Opava – Šumperk 6:3 (kon.) | Kopřivnice – Vsetín 1:5 (kon.) | Nový Jičín – Technika Brno 4:1 (kon.)
SHK Hodonín – Poruba 2011 3:6 (kon.) | Mor. Budějovice – Žďár n/S 2:1 (kon.) | Klášterec nO – Jablonec n/N 7:4 (kon.)
Řisuty – Trutnov 1:8 (kon.) | Písek – Nymburk 2:3 (po pr.) | Bílina – Vrchlabí 2:1 (po pr.)
Sokolov – Kobra 4:8 (kon.) | David Servis – Kolín 3:4 (kon.) | Jindř. Hradec – Tábor 2:6 (kon.)
Pelhřimov – Havlíčkův Brod 6:7 (0:1 po s.n.) | Děčín – Klatovy 1:4 (kon.)
HK Opava
6:3 (2:0, 4:2, 0:1)
DRACI PARS ŠUMPERK
Sobota 21.01.2017, 15:00 • Zimní stadion města Opavy • 2. liga skupina Východ • 35. kolo

59:00
    Minutu před koncem hry je ještě vyloučen Petr Chalupa, dvě minuty za hákování.

57:06
    Draci právě vstřelili branku!
    Draci využívají oslábení domácího celku. MILAN OSTŘANSKÝ zasadil kotouč přímo k tyči a snižuje.
    Asistence: Tomáš Drtil a Pavel Sedláček.

56:27
    Domácí hráči i fanoušci se rozčilují, ale na vyloučení Petra Wolfa nic nezmění. Opavský útočník byl za svůj zákrok "odměněn" dvouminutový trestem a osobním desetiminutovým trestem za zákrok do oblasti hlavy a krku.

53:18
    Současné vyloučení. Chalupa (OPA), dvě minuty za hákování. Vymazal (SUM), dvě minuty za nafilmovaný pád.

52:04
    Draky čeká početní výhoda, do které je poslal Patrik Mosler. Ten dostává dvě minuty za hákování.

49:47
    Rozhodčí opět vylučují. Tentokrát míří na trestnou lavici zadák Opavy Patrik Mosler. Důvod? Nafilmovaný pád. Slezané tak přichází o početní výhodu. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách, následovat bude kraťounká přesilovka Draků.

49:21
    Teď si navíc opavský celek zahraje přesilovku. Vyloučen je útočník Draků Milan Ostřanský, který se provinil sekáním.

44:09
    Šumperk má před sebou přesilovku. Za sekání vyfasoval menší trest opavský forvard Bohumil Herman.

39:44
    V závěru druhé části je ještě vyloučen domácí útočník Petr Wolf za napadení.

35:37
    Teď se ale bude bránit Opava. Za vražení na hrazení bude pykat na trestné útočník Bohumil Herman. Přesilovka pro Draky.

35:25
    Opava právě vstřelila branku!
    Slezané dnes v přesilovkách řádí! Využili už čtvrtou! Tentokrát od modré vyslal jedovku David Galvas, Kůdelovi puk vyplaval pod betony, kde si jej všiml PETR CHALUPA a zametl kotouč do branky – 6:2. Asistence: David Galvas.

33:38
    Teď si navíc Slezan zahraje přesilovku. Za podražení inkasoval dvouminutový trest šumperský zadák Tomáš Drtil.

30:02
    Ve stejném čase dochází ke střídání brankářů. Reného Svobodu v šumperské kleci nahrazuje Hynek Kůdela.

30:02
    S góly se nám nyní opravdu roztrhl pytel! Slezané kombinovali v útočném pásmu, v mezikruží se k puku dostal DAVID SYSALA a střelou z otočky překonal Svobodu v brance Šumperka! Slezané už vedou o tři branky! Asistence: Lukáš Svoboda a Tomáš Rousek.

