva již jsou nastoupena na hrací ploše, utkání co nevidět odstartuje.

1

00:23
    Útočná akce plzeňského Koce skončila až na dobrém obranném bloku Davida Drozda.

00:59
    Úvodní útočná akce ERA-PACKu výraznější ohrožení branky Interobalu nepřinesla.

01:44
    Nejproduktivnější hráč Plzně Michal Štrajt předvedl pohlednou samostatnou akci, probil se až k brance, ale Jakuba Žďánského nepřekonal.

02:28
    Koudelka připravil míč pro Radima Zárubu, jehož prudká rána se až ke Kubíčkovi nedostala.

02:59
    Chrudim podle očekávání diktuje tempo a snaží se o otevření střeleckého účtu zápasu.

03:39
    Felipe ostrou ranou z dálky minul prostor mezi třemi tyčemi.

03:44
    O několik sekund později ho totožným způsobem napodobil kapitán Rešetár.

04:23
    Další akce Chrudimi již byla daleko nebezpečnější, Lukáš Rešetár tvrdou střelou orazítkoval břevno plzeńské branky!

04:54
    Štrajt od postranní čáry napálil tyčku chrudimské svatyně, Plzeň zatím na východě Čech rozhodně nehraje druhé housle!

05:11
    Plzeňský Štverák dostal pořádně naloženo a s bolestivou grimasou odchází na střídačku.

06:33
    A znovu se přesouváme na druhou stranu. Dobře bránící Plzeň však zatím Chrudimské do stoprocentních šancí nepustila, v další šanci pálí Slováček mimo.

07:25
    Tentokrát již domácí prověřili Václava Kubíčka, kterého prověřil jeho kamarád Radim Záruba. Ze vzájemného souboje zvítězil plzeňský brankář.

08:00
    Chrudimská sportovní hala stále branku neviděla, častěji mají míč na nohách chrudimští futsalisté.

09:14
    Roman Mareš posunul balon na Felipeho, který byl poslán k zemi Mariánusem. Domácí budou zahrávat volný přímý kop z kvalitní pozice.

09:26
    Rozehrávku standardní situace vzal na sebe Lukáš Rešetár, jehož ránu si brankář Kubíček dokázal pohlídat.

10:59
    Chrudimští zvyšují svoji aktivitu směrem dopředu. Roman Mareš postupoval s Radimem Zárubou do přečíslení ve dvou proti jednomu, zakončení druhého jmenovaného Kubíčka pokryl.

11:45
    Po dlouhé době promluvili směrem dopředu hráči Plzně, zakončení Holého bylo však nepřesná.

12:11
    Oddechový čas pro hosty.

12:26
    Na akumulované fauly je stav nerozhodný 4:4, vidina desetimetrového kopu se jeví jako nereálná.

13:33
    Předchozí příspěvek již neplatí, Plzeň právě dosáhla pátého akumulovaného faulu!

12:43
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Koudelka připravil balon pro MATĚJE SLOVÁČKA, který otevřel skóre zápasu – 1:0!

14:06
    Tak to je nástup jako hrom! Nová akvizice ERA-PACKu se prosazuje hned při svém prvním střídání! RODRIGO MANCHA propálil Václava Kubíčka a vrací Chrudimi vedení – 2:0!

15:11
    Chrudim po vstřelená brance ožila a snaží se navýšit vedení. Do zakončení se dostal Rešetár, ale z úhlu pálil mimo.

17:00
    Koudelkovo zakončení vypadalo hodně nebezpečně, na poslední chvíli ho však mimo branku odrazil kolega z reprezentace Michal Holý.

18:02
    Radim Záruba stříleným centrem hledal Matěje Slováčka, na poslední chvíli sebral chrudimskému hráči radost skvělým zásahem Kubíček!

18:40
    Plzeňští v závěru poločasu ožili a usadili se na polovině soupeře. Po odkopu Davida Drozda budou pokračovat v kombinaci.

