Havířov – Kladno 4:3 (kon.) | Kolín – Slavia 5:8 (kon.) | Vsetín – Havlíčkův Brod 4:7 (kon.)
Olomouc – Písek 9:6 (kon.) | Mladá Boleslav – Letňany 3:2 (kon.) | Vítkovice – HC Litvínov 5:2 (kon.)
Č. Budějovice – Jihlava 2:1 (kon.) | Chomutov – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Sparta – Třinec 4:5 (kon.)
K. Vary – Pardubice 3:2 (1:0 po s.n.) | HC Plzeň – Zlín 1:0 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 4:5 (kon.)
HC Olomouc
9:6 (3:1, 3:3, 3:2)
IHC Králové Písek
Sobota 21.01.2017, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga staršího dorostu • 10. kolo

V gólové přestřelce se pokračovali i ve třetí třetině, když hned v úvodu závěrečné části mířil přesně Miroslav Skopal, chvíli na to jej však napodobil Patrik Šebesta. Za píseckého brankáře pak procpal puk znovu Martin Pěcha, ve hře čtyři na čtyři pak poslal kotouč za Křepelu Tomáš Dajčar. V úplném závěru pak zkompletoval hattrick Patrik Šebesta. (14:10:58)

59:27
    Hra se přelévá od branky k brance, ani jeden z brankářů ale nemusel zasahovat.

58:13
    Písek právě vstřelil branku!
    Ani Písku zřejmě hra ve čtyřech nevadí. Rychlonohý PATRIK ŠEBESTA se protáhl až před olomouckou branku a snížil znovu na tříbrankový rozdíl střelou k pravé tyči. Písecký kapitán si tak připsal hattrick. Bez asistence.

57:49
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomoučtí dokazují, že i ve čtyřech jim to jde. Písek trochu zapomněl na TOMÁŠE DAJČARA, který se dostal až před branku Písku a přidal už devátou branku Hanáků. Bez asistence.

57:27
    Současně vyloučeni: Matěj Pokorný (PIS) a Tomáš Holiš (OLO) na dvě minuty za sekání.

56:37
    Před Galušku se protáhl Novák, z těsné blízkosti ale narazil jen na chrániče připraveného brankáře.

55:16
    Třetí třetina se spíš dohrává,a to převážně před brankou hostů.

54:25
    Písek se vrhl do útoku, jeho akci ale zastavil hvizd rozhodčího signalizující ofsajd.

53:27
    Písečtí byli blízko dalšímu gólu, když Novákovu střelu z pravé strany Galuška vyrazil jen před sebe, kde se ke kotouči dostal Hakl. Vracející se hráči ale hostujícího útočníka o puk včas obrali.

51:48
    Olomouc je dál při chuti a tlačí se před píseckou brankou, hosté ale znovu zabrali v obranné činnosti a Kohouty ke Křepelovi nepouští.

51:20
    Chvíli po návratu Skopala z trestné se Olomoučtí radují z další branky. Právě Skopal posunul před píseckou svatyní puk na MARTINA PĚCHU, který z levé strany poslal kotouč mezi betony Křepely. Asistence: Miroslav Skopal.

51:00
    Olomoučtí se znovu cpou před branku hostů.

50:57
    Dorážet před olomouckou brankou chtěl Štěcha, k tomu se ale puk přes bránící hráče nedostal.

49:38
    Písek se znovu drží před olomouckou brankou, ohrozit Galušku střelou se mu ale zatím nepodařilo.

49:10
    Další přesilovka pro Písek. Miroslav Skopal (OLO) si odsedí dvě minuty za hákování.

48:20
    Štefkovo nahození chtěl u pravé tyčky ještě dorážet Paťava, hostující brankář si jej ale dobře pohlídal a nastavil betony.

47:00
    Hra se přelévá ze strany na stranu, méně práce teď má ale Křepela.

45:59
    Olomoucký brankář se zřejmě nepochopil s vracejícími se hráči a vyjel z branky vypíchnout puk Šebestovi, který se řítil sám na branku. Došlo ale ke srážce několika hráčů, a tak bylo za Galuškův zákrok za hranou pravidel nařízeno trestné střílení. PATRIK ŠEBESTA pak nenápadnou střelou mezi betony v samostatném nájezdu prostřelil domácího strážce svatyně. Bez asistence.

45:37
    Písečtí se na chvíli usadili v útočném pásmu, střela od modré čáry mířila ale dost vedle.

44:17
    Kopencovo nahození od modré čáry jen škráblo Galuškovy betony, napodruhé mířil urostlý obránce vedle olomoucké branky.