28:48
    To jsou věci! Opavští pohotově reagují na snížení Draků. Jakub Vítek se nebojácně prohnal kolem šumperských beků, probil se až před branku, kde našel lépe postaveného PAVLA SELINGRA a opavský kapitán měl před poloprázdnou brankou jednoduchou úlohu – 4:2. Asistence: Jakub Vítek a Lukáš Černý.

28:25
    Ou, tak tohle musí domácí tým mrzet. Hned po buly totiž Pavel Sedláček vyslal dopředu VLADIMÍRA CINKA, který ve vlastním oslabení prostřelil Waneckého – 3:2. Asistence: Pavel Sedláček.

28:16
    Šumperk čeká další oslabení. Tomáš Sedlák nakonec vyfasoval dvouminutový trest za nedovolené bránění.

26:48
    Slezané si berou dvoubrankové vedení zpátky! Po krátkém náporu vystřelil JAKUB VÍTEK a propálil Svobodu mezi betony. Lukáš Černý byl ještě připraven dorážet, ale nebylo potřeba. Puk se došoural až za brankovou čáru. Asistence: Lukáš Černý.

25:20
    Domácí si zahrají další přesilovku. Za hákování si dvě minuty posedí na trestné lavici hostující Radek Fischer.

21:09
    Pozor, pozor! Šumperk snižuje na rozdíl jediného gólu! Rychlou kombinaci zakončil PAVEL SEDLÁČEK, který prostřelil Waneckého a hostům chybí krok k vyrovnání! Asistence: Daniel Vachutka a Tomáš Drtil.

18:41
    Domácí odskakují do dvoubrankového trháku! Pavel Selingr nádhernou přihrávkou vysunul rozjetého PETRA WOLFA, který jel sám na Svobodou a nechytatelnou střelou pod víko přidává druhý zásah Slezanů! Asistence: Pavel Selingr a Tomáš Polok.

16:15
    Domácí se přece jen dočkali! V závěru přesilovky tvrdě vypálil David Galvas, puk po jeho pumelici Svoboda vyrazil jen před sebe, kde sice s dorážkou nejprve neuspěl Petr Chalupa, důrazný JAKUB VÍTEK už ale procpal kotouč do branky a otevírá skóre dnešního duelu! Asistence: Petr Chalupa, David Galvas

14:37
    Výhodu šesti mužů v poli domácí nevyužili. Hosté se dotkli puku a hra je přerušena. Na trestnou lavici míří za držení protihráče šumperský útočník Michal Vymazal.

7:07
    Opavští se na chviličku ohřáli v útočném pásmu, ale hned museli makat zpátky. Poskakující puk před domácí klecí jen těsně minul úplně volný Novosad a následnou dorážku z ostrého úhlu nasměroval nad branku Slezanu! Teď měli domácí štěstí.

4:16
    Máme tady první dvouminutový trest. Hákováním se provinil domácí bek Mosler, přesilovka pro Šumperk.

Jan Šimek

Branky a nahrávky: 17. Vítek (Chalupa, Galvas), 19. Wolf (Selingr, Polok), 27. Vítek (L. Černý), 29. Selingr (Vítek, L. Černý), 31. Sysala (L. Svoboda, Rousek), 36. Chalupa (Galvas) – 22. Sedláček (Vachutka, Drtil), 29. Cink (Sedláček), 58. Ostřanský (Drtil, Sedláček)

HK Opava: Wanecki (Urbisch) – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tůma – Wolf, Polok (A), Selingr (C) – Grygar, Chalupa (A), Vítek – Herman, Pavelek, Černý L. – Svoboda L., Rousek, Sysala
    DRACI PARS ŠUMPERK: Svoboda R. (31. Kůdela) – Janota, Sedlák, Řezáč, Ďurkáč, Adam, Drtil, Fišera – Matějka (C), Vymazal, Vachutka – Ostřanský, Sedláček, Novosad – Cink (A), Hroch, Fischer (A) – Langr, Králík

Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Konvička.