Slavia – Kladno 2:3 (0:1 po s.n.) | Most – Motor ČB 2:5 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 0:5 (kon.)
Frýdek-M. – Přerov 7:4 (kon.) | Kadaň – Prostějov 4:3 (kon.) | Třebíč – Benátky n/J 4:1 (kon.)
Jihlava – Havířov 3:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
AZ Havířov
Sobota 21.01.2017, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Chance liga • 43. kolo

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava porazila Havířov i počtvrté v sezoně (z toho potřetí o jediný gól) a vyhrála doma 3:2, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:40:25)

Třetí třetina rozhodně nebyla pro lidi se slabší povahou, na ledě totiž bylo pořádné drama. Ve 42. minutě totiž svojí typickou střelou srovnal David Březina a poté se rozehrál boj o to, zda jeden z týmů otočí zápas na svojí stranu nebo se půjde do prodloužení. Dlouho to vypadalo na druhou možnost, kterou ale 47 vteřin před koncem rázně uťal Filip Seman a svým druhým gólem v utkání rozhodl o jihlavské výhře 3:2.

59:59
    Daniel Štumpf dostává dvě minuty za podražení, to byl zřejmě onen zákrok na Josefa Skořepu.

Na vyloučení: 5-10.

59:59
    Stejně tak jako nyní a nic na výsledku nezmění ani to, že Josefu Skořepovi ustřelil jeden z hráčů soupeře puk před prázdnou klecí.

59:45
    Jihlavští posílají kotouč do středního pásma.

59:29
    Hned po něm zůstává Dušan Šafránek na střídačce a Havířov to zkusí v šesti proti čtyřem.

59:29
    Hosté si ihned poté berou oddechový čas.

59:29
    Za zmínku stojí i parádní gesto fair-play v podání Jiřího Krisla. Sudí chtěl vylučovat jednoho z domácích hráčů za faul právě na havířovského obránce, který ale za rozhodčím Kopečkem přijel a sdělil mu, že se o faul nejednalo.

59:29
    30,5 vteřiny před koncem budou mít ještě hosté šanci na srovnání, protože Tomáš Čachotský jde ven za podražení.

Na vyloučení: 5-9.

59:28
    Zajímavostí je, že góly dnes padají jen do jedné branky – směrem k Vysoké škole polytechnické Jihlava.

59:13
    Dukla právě vstřelila branku!
    Říha po přihrávce Skořepy opět pálil od modré. Kotouč se odrazil před branku na hůl FILIPA SEMANA, který jej v závaru dokázal poslat do sítě. Šafránek nemohl s tímto pokusem vůbec nic dělat. Asistence: Jiří Říha, Josef Skořepa.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:32
    Domácí hrají v plném počtu a jdou do své zkrácené přesilové hry.

58:21
    Rád bych upozornil tři nebo čtyři domácí "rádobyfanoušky" v prostoru na stání pod VIP, že Horácký zimní stadion není místem k léčení mindráků a životních problémů tím, že budou pořvávat na domácího trenéra a některé hráče... Typická česká povaha.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:37
    Petr Kanko šel do souboje o puk za brankou až příliš tvrdě a dostává dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 4-9.

57:23
    Souboj o puk v rohu za jihlavskou brankou vyhráli hosté a vzápětí pálil od modré hodně tvrdě Daniel Štumpf. Gólman Svoboda dokázal puk vytěsnit levým betonem.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 14. F. Seman (Důras), 42. Březina (Diviš, Bilčík), 60. F. Seman (Říha, Skořepa) – 29. Dvořáček (Štumpf), 37. Gřeš (Hlinka, Kanko)

HC Dukla Jihlava: M. Svoboda (Škarek) – Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Kaláb, Šidlík, Dobrovolný (C) – Jergl, F. Seman (A), Důras – Anděl, Diviš, Březina – Zeman, Skořepa, Čachotský (A) – Szathmáry, Jícha, Stoklasa.
    AZ Havířov: Šafránek (Matoušek) – Petran, L. Doudera, Chroboček, Krisl (A), D. Seman (C), Holomek, Staněk, Dudek – Kanko, Hlinka, Kalus – Štumpf, Hubáček, Dvořáček – Haas (A), Maruna, Gřeš – Pořízek, Lenďák, Bednář.

Rozhodčí: Kopeček – Křivohlavý, Rampír