Sparta – Pardubice 3:2 (kon.) | Třinec – Plzeň 3:2 (po pr.) | Chomutov – Vítkovice 5:3 (kon.)
Liberec – K. Vary 3:2 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 3:4 (po pr.)
Zlín – Litvínov 3:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
HC Škoda Plzeň
Neděle 22.01.2017, 15:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 míst) • Tipsport extraliga • 41. kolo

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu. U dalších přenosů se těším, na počtenou! (17:40:29)

Líbil se vám online přenos? V tom případě bych byl potěšen, kdybyste mě začali sledovat na Twitteru. Děkuji za přízeň.

Oceláři se po zisku dvou bodů nadále udrží na druhém místě a v dalším kole změří síly s Litvínovem. Zimní stadion Ivana Hlinky uvidí toto utkání v pátek 27. ledna v 17:30. Plzeň v ten samý čas přivítá na domácím ledě Chomutov. Škoda si ještě musí počkat na výsledek Zlína, který ji možná odsune z devátého místa.
    Zbyněk Irgl vystřelil v prodloužení Třinci druhý bod.

Statistiky po skončení utkání:

Střely: 31 (10, 9, 11, 1) – 31 (7, 7, 17, 0)
    Střely mimo: 17 (5, 6, 6, 0) – 10 (2, 3, 5, 0)
    Hity: 10 (3, 4, 3, 0) – 7 (3, 2, 2, 0)
    Vhazování: 40/82 (14, 9, 16, 1) – 42/82 (14, 14, 14, 0)
    Úspěšnost na vhazování: 49 % – 51 %
    Trestné minuty: 8 (2, 6, 0, 0) – 10 (6, 4, 0, 0)

Třinec právě vstřelil branku!
    Prodloužení končí po dvaceti sekundách, bonusový bod berou Oceláři a po čtyřech porážkách v řadě vítězí! Třinečtí se okamžitě vydali napadat plzeňskou trojici, Adamský získal kotouč a přihrál mezi kruhy na ZBYŇKA IRGLA. Třinecký kapitán neváhal a ranou z první prostřelil Machovského – 3:2 pp! Asistence: Martin Adamský.

60:01

Plzeň nastoupila do třetí třetiny velmi hladová po vyrovnání a dlouho Třinec přehrávala. Snaha se vyplatila po jedenácti minutách, kdy Hrubec neudržel Indrákovu střelu a puk doklouzal až do branky. Na konci třetí třetiny byla aktivita zpět na třineckých holích, jenže Oceláři ani jednu z několika dobrých šancí nevyužili a dovedli zápas s indiány do prodloužení.

Prodloužení začne přibližně v 17:30.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:44
    Oceláři bojují o puk ve středním pásmu a chtějí se ještě protlačit do útoku. Plzeň je spokojena s remízovým stavem.

58:56
    Hrabal si nahodil puk sám pro sebe a snažil se bojovat proti přesile. Indiáni jen vyhodili o mantinel ke Krajíčkovi.

58:17
    Rozběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny a Ocelářům nevyšel pokus o rychlý přechod do pásma. Vzadu rozehrává Galvas.

57:32
    Špirko vedl protiakci Ocelářů, ale přihrál Rákosovi jen na brusle. Třineckému útočníkovi se pak fotbalová přihrávka nepovedla.

56:55
    Hra je teď docela rozkouskovaná a neustále se přerušuje. Hrubec odrazil střelu z hole Lva do ochranné sítě.

Ondřej Zoubek

Branky a nahrávky: 4. Rákos (Roth, Petružálek), 8. M. Doudera, 61. Irgl (Adamský) – 23. Kratěna (Stach, T. Svoboda), 51. Indrák (Stach, P. Kadlec)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Roth, Hrabal, Krajíček, M. Doudera, Nosek, Jank, Adámek – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Rákos, Špirko, Dravecký – Petružálek (A), Marosz, Hrňa – Jašek, Hladonik, Cienciala. Trenér: Vladimír Kýhos.
    HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – Němeček, Kadlec (A), Pulpán (A), Čerešňák, Frühauf, Sklenička – Kubalík, Kratěna (C), Svoboda – Stach, Preisinger, Indrák – Lev, Kracík, Schleiss – Hrnka, Koreis, Vondráček.
    Trenér: Martin Straka.

Rozhodčí: Roman Mrkva, Robin Šír – Marek Hlavatý, Rudolf Tošenovjan

Diváci: 4 149 (80 % celkové kapacity)