Schalke – Ingolstadt 1:0 (kon.) | Wolfsburg – Hamburg 1:0 (kon.) | Augsburg – Hoffenheim 0:2 (kon.)
W. Brémy – Dortmund 1:2 (kon.) | Darmstadt – Mönchengladbach 0:0 (kon.) | RB Lipsko – Frankfurt 3:0 (kon.)
Werder Brémy
1:2 (0:1)
Borussia Dortmund
Sobota 21.01.2017, 15:30 • Weserstadion, Bremen • Německá Bundesliga • 17. kolo

Ode mě je to dnes vše. Děkuji za pozornost a u Bundesligy zase někdy nashledanou. (17:33:57)

STATISTIKY UTKÁNÍ

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 16:12.

Je dobojováno! Brémám se sice povedlo po hodině hry vyrovnat, ale tři body si nakonec odváží fotbalisté Dortmundu

Do vedení se hosté dostali již v páté minutě, kdy přesně zakončoval André Schürrle. Oba celky pak měly gólové příležitosti, ale poločas utkání byl 1:0 pro žlutočerné.

Druhý poločas nabídl zápletku. Fin Bartels utekl po hodině hry hostující obraně a střelou k tyčce vyrovnal. Svěřenci Thomase Tuchela ale byli pak aktivnější a zaslouženě vstřelili branku. Autorem byl Łukasz Piszczek. Díky němu Borussie vybojovala tři cenné body.

90+4

90+3
    Domácí zakončovali nejspíše poslední akci přihrávkou na penaltu. Tam byl jako první Sokratis Papastathopoulos, jenž míč odkopl pryč. Hned poté se pískal ofsajd.

90+2
    Zde se ale Brémy dostaly do ofsajdové pozice. Odkopávat tak bude v dobrý čas pro svůj celek brankář Roman Weidenfeller.

90+1
    Ousmane Dembèlé zachytil nakopnutí za obranu a s pískotem zakončoval. Míč i tak skončil vysoko nad brankou, po odmávaném ofsajdu přijde nákop dopředu.

89
    Teď sledujeme tak trochu hokejové utkání. Útok střídá útok, závěr tohoto zápasu je opravdu náramný. Udrží Borussia své vedení nebo se dočkají domácí vyrovnání?

88
    Raphaël Guerreiro předvedl neskutečný sprint skrz celé hřiště. Dostal se až do útoku, ale Ousmane Dembèlé jeho následnou akci nedokončil.

87
    Łukasz Piszczek odkopl míč pronikajícímu Delaynemu. Domácí tak budou v posledních minutách utkání rozehrávat rohový kop.

86
    Łukasz Piszczek postupoval po pravé straně, kde se mu ale nepovedlo projít přes dvojici hráčů. Ti si na něj skvěle počkali a míč mu odebrali.

85
    André Schürrle dostal míč na hranici vápna, kde míč zasekl a odhodlal se ke střele. Svým pokusem ovšem pozorného Wiedwalda nepřekonal.

84
    Santiago García ukončoval snažení Łukasze Piszczeka faulem zezadu. Rozhodčímu nezbývalo nic jiného, než mu udělit žlutou kartu.

83
    Christian Pulisic byl držen jedním z domácích hráčů. Westfálský celek tak bude rozehrávat standardní situaci z velice dobré pozice.

82
    Dortmundští klidní hru kombinací na útočné polovině. Žlutočerní by rádi přidali třetí branku, která by jim dodala větší klid na kopačky.

81
    Krásná akce Borussie, které chyběly milimetry. Raphaël Guerreiro a Ousmane Dembèlé si vyměnili míč. První jmenovaný byl ve vápně a vylepšoval pozici přihrávkou na Kagawu. Tomu k zakončení z penalty chyběly opravdu milimetry.

80
    Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Clemens Fritz, přichází Florian Kainz.

78
    Raphaël Guerreiro obešel na pravé straně bránící hráče a dával přihrávku na penaltu. Zde byl Ousmane Dembèlé, jenž přihrávku ale dostal jen na paty.