Boston – Chicago 0:1 (kon.) | Buffalo – Detroit 3:2 (po pr.) | Carolina – Pittsburgh 1:7 (kon.)
New Jersey – Montreal 1:3 (kon.) | Edmonton – Nashville 2:3 (0:2 po s.n.) | Vancouver – Florida 2:1 (kon.)
Winnipeg – St. Louis 5:3 (kon.) | Columbus – Carolina 3:2 (kon.)

Československá stopa v utkání

Jaromír Jágr (FLA) (1 + 0, 4 střely, čas na ledě 19:40)
    Jakub Kindl (FLA) (0 + 0, 1 střela, čas na ledě 15:06)

Střely na branku v zápase

Vancouver Canucks: 32

Florida Panthers: 35

Viděli jsme utkání, ve kterém padly tři branky, o jednu více nakonec vstřelili Vancouver Canucks, kteří rozhodli ve třetí části, když se prosadil Luca Sbisa. Po vyrovnané bitvě se tedy mohou radovat domácí, nejvíce potom Henrik Sedin. Ten totiž završil tisícovku nasbíraných bodů v National Hockey League a vysloužil si veliké ovace v hale. Jedinou trefu Floridy zaznamenal český forvard Jaromír Jágr, jinak ale hosté nemohou být příliš spokojení. Musíme však pochválit oba brankáře, ti předvedli fantastické výkony a drželi své celky nad vodou. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký víkend.

59:51
    Už jen posledních pár vteřin a vše nasvědčuje tomu, že už Florida nestihne vyrovnat. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:33
    Také Florida si vybírá oddechový čas.

59:33
    Daniel Sedin teď kroutí hlavou. Byl hodně blízko prázdné brance, přesto ji nedokázal trefit a namířil kotouč pouze do tyčky. Teď může doufat, že jeho tým neinkasuje.

59:18
    Ekbladova střela skončila sražená za brankou, pak se navíc domácí osvobozují.

59:06
    Vancouver Canucks si vybírají oddechový čas. Bude se vhazovat před jejich brankářem, takže pochopitelný krok.

59:06
    Bo Horvat zkusil z dálky trefit prázdnou branku, ale nepovedlo se mu to, rozhodčí píská zakázané uvolnění.

58:50
    Luongo je na střídačce, hosté zkoušejí hru v šesti v poli.

58:36
    Florida nadále hledá způsob, jak se dostat do útočné třetiny. Skoro vůbec se jí to nedaří.

58:03
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny, je pouze otázkou času, než Roberto Luongo vyjede ze své klece a hosté začnou riskovat bez brankáře.

57:40
    Ani Jágrovi se nepodařilo založit lepší akci, potom kotouč končí mimo hrací plochu.

57:06
    Jokinen bojoval o kotouč za brankou Canucks, ale byl tam z Panterů sám, nikdo jiný mu nepomohl, takže šance útočníka Floridy na úspěch byla jen opravdu malá.

56:36
    Zatím se tak ale neděje, naopak nebezpečné situace nadále řeší gólman Panterů, který před malým okamžikem musel přerušit hru.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 26. H. Sedin (D. Sedin, Edler), 44. Sbisa – 24. Jágr (McCann, Marchessault)

Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – Edler, Stecher, Sbisa, Ch. Tanev, Trjamkin, Biega – D. Sedin, H. Sedin, Eriksson – Bärtschi, Horvat, Burrows – M. Granlund, B. Sutter, Megna – B. Gaunce, Chaput, Skille.
    Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Pysyk, Matheson, Demers, Kindl, Ekblad – McCann, Trocheck, Jágr – Marchessault, J. Jokinen, R. Smith – MacKenzie, Sgarbossa, Sceviour – S. Thornton, McKegg, P. Thompson.

Rozhodčí: Lee, Pochmara – Knorr, Mach

Diváci: 18 865