43:40
    Olomoučtí se znovu hrnou do branky. Vyražený puk se dostal na pravý kruh, kde jej jeden z domácích hráčů rychle vracel před Křepelu, písecký brankář ale nastavil lapačku a přerušil hru.

42:10
    Langovo nahození z mezikruží Galuška nejprve vyrazil, o chvíli později si pak připsal dobrý zákrok lapačkou proti dorážce Štěchy z hranice pravého kruhu.

41:55
    Kohouti využívají přesilovou hru a znovu si berou svůj tříbrankový náskok zpět, a to po střele MIROSLAVA SKOPALA. Asistence: Tomáš Dajčar, Martin Pěcha.

41:21
    Pěchovu tvrdou střelu z vrcholu kruhu pak hostující brankář schoval efektně v lapačce.

41:16
    Kořenek znovu dorážel u levé tyčky, Křepela ale jeho úmysly dobře přečetl a přerušil hru.

40:38
    Matěj Novotný (PIS) putuje na dvě minuty na trestnou lavici, a to za sekání.

40:28
    Olomoučtí se prohnali do útoku ve třech, nasměrovat puk za hostujícího brankáře se jim ale nepovedlo.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 13:22.

Druhá třetina byla přece jen o něco vyrovnanější, alespoň, co se gólů týče. Nejprve vrátil domácím třígólový náskok Matěj Kořenek, jen chvíli na to ale snižoval Frederik Hakl. Olomoučtí pak přidali další dvě branky po střelách Matěje Kořenka a Vítězslava Kreta, Písek ale dokázal dvěma brankami v závěru odpovědět, když recept na Galušku našli Matěj Pokorný a Patrik Šebesta.

40:00

39:48
    Kořenek to zkusil švihem, z levého kruhu ale trefil jen připraveného Křepelu.

39:26
    Stauberovo nahození z hranice pravého kruhu Galuška zkrotil na hranici brankoviště a přerušil hru.

39:06
    V poslední minutě prostřední části se hra přelévá ze strany na stranu, ani jeden z brankářů ale moc práce nemá.

38:16
    Na dorážku z pravé strany Křepela dobře viděl a včas nastavil lapačku.

37:00
    Olomoučtí opakovaně hledají cestu do útoku, Písek teď ale velmi dobře brání, a tak Křepela moc práce nemá.

36:43
    Štefka u levé tyčky zachytil puk, v pádu už jej ale nedokázal nasměrovat za Křepelu.

36:03
    Znovu se potvrdilo pravidlo "nedáš – dostaneš", když přesně za Galušku mířil kapitán Písku PATRIK ŠEBESTA. Asistence: Adam Novák, Tomáš Stauber.

35:37
    Vosátko zkusil překvapit hostujícího brankáře nahozením z hranice levého kruhu, mířil ale kousek vedle.

35:05
    Olomouc znovu kombinuje v útočném pásmu, přes dobře bránící Písek se teď ale nemůže dostat do těsné blízkosti Křepely.

34:13
    Na vrcholu levého kruhu napřáhl Kořenek a hned střílel, mířil ale hodně nad píseckou branku.

33:45
    Co se nepovedlo Haklovi napravil o pár vteřin později MATĚJ POKORNÝ, když dorazil puk z levé strany ke vzdálenější tyči. Asistence: Frederik Hakl, Jakub Kopenec.

33:25
    Před Galuškou znovu dorážel aktivní Hakl, u pravé tyčky ale nenašel dost prostoru.

32:32
    Hanáci znovu těží z důrazu před brankou, když se před Křepelou protáhl VÍTĚZSLAV KRET a doklepl puk za záda píseckého brankáře. Bez asistence.

31:21
    Z těsné blízkosti se pokoušel dostrkat puk mezi tři tyče i hostující kapitán, a to Šebesta, jeden z bránících hráčů mu ale puk srazil z hole.

30:08
    Olomoucký kapitán Pěcha se snažil dostrkat vyražený puk za Křepelu, bránící hráči jej ale stihli zastavit.

29:16
    Písečtí opakovaně vyhazují puk ze své třetiny, Hanáci jsou ale dál při chuti a tlačí se před Křepelu.

28:35
    MATĚJ KOŘENEK se před brankou dobře zorientoval a z těsné blízkosti doklepl puk za Křepelu. Olomoucká jednadvacítka tak zkompletovala hattrick. Asistence: David Kalač.

28:25
    Kořenek se Štefkou doráželi před brankou hostů, Křepela ale včas nastavil betony.

27:46
    Bahounek zachytil ve středním pásmu rozehrávku Písku a s pukem spěchal po pravé straně do útoku, mezi bránícími hráči ale o kotouč přišel.

