Ottawa – Columbus 6:7 (po pr.) | NY Islanders – Philadelphia 2:3 (po pr.) | Chicago – Vancouver 4:2 (kon.)

Radko Gudas (PHI) 0+1, 3 střely, čas na ledě 19:21
    Michal Neuvirth (PHI) náhradní brankář (03:14:10)

1. Claude Giroux (PHI) 1+0
    2. Wayne Simmonds (PHI) 1+1
    3. Thomas Greiss (NYI) 44 zák., 3 góly, 93,6%

Statistiky: Střely na bránu: 38-47; Zablokované střely: 15-18; Vhazování: 53%-47%; Hity: 23-12; Přesilové hry: 0/2-0/3; Trestné minuty: 6-4.

#CaptainClutch @28cgiroux wins it in OT! ????

Video zveřejněné uživatelem Philadelphia Flyers (@philadelphiaflyers),

Thomas Greiss se mohl stát v zápase proti Flyers prvním brankářem New Yorku Islanders, který v jeho bráně vychytal tři čistá konta v řadě a společně se svými spoluhráči byl na dobré cestě, když na začátku druhé třetiny navázal na úvodní gól Nicka Leddyho z dorážky Alan Quine. Ještě před druhou přestávkou ale dokázal snížit Wayne Simmonds a bylo jasné, že německý brankář historii týmu z Brookleynu nepřepíše. Ve třetí části navíc poslal utkání do prodloužení Ivan Provorov a necelé dvě minuty před koncem pětiminutového nastavení dokonal obrat po skvělém objetí brány Claude Giroux. Konečný výsledek: New York Islanders 2 Philadelphia Flyers 3 po prodloužení.

63:20 Claude GIROUX - 2:3

63:20
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Kapitán CLAUDE GIROUX krásně objel bránu a v blízkosti pravé tyče puk zametl za záda Thomase Greisse, který nedokázal vleže lapačkou zasáhnout. Philadelphia dokonala obrat a po prodloužení vítězí v New Yorku 3:2! Asistence: Shayne Gostisbehere a Jakub Voráček.

63:07
    Shayne Gostisbehere se v blízkosti levé tyče ocitl ve velké šanci, jenže neposedný puk nedokázal pracovat.

62:35
    John Tavares se řítil do samostatného úniku a střelou po ledě míří k levé tyči mohl rozhodnout, jeho pokus z mezikruží ale skončil na pravém betonu Stevea Masona!

61:57
    Travis Konecny na pravém křídle napřáhl k prudké střele, kterou Thomas Greiss levým ramenem vyrazil mimo.
    61:27 Thomas Greiss rozbil přečíslení Flyers dva na jednoho!

61:27
    Ivan Provorov si najel ze druhé vlny na krásnou přihrávku Braydena Schenna z pravého křídla, na vzdálenější levé tyči ale mířil pouze doprostřed brány a Thomas Greiss po bleskovém přesunu jeho pokus fantasticky zastavil!

60:36
    John Tavares předvedl nádhernou individuální akci, po které zamotal hráčům Flyers hlavy a krásnou střelou zápěstím mířil do levého horního rohu brány, Steve Mason ale jeho pokus fantasticky vyrazil pravým ramenem!

60:01
    V Barclays Center začalo prodloužení a jako první se mohou pokusit rozhodnout domácí Islanders.

60:01

Islanders zásluhou Nicka Leddyho a Alana Quinea vedli o dvě branky, jenže v druhé polovině utkání se na opačné straně prosadili Wayne Simmonds s Ivanem Provorovem a utkání v Barclays Center bude muset rozhodnout prodloužení tři na tři nebo případné samostatné nájezdy. Skóre po třetí třetině: New York Islanders 2 Philadelphia Flyers 2.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 14. Leddy, 25. Quine (Prince, Seidenberg) – 35. Simmonds (B. Schenn, Gudas), 42. Provorov (B. Schenn, Simmonds), 64. Giroux (Gostisbehere, Voráček)

New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Leddy, Pelech, Hickey, Boychuk, de Haan, Seidenberg – Lee, Tavares (C), Jo. Bailey (A) – Beauvillier, B. Nelson, R. Strome – Prince, Quine, Chimera – N. Kuljomin, Cizikas, Clutterbuck (A). Hlavní trenér: Doug Weight.
    Philadelphia Flyers: S. Mason (Neuvirth) – Provorov, MacDonald, Streit (A), Gudas, Manning, Gostisbehere – Raffl, Giroux (C), Read – Konecny, Couturier, Voráček – Cousins, B. Schenn, Simmonds (A) – VandeVelde, Bellemare, Ljubimov. Hlavní trenér: Dave Hakstol.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Frederick L'Ecuyer. Čároví: Scott Driscoll, Michel Cormier

Diváci: 13146