Benátky n/J – Most 3:2 (kon.) | Motor ČB – Kadaň 2:0 (kon.) | Litoměřice – Slavia 2:1 (2:1 po s.n.)
Kladno – Jihlava 5:2 (kon.) | Havířov – Třebíč 2:5 (kon.) | Prostějov – Frýdek-M. 4:2 (kon.)
Přerov – Ústí n/L 2:3 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
SK Trhači Kadaň
Pondělí 23.01.2017, 17:30 • Budvar aréna (kapacita: 6 421) • Chance liga • 44. kolo

Utkání nevalné úrovně skončilo podle předzápasových předpokladů. Českobudějovičtí se poprvé trefili až ve třetí třetině, ale svůj náskok poté ještě navýšili a pohodlně si došli pro další tříbodové vítězství. Utvrdili si tak první příčku ve WSM lize. Pošesté v sezoně neinkasovali a Petr Kváča vychytal druhé čisté konto. (19:59:55)

Střely na branku: 31 – 23

59:55
    Dvougólový střelec z posledního zápasu Vladimír Škoda netrefil prázdnou branku!

59:39
    Hraje se v obranné třetině Kadaně, která je ráda, že neinkasuje...

59:01
    Trhači odvolávají brankáře a zkouší to v šesti!

59:01
    Utkání už se spíše jen dohrává. Vhazuje se v útočné třetině Kadaně.

58:26
    Ani střela Mitche Fillmana od modré čáry se neujala. Pokračuje se v útočném pásmu Motoru.

57:48
    Štěpán Hřebejk pálil na Dvořáka, ale další gól Motoru nepřidal. Domácí nyní budou chtít především pomoci Petru Kváčovi k vychytané nule.

57:20
    Tomáš Nouza měl puk ve velké šanci před Dvořákem, ale nedokázal ho překonat!

56:13
    Hosté se snaží držet v pásmu Motoru, ale nedaří se jim to nadlouho. Českobudějovičtí už zřejmě mají dostatečný náskok.

55:32
    Tvrdou ránu z mezikruží si po delší době připisují Trhači. Roman Chloupa ale střílel přímo doprostřed brány.

54:07
    Střely na branku ve třetí třetině: 10 – 3

53:42
    Střelu Romana Vráblíka od modré čáry, která by nejspíše šla nad bránu, lapil Dvořák snadno.

52:58
    Kadaň musí zabrat, pokud chce ještě utkání zdramatizovat. Kvalita, která je na straně Motoru, se ale začíná projevovat.

51:53
    Štěpán Hřebejk se prosmýkl po levém mantinelu, ale střílel jen kousek nad lapačku Dvořáka.

49:37
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Motor jde do dvoubrankového trháku! Přes dva měsíce se netrefil, nyní ale JAKUB BABKA rozvlnil síťku ve druhém zápase v řadě. I když ne úplně tak vlastním přičiněním. Jeho přihrávku před branku totiž do své sítě srazil jeden z hostujících obránců. První bod za Motor si připisuje za asistenci písecký odchovanec Vlček. Asistence: Filip Vlček.

48:37
    Z dobré pozice Vladimír Škoda těsně minul branku Trhačů!

47:01
    Dnešní utkání přímo v Budvar aréně sleduje velice slušná návštěva – 4 218 diváků!

46:37
    Hraje se v plném počtu na obou stranách.

45:55
    Domácí sice vedou, ale žádnou jistotu ještě nemají. Kadaň je teď na tahu. Jenomže stále probíhá přesilová hra domácího týmu.

44:50
    Domácí bleskově využívají přesilovku pět na tři a jdou do vedení! Pavlin vypálil tvrdě od modré, Dvořák puk ve výstroji neudržel, a tak došlo k dorážkám. Čermák ještě puk za brankovou čáru nepropasíroval, povedlo se to ale nejproduktivnějšímu hráči TOMÁŠI NOUZOVI. Pavlin zaznamenává jako obránce v sezoně už třicátý bod. Asistence: Miloslav Čermák a Žiga Pavlin.

44:37
    Motor bude hrát dvojnásobnou přesilovou hru! Další trest dostává kadaňský Lukáš Vrána. Domácí budou hrát 50 sekund pět na tři.

44:17
    Motor se drží před Dvořákem, ale nedaří se mu jej ohrozit.

43:28
    Přesilovka pro Motor. Dominik Tejnor odchází odpykat dvě minuty za držení protihráče.

42:54
    Domácí šli do přečíslení dva na jednoho, ale Chovanova žabka přeskočila připravenému Tomáši Nouzovi hokejku v rozhodující chvíli!

