Boston – Chicago 0:1 (kon.) | Buffalo – Detroit 3:2 (po pr.) | Carolina – Pittsburgh 1:7 (kon.)
New Jersey – Montreal 1:3 (kon.) | Edmonton – Nashville 2:3 (0:2 po s.n.) | Vancouver – Florida 2:1 (kon.)
Winnipeg – St. Louis 5:3 (kon.) | Columbus – Carolina 3:2 (kon.)
New Jersey Devils
1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Montreal Canadiens
Sobota 21.01.2017, 01:40 • Prudential Center, Newark • NHL
    Al Montoya dotáhl Canadiens k výhře.

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u NHL zase někdy nashledanou. (04:16:39)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Pavel Zacha (NJD) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:32
    Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:53

1. Alex Galchenyuk (MTL) 1+2
    2. Alexandr Radulov (MTL) 0+3
    3. Shea Weber (MTL) 1+0

Utkání je u konce! Montreal vítězí 3:1 díky dvěma využitým přesilovkám ve třetí třetině.

Devils se dostali přesně po čtyřech minutách do vedení, kdy střela zápěstím Stevena Santiniho skončila až v levém horním růžku. Montrealu se vzápětí povedlo vyrovnat díky přesilovkové trefě, autorem branky byl Alex Galchenyuk.

O vítězi utkání rozhodla až třetí třetina. Hned na jejím začátku vyfasoval pětiminutový trest Karl Stollery. Montreal po vypršení jednoho trestu tak hrál tři minuty přesilovku a hned dvakrát se v ní prosadil. Nejdříve propálil Kinkaida Weber, pár chvilek na to zvyšoval na 3:1 Max Pacioretty.

Devils dnes podali bídný výkon, a tak dva body putují zaslouženě do Kanady.

Střely na branku: 17:26

59:14
    Po nahození před branku se domácí dostávali do skrumáže. Ani jeden z nich ovšem nedokázal zakončit tak, aby se ještě o něco hrálo.

58:25
    P.A. Parenteau tečoval střelu od modré čáry, která ale nakonec hostujícímu brankáři nenadělala problémy. Ten ovšem puk i tak pokryl.

58:11
    Tomáš Plekanec byl prvním hráčem, jenž se pokoušel trefit prázdnou branku. Jeho pokus byl ale zablokován.

57:27
    Taylor Hall zakončoval akci svého celku po přihrávce zpoza branky. Kanadský útočník ale zakončoval jen nad branku. Keith Kinkaid mezitím opustil branku svého celku.

56:47
    Hra se následně přerušuje pro vyhození kotouče mimo ledovou plochu. Následovat bude vhazování ve středu ledové plochy.

56:29
    Rychle unikal po levé straně Taylor Hall, který následně zakončoval mezi betony Montoyi. Ten je ale včas sklapl.

55:54
    Po pravé straně postupoval Michael Cammalleri, který zakončoval přes obránce. Toho se mu ale nakonec nepovedlo obstřelit.

55:15
    Montreal je blízko výhře. Nyní probíhá třetí komerční přestávka třetí třetiny. Po ní se bude vhazovat před domácím brankářem.

54:25
    Po pravé straně si do zakončení najel Kyle Palmieri, kterému se ale z kruhu nepovedlo překonat Montoyu. Ten je v posledních minutkách dost zaměstnáván.

53:39
    Po ofsajdové pozici hostů se bude vhazovat ve střední třetině. Montreal je blízko k výhře po dvou prohraných utkáních.

53:01
    Zpoza branky se pokoušel zakončovat Michael Cammalleri. Tomu se ale přes betony hostujícího brankáře nepovedlo skórovat.

52:28
    Po přejetí pásma to zkoušel od levého mantinelu Pavel Zacha. Jeho střela ale byla spíše propagační a skončila v rukavici Montoyi.

David Panuška

Branky a nahrávky: 4. Santini (Parenteau, Hall) – 6. Galchenyuk (Radulov, Beaulieu), 44. S. Weber (Radulov, Galchenyuk), 45. Pacioretty (Galchenyuk, Radulov)

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – Lovejoy, Helgeson, Severson, Quincey, Santini, Stollery – Parenteau, Henrique, Hall – Palmieri, Zajac, Cammalleri – B. Bennett, Josefson, Zacha – Smith-Pelly, Coleman, Wood.
    Montreal Canadiens: Montoya (Price) – S. Weber, Jemelin, Petry, Beaulieu, Redmond, Barberio – Radulov, Danault, Pacioretty – Byron, Plekanec, Lehkonen – A. Shaw, Galchenyuk, Andrighetto – Flynn, T. Mitchell, De La Rose.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Morton – Cormier, Miller