Columbus – Carolina 3:2 (kon.) | Montreal – Buffalo 2:3 (po pr.) | NY Islanders – Los Angeles 4:2 (kon.)
Philadelphia – New Jersey 1:4 (kon.) | Toronto – Ottawa 2:3 (1:2 po s.n.) | Dallas – Washington 3:4 (po pr.)
Arizona – Tampa 5:3 (kon.) | Minnesota – Anaheim 5:3 (kon.) | Calgary – Edmonton 3:7 (kon.)
San Jose – Colorado 3:2 (po pr.) | Detroit – NY Rangers 0:1 (po pr.) | Pittsburgh – Boston 5:1 (kon.)

Marián Gáborík (LAK) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:04
    Peter Budaj (LAK) 32 zák., 3 góly, 91,4% (03:55:44)

1. Anders Lee (NYI) 2+0
    2. Jean-François Bérubé (NYI) 34 zák., 2 góly, 94,4%
    3. Drew Doughty (LAK) 1+1

Statistiky: Střely na bránu: 36-36; Zablokované střely: 10-16; Vhazování: 43%-57%; Hity: 28-25; Přesilové hry: 3/5-1/2; Trestné minuty: 4-10.
    Jean-François Bérubé nakonec inkasoval dva góly, nikdo mu to ovšem nemůže mít za zlé, protože minimálně šesti zabránil!

What a game for these two. ???????? #Isles #LGI

Fotka zveřejněná uživatelem New York Islanders (@ny_islanders),

Jean-François Bérubé fantastickými zákroky držel Islanders nad vodou, na začátku třetí třetiny ale domácí po 166 minutách a 44 sekundách inkasovali. Kings vstupovali do závěrečné třetiny s dvoubrankovým mankem, které dokázali zásluhou dvou slepených gólů vymazat, jenže vzápětí se prosadil svým druhým gólem v utkání v přesilové hře Anders Lee a vítězství Islanders zpečetil v závěru střelou do prázdné brány John Tavares. Konečný výsledek. New York Islanders 4 Los Angeles Kings 2.

59:18 John TAVARES - 4:2

59:18
    Islanders právě vstřelili branku!
    JOHN TAVARES si najel před bránu na krásnou přihrávku Nikolaje Kuljomina z pravého křídla a z blízkosti puk v přesilové hře poslal bez problému do prázdné brány. Islanders využili třetí přesilovou hru a vedou těsně před koncem 4:2! Asistence: Nikolaj Kuljomin a Thomas Hickey.

59:01
    Peter Budaj opět pustil svou bránu a Kings to navzdory přesilové hry Islanders zkouší při hře bez brankáře!

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:51
    Drew Doughty zabránil Islanders skórovat a poté puk rukavicí zahodil za sebe, za což následovaly dvě minuty.

58:41
    Puk byl sražen po střele Kings do ochranné sítě a hostující tým prohrávající těsně 3:2 si vyžádal oddechový čas.

58:36
    Peter Budaj naskočil na střídačku a Kings to zkouší ve hře bez brankáře! Dokáží vyrovnat?

57:54
    Jake Muzzin vypálil zápěstím od modré čáry a Jean-François Bérubé i jeho táhlý pokus ukryl ve svém náručí.

57:42
    Jeff Carter roztáhl hru doprava a Alec Martinez po zpracování puku napřáhl k táhlé střele zápěstím, kterou na přední tyči ukryl ve své výstroji Jean-François Bérubé.

56:35
    Dnešní utkání sleduje 15138 diváků.

56:18
    Dnes jsme se mohli dočkat obrovského množství gólů, jenže oba brankáři předvádí neskutečný výkon.

55:57
    Peter Budaj zastavil střelu Islanders od modré čáry a nepustil dotírající hráče domácího celku k dorážce.

55:32
    John Tavares zpoza brány přihrál do obrovské šance Andersovi Leemu, který mohl zkompletovat hattrick, jenže ani nadvakrát nedokázal puk usměrnit za záda Petera Budaje, když nejprve orazítkoval jeho pravý beton a vzápětí puk vpádu promáchl.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 3. Chimera (Gionta), 28. Lee (Tavares, Leddy), 50. Lee (Leddy, Jo. Bailey), 60. Tavares (N. Kuljomin, Hickey) – 41. J. Carter (Doughty, Kopitar), 45. Doughty (Andreoff, Lewis)

New York Islanders: Bérubé (Greiss) – Leddy, Pelech, Hickey (A), Mayfield, de Haan, Seidenberg – Lee, Tavares (C), Jo. Bailey (A) – Beauvillier, B. Nelson, R. Strome – Prince, Cizikas, N. Kuljomin – Chimera, Quine, Gionta. Hlavní trenér: Doug Weight.
    Los Angeles Kings: Budaj (Zatkoff) – Muzzin, Doughty (A), McNabb, Martinez, Forbort, Gravel – King, Kopitar (C), Gáborík – Pearson, J. Carter (A), D. Brown – Lewis, Dowd, Andreoff – Clifford, N. Shore, Nolan. Hlavní trenér: Darryl Sutter.

Rozhodčí: Tom Kowal, Dean Morton. Čároví: Scott Driscoll, Mark Shewchyk

Diváci: 15138