42:36
    Domácí se nemohou dostat z vlastního pásma, nyní vyhazují na zakázané uvolnění.

41:03
    Z první pálil z levého kruhu ostrostřelec Tomáš Nouza a Dvořákovi puk vypadl. Mladý gólman Trhačů jej ale po chvíli našel vedle těla.

40:28
    K první střele se nyní dostali i hosté, ale Kváča včas zmenšil střelecký úhel a ukryl puk.

40:07
    Vladimír Škoda rychle pronikl do útočné třetiny a vypálil bekhendem na Dvořáka.

40:01
    Oba brankáři jsou zatím bezchybní.

STATISTIKY PO DRUHÉ TŘETINĚ:

Střely na branku: 20 – 19 (9:6, 11:13)
    Vyloučení: 3 – 6 (0:2, 3:4), navíc Květoň do konce utkání a Hřebejk 10 minut OT.

Druhá třetina byla jen o něco lepší než ta první. O něco více ze hry měli domácí, kteří neproměnili své šance. Více střel měla ale druhou třetinu Kadaň, která však – stejně jako Motor – nedostala za gólmana soupeře jediný puk. Za dvě třetiny tak Budvar aréna neviděla gól, což je pro Kadaň nadějný výsledek před třetí třetinou.

40:00

39:24
    Hraje se v obranném pásmu Kadaně, která se teď musí bránit. Miloslav Čermák střílel nebezpečně na Dvořáka, jenž puk vyrazil do rohu kluziště.

38:52
    Oba týmy jsou v plném počtu. Na trestných lavicích zůstávají ale ještě další hráči.

37:57
    Hraje se ve středním pásmu, ale zdá se, že utkání nabralo na obrátkách.

36:52
    Osobní trest za nesportovní chování dostal také Štěpán Hřebejk. Hraje se čtyři na čtyři.

36:52
    Velmi sporné vyloučení domácího hráče Štěpána Hřebejka rozlítilo kapitána Motoru Lukáše Květoně. Ten měl na sudího takový vztek, že jej rozhodčí po chvíli vykázal do kabin. Nakonec je vyloučen i hráč Kadaně Robert Černý za držení hole.

36:36
    Vyloučení na obou stranách. Za hosty odchází na trestnou lavici Lukáš Chalupa, za Motor Miloslav Čermák.

36:07
    Miloslav Čermák se zjevil osamocený před hostující brankou a s pukem na holi. Bohužel pro Motor však mířil těsně vedle tyče!

35:47
    Hned po buly na Kváču pálil Tomáš Harkabus, ale mladý brankář Motoru puk drží ve výstroji.

35:32
    Střely na branku ve druhé třetině: 9 – 9

35:26
    Na hřišti se poprvé objevuje také mladý českobudějovický útočník Marek Sloboda.

34:32
    Velmi nadějná rána Jakuba Suchánka z vrcholu kruhů, která prolétla až k Dvořákovi. Ten ji ale se štěstím vytěsnil do rohu.

34:23
    Hosté už jsou v plném počtu.

33:48
    Motor má problém udržet se ve třetině. Kadani se daří držet puk daleko od branky.

32:53
    Pěkná střela na tečování od modré čáry v podání Mitche Fillmana. Ránu kanadského beka ale Tadeáš Dvořák vyrazil.

32:23
    Novic v sestavě Kadaně dostává menší trest. Ve středním pásmu fauloval rozjetého Martina Heřmana Adam Raška a už míří na trestnou lavici za vysokou hůl.

31:34
    Hosté už jsou v plném počtu, na konci přesilovky ještě pálil od modré čáry Roman Vráblík.

30:41
    Domácí jsou v plném počtu a budou hrát krátkou přesilovku.

30:23
    Po střele Vladimíra Škoda vyrazil gólman hostů puk jen před sebe a Filip Vlček se málem dostal k dorážce.

29:29
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Kapitán Trhačů Jakub Trefný je vyloučený za držení protihráče.

28:41
    První trest pro Motor. Tomáš Nouza bude pykat za podražení.

28:35
    Od modré čáry hned po buly tvrdě pálil Roman Vráblík a Dvořák puk neudržel. Následně ale brankáře Kadaně atakovali dva hráči a srazili jej na led, navíc Dvořákovi upadla maska. Jiří Fronk dopravil puk za čáru až těsně po hvizdu rozhodčího!

28:27
    Miloslav Čermák hned po buly pálil, ale jen do lapačky připraveného Tadeáše Dvořáka.

27:41
    Motor se dostal do přečíslení, ale překombinoval akci. Nakonec střílel Jakub Doktor z nulového úhlu.