19:23
    Oba celky se snaží hlavně udržet balon a soupeře k ničemu nepustit.

20:00

Chrudimští první poločas zvládli a nad plzeňským soupeřem vedou 2:0. Interobal předvádí v Chrudimi nebojácný výkon, přesto na kvalitu ERA-PACKu nestačí. Pokud chce třetí tým pomýšlet na body, musí ve druhé půli rozhodně zabrat.

20:01

21:00
    Úvodní minuta druhé půle patřila Chrudimi, dlouhá kombinace ERA-PACKu přinesla zakončení Rešetára mimo branku.

22:25
    Ve druhé půli zatím sledujeme jednostranný futsal, domácí se snaží o navýšení dvoubrankového náskoku.

23:47
    Po dlouhé době se hosté dostali k balonu, brankář Kubíček ale pouze odpravil balon na tribunu.

24:00
    A znovu se hrálo před brankou Interobalu, Záruba však svůj projektil mezi tři tyče nenasměroval.

24:37
    Útočná akce třetího celku tabulky končí zblokovanou ranou, Slováček odrazil míč do hlediště.

26:04
    Hra se nyní plynule přelévá ze strany na stranu, ani jeden z celků ale nedokáže soupeřova brankáře pořádně prověřit. ERA-PACK zatím v poklidu hájí vypracovaný náskok.

26:55
    Stále beze změny, Chrudimští kombinují s míčem na útočné polovině.

28:31
    Pavel Drozd se pokusil zakončit z pravé strany, do střely mu ale padl plzeňský Mariánus, čímž celou akci ERA-PACKu ukončil.

29:54
    Nová akvizice Rodrigo Mancha připravil palebnou pozici pro Lukáše Rešetára, chrudimskému kapitánovi ale zakončení nevyšlo podle představ.

30:51
    Útočná akce Interobalu skončila záhy, odpověď Pavla Drozda zamířila nad branku Václavu Kubíčka.

32:34
    Mižárovo zakončení Jakuba Žďánského vystrašit nemohlo, domácí jsou k vítězství stále blíž.

33:28
    Aktivní Michal Holý se pokouší se zápasem něco udělat, jeho ránu po zemi ale chrudimský gólman zastavil. Na druhé straně se zakončení příliš nevyvedlo Koudelkovi.

34:11
    Na akumulované fauly vede Chrudim ve druhé půli 2:1, desetimetrového kopu se s největší pravděpodobností nedočkáme.

35:40
    Rešetár hodně šikovně sklepl hlavou balon pro Rodriga Manchu, který ale prudkou ranou jen těsně minul plzeňskou klec!

37:11
    Po faulu chrudimského Felipeho bude Interobal zahrávat volný přímý kop z nadějné pozice.

37:13
    Michal Holý posunul balon pro svého jmenovce Michala Štrajta, jenž tvrdou dělovkou napálil břevno chrudimské klece!

37:44
    Roman Mareš poslán k zemi nedovolený způsobem, na akumulované fauly srovnáno 3:3.

38:00
    Dvě minuty před koncem si Plzeň bere time out, zkusí trenér Petr Kučera hru bez brankáře?

38:01
    A je to tu, brankář Kubíček zůstal na střídačce a Interobal kombinuje v pěti proti čtyřem!

38:23
    Kombinace Plzně zatím Chrudim pokrývá, pas Michala Holého odrazil do zámezí David Drozd.

39:19
    Čas do konce zápasu se krátí, Plzeň stále bez gólmana na chrudimské polovině.

39:50
    Hosté se snaží, ale marně. Tři body dnes zůstanou v Chrudimi!

Vedení z prvního poločasu ERA-PACK Chrudim uhájil, další branky již fanoušci neviděli, a tak se Chrudimští radují z vítězství. To je pro dnešek vše, příjemný zbytek večera z chrudimské sportovní haly přeje Šárka Svobodová. (21:42:14)