Ottawa – Columbus 6:7 (po pr.) | NY Islanders – Philadelphia 2:3 (po pr.) | Chicago – Vancouver 4:2 (kon.)

3. Patrick Kane (CHI) 1+0 (04:18:52)

Chicago vedlo po první třetině o dvě branky. Ve třetí části hry dokázali hosté během necelé minuty vyrovnat. Rozhodující gól vstřelili Blackhawks v 59. minutě, když se prosadil Jonathan Toews. Do prázdné branky stanovil konečný výsledek Marián Hossa.

Chicago právě vstřelilo branku!
    Jonathan Toews dobruslil kotouč v útočném pásmu, navázal na sebe dva hostující hráče a následně našel najetého MARIÁNA HOSSU. Ten si počkal na vhodný moment a zakončil do prázdné branky. Asistence: Jonathan Toews.

59:10
    Vancouver hraje bez brankáře.
    58:42 Jonathan TOEWS - 3:2

58:42
    Domácí hokejisté se dostávají do veden. Richard Pánik vystřelil, puk se od zadního mantinelu dostal před branku, odkud se pohotovou střelou prosazuje JONATHAN TOEWS. Asistence: Richard Pánik, Niklas Hjalmarsson.

57:55
    Ryan Miller musel zasahovat, domácí čtvrtá formace se dostala do útočného pásma, a tak musela být obrana Canucks pozorná.

57:31
    Vancouver Canucks má kotouč pod kontrolou, nikam se nežene.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:40
    Mírnou optickou převahu mají domácí, ale nemohou se probojovat do vyložené střelecké pozice.

56:04
    Sledujeme pasáž hry, v níž není k vidění mnoho vyložených šancí. Oba týmy chtějí pravděpodobně do prodloužení.

54:44
    Hra je přerušena, Ryan Miller má na svém kontě další zákrok. Následovat bude komerční přestávka.

54:35
    Brian Campbell má puk za svou brankou, odkud zakládá další útočnou akci. Tu ukončuje gólman Canucks povedeným zákrokem.

54:08
    Marián Hossa se pokoušel probojovat do výrazné šance. Mohl přihrávat, ale vzal to na sebe. Obrana Vancouveru si dokázala poradit.

52:22
    Arťom Anisimov se probojoval do zakončení, branku však trefit nedokázal. Nechybělo ale mnoho.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 15. Pánik (B. Campbell, Toews), 18. P. Kane (Toews), 59. Toews (Pánik, Hjalmarsson), 60. Hossa (Toews) – 46. Stecher (H. Sedin, B. Sutter), 46. Horvat

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, Hjalmarsson, Kempný, Seabrook, B. Campbell, T. van Riemsdyk – Hartman, Toews, Pánik – Panarin, Anisimov, P. Kane – Hinostroza, Kero, Hossa – Rasmussen, Schmaltz, Desjardins.
    Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – Edler, Stecher, Sbisa, Ch. Tanev, Trjamkin, Biega – D. Sedin, H. Sedin, Eriksson – Bärtschi, Horvat, Burrows – M. Granlund, B. Sutter, Megna – B. Gaunce, Chaput, Skille.

Rozhodčí: StLaurent, Hebert – Knorr, Sericolo