27:21
    Kohouti se znovu drží v útočném pásmu, Písek ale velmi dobře brání a Hanáky nepouští před branku.

26:56
    Hosté dramatizují utkání a snižují náskok Hanáků na dva góly. Střelou z pravé strany a pod lapačku dokázal Galušku překonat FREDERIK HAKL, Asistence: Jan Lang.

26:01
    Písečtí se osvobozují a vyváží puk až před Galušku.

25:16
    Kořenek vyvezl po levé straně puk před Křepelovu branku a hledal najíždějícího Bahounka, tomu ale přihrávka nesedla.

24:37
    Písečtí jdou do tří! Luboš Kukla podrazil ve středním pásmu jednoho z domácích hráčů, a tak si odpyká dvouminutový trest. Hanáci si tak zahrají jedenáct vteřin přesilovku pět na tři.

23:20
    Písek se ve vlastním oslabení drží před Galuškovou brankou, ten ale zatím nemá důvod zasahovat.

22:48
    Hanáci si zahrají znovu přesilovku. Joshua Waller (PIS) byl potrestán dvěma minutami za napadení.

22:40
    Přibyl využil chyby domácích ve středním pásmu a vyvezl puk až na pravý kruh, kde našel najíždějícího Kuklu, toho ale poslali k ledu vracející se hráči.

22:00
    Naopak MATĚJ KOŘENEK byl úspěšnější, když z těsné blízkosti poslal puk nad Křepelovo rameno, a připsal si tak druhý gól v utkání. Asistence: Tomáš Dajčar, David Štefka.

21:44
    Kohoutům pláchl Hakl, který se ale ke střele k levé tyči nedostal.

20:57
    Olomouc se nastěhovala před Křepelovu branku a kombinuje, ke střelám se teď ale dostává jen stěží.

20:01
    Písečtí sáhli ke střídání brankáře. Od druhé třetiny tak Richarda Kříže nahradil mezi třemi tyčemi Vojtěch Křepela.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 12:45.

V první třetině měli navrch domácí, kteří otevřeli skóre utkání už v páté minutě po střele Miroslava Skopala, ve vlastním oslabení pak navýšil náskok Hanáků Matěj Kořenek, třetí gól přidal navrátilec Martin Pěcha. V těsném závěru první třetiny pak potrestali faul Olomouce Písečtí, když Galušku prostřelil Matěj Novotný.

20:00

19:55
    Jen chvíli před koncem první periody Písek snižuje náskok po krásné akci Staubera, Šebesty a zakončujícího MATĚJE NOVOTNÉHO, který po pár přihrávkách zakončoval z levé strany do odkryté brány. Asistence: Tomáš Stauber, Patrik Šebesta.

19:12
    Písek si ještě na začátku druhé třetiny zahraje přesilovku, těsně před koncem té první je vyloučen Martin Pěcha (OLO), a to na dvě minuty za hákování.

18:37
    Paťava se znovu tlačil před branku hostů, mezi kruhy ale přišel o puk.

17:50
    Hakl ze středního pásma nahodil puk ke Galuškovi a spěchal za ním, u kotouče ale byli dřív vracející se hráči.

17:10
    Písek se znovu snaží dostat z vlastní třetiny, puk mají ale pod kontrolou hlavně Olomoučtí.

16:55
    Chvíli před koncem přesilovky Kohouti navyšují svůj náskok, když se tvrdou střelou z pravého kruhu trefil mezi Kříže a tyčku navrátilec do sestavy MARTIN PĚCHA. Asistence: David Štefka, Miroslav Skopal.

16:27
    Písek opakovaně vyhazuje kotouč až ke Galuškovi a šetří čas, který musí strávit ve čtyřech.

15:56
    Hanáci se dál drží před hostující brankou, jejich střely jsou ale poměrně dost nepřesné.

15:04
    Hanáci si znovu zahrají přesilovku. Luboš Kukla (PIS) si před Křížovou brankou pomohl nedovoleně, a tak je potrestán dvěma minutami za držení protihráče.

15:00
    Olomoučtí jsou při chuti a dál ostřelují píseckou branku, hostující brankář ale nemá problém jejich střely vyrážet.

14:00
    Před hostující brankou dorážel Bahounek s Aulehlou, Kříž ale puk přikryl a přerušil hru.

13:10
    Nachytat píseckého brankáře se pak snažil Štefka, který hledal skulinku u pravé tyčky, Kříž ale stačil zasáhnout.

12:09
    Písečtí doplatili na chvilkovou nepozornost. Kohouti se ve vlastním oslabení dostali do rychlého protiútoku a MATĚJ KOŘENEK prostřelil hostujícího brankáře. Asistence: Stanislav Harabiš, David Kalač.

11:57
    Další početní výhoda pro Písek! Tomáš Dajčar (OLO) si odpyká menší trest za nedovolené bránění.

11:30
    Pěcha našel před brankou připraveného Paťavu, který hned střílel, z těsné blízkosti ale trefil jen Křížovu výstroj.

10:54
    Do útoku se snažil prokličkovat Aulehla, ani jemu se ale nepodařilo obelstít vracející se hráče.

09:56
    Písečtí opakovaně vyhazují puk z vlastního pásma, Kohouti tak musí své útočné akce začínat znovu a znovu od Galuškovy svatyně.

09:05
    Olomoučtí se znovu nastěhovali před Křížovu branku, k puku se však nedostali.

08:10
    Do útoku se znovu hnal aktivní Dajčar, který chtěl ještě doklepnout nahození za Kříže, olomouckého obránce ale před dorážkami zastavili vracející se hráči.

07:20
    Z hranice levého kruhu to chtěl zkusit Waller, tomu ale v rozhodující chvíli sklepl puk z hole Paťava.

06:50
    Hosté nahazují puk na olomouckou branku, Galuška ale zatím neměl důvod zasahovat.

06:32
    Pěcha vyslal ve vlastním oslabení do útoku Skopala, který se ale nedokázal mezi dvěma hráči protáhnout až k brance.

05:56
    Přesilovka také pro Písek! Marek Kažimír (OLO) si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

05:12
    Hosté zkusili překvapit Galušku nahozením od pravého mantinelu, puk se ale odrazil jiným směrem než plánovali.

04:52
    Písek vyvezl puk ze své třetiny a drží se v útočném pásmu Kohoutů, Hanáci ale nepouští hosty dál než k vrcholům kruhů.

04:06
    Hanáci přidělali Písku pořádné starosti a po pár přihrávkách otevírají skóre zápasu! Vyražený puk dokázal včas sklepnout za záda přesouvajícího se Kříže MIROSLAV SKOPAL. Asistence: Martin Pěcha.

02:55
    Na druhé straně pak vyprášil Galuškovy betony z těsné blízkosti Přibyl.

02:10
    Na útočný výlet se vydal ofenzivně laděný obránce Dajčar, tváří v tvář Křížovi ale poslal puk jen do jeho betonů.

01:30
    Písek navíc velmi brzy vyhazuje puk až ke Galuškovi a na chvíli se osvobozuje.

01:10
    Kohouti se drží před píseckou brankou, hostující hráči ale nepouští Hanáky ke střele na svou svatyni.

00:44
    Olomouc si zahraje první početní výhodu. Jan Lang (PIS) je potrestán dvěma minutami za hákování a míří na trestnou.

00:35
    Do útoku vyrazil Skopal s Pěchou a olomoucký kapitán se na pravé straně natahoval po puku, přihrávku však zblokovali bránící hráči.

00:05
    Úvodní buly vyšlo Písku, který hned nahodil kotouč do útočného pásma. Tam jej ale měli pod kontrolou brzy domácí.

00:01

HC Olomouc: Galuška (Schejbal) – Dajčar, Bahounek, Kažimír, Harabiš, Holiš, Vosátko – Rosecký, Krátký, Aulehla, Paťava, Pěcha (C), Skopal, Kalač, Kořenek, Kret, Štefka.

IHC Písek: Kříž (Křepela) – Kopenec, Pokorný, Kukla, Lang, Štěcha, Kroupa – Waller, Vokoun, Hakl, Novotný, Norris, Novák, Přibyl, Šebesta (C), Stauber, Pechlát.

Rozhodčí: Netopil – Kučera, Valentík.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 5. Skopal (Pěcha), 13. Kořenek (Harabiš, Kalač), 17. Pěcha (Štefka, Skopal), 22. Kořenek (Dajčar, Štefka), 29. Kořenek (Kalač), 33. Kret, 42. Skopal (Dajčar, Pěcha), 52. Pěcha (Skopal), 58. Dajčar – 20. Novotný (Stauber, Šebesta), 27. Hakl (Lang), 34. Pokorný (Hakl, Kopenec), 37. Šebesta (Novák, Stauber), 46. Šebesta (TS), 59. Šebesta

IHC Králové Písek: Kříž (21.Křepela) – Kopenec, Pokorný, Kukla, Lang, Štěcha, Kroupa – Waller, Vokoun, Hakl, Novotný, Norris, Novák, Přibyl, Šebesta (C), Stauber, Pechlát.

Rozhodčí: Netopil – Kučera, Valentík