27:20
    Od modré nebezpečně pálil Adam Raška, ale Kváča byl rychlý a puk vyrazil.

26:43
    Žiga Pavlin střílel od modré čáry, ale brankář Dvořák pravým betonem puk vyrazil.

26:36
    Michal Chovan dostal puk ve středním pásmu a posléze v útočné třetině hezky schoval svou střelu za obránce. Dvořákovi puk vypadl z lapačky, ale hosté u něj byli včas.

25:37
    Střely na branku ve druhé třetině: 2 – 5

24:52
    Jakub Trefný vypálil od modré čáry, ale Kváča zvládl lapačkou puk chytit.

23:47
    Jakub Babka zkoušel štěstí střelou od modré čáry, ale Dvořák neměl problém střelu vyrazit.

22:32
    Hosté se dostali do přečíslení, ale do nahrávky Dominika Tejnora se skvěle vrhnul Pavel Pýcha, který zachránil domácí celek.

20:59
    Filipu Novákovi se nepovedla střela od modré čáry, ale alespoň trochu zaměstnala Dvořáka, který ji musel vyrazit do rohu.

20:27
    Štěpán Hřebejk se zjevil sám před gólmanem a ještě si potáhl puk na bekhendovou stranu, ale v poslední chvíli mu hůl zablokoval obránce! Vzápětí měl velkou šanci i Vladimír Škoda, ale ve výhodné pozici nakonec ani on nevystřelil.

20:01

STATISTIKY PO PRVNÍ TŘETINĚ

Střely na branku: 9 – 6
    Vyloučení: 0 – 2, bez využití

První třetina příliš hokejové krásy nepobrala. České Budějovice jako favorit utkání byly ze začátku aktivnější, a Chovanem dokonce nastřelily tyčku. Ke konci druhé části už se hodně hrálo i v pásmu Motoru, ale ani Kváča neměl žádné těžké zákroky. Motor měl dvě přesilové hry, ale obě nehrál vůbec dobře. Uvidíme, zda se ve druhé třetině zlepší kvalita hokeje.

20:00

19:50
    Domácí se s vypětím sil dostali do pásma Kadaně, ale hraje se u mantinelu...

19:02
    Hraje se poslední minuta první třetiny a nevypadá to na žádný nápor ať na jedné či druhé straně.

18:01

17:15
    Výkon obou týmů je poněkud mdlý. K oživení by určitě pomohla branka.

16:42
    Střelu Žigy Pavlina od pravého mantinelu tečovala obrana hostů do ochranné sítě.

16:15
    Kadaňský Martin Weinhold si připisuje střelu poté, co spíše nahazoval od červené čáry.

15:48
    Adam Raška před brankou Motoru nebezpečně tečoval kotouč, ale ten šel vysoko nad branku.

15:04
    Střely na branku: 7 – 5

14:41
    Trest pro Baránka vypršel, domácí se za celou početní výhodu nedostali k jediné střele. Tuto situaci s nestandardním počtem hráčů na ledě budou muset motoráci vypilovat.

13:52
    V oslabení se do šance dostal hostující Trhač Roman Chlouba. Jeho bekhendový pokus ale Kváča chytil a udržel ve výstroji.

13:18
    Domácí trochu pokračují v trendu z předchozích zápasů a při početních výhodách zatím nepůsobí dobře.

12:41
    Druhá přesilovka zápasu a znovu pro České Budějovice. Kadaňský Martin Baránek dostává menší trest za krosček.

12:23
    Domácí byli chvíli v útočné třetině a mimořádně aktivně si počínal Jiří Fronk. Nakonec z toho žádná střela nebyla.

11:01
    Nádherná rána Jakuba Suchánka od modré čáry, ale jeho bombu v poslední chvíli vyškrábl lapačkou Dvořák.

10:42
    Čtvrtý útok domácích teď sevřel hosty v jejich třetině, ale Guman s Babkou situaci trochu překombinovali.

09:26
    Michal Chovan unikl po levém křídle a důraznou střelou trefil spojnici břevna a tyče!

09:02
    Od modré nahazoval Pavel Pýcha, ale nikdo z hráčů Motoru ji nedokázal tečovat.

08:44
    V brankovišti bojoval o puk Tomáš Nouza a nakonec se dostal k zakončení. Dvořák byl ale dobře postavený u tyče a už svírá puk v rukavici.

07:39
    Jako první ohrozil branku Petra Kváči obránce Kadaně Dominik Tejnor. Zatím nejnebezpečnější střela hostů.

07:30
    Střely na branku: 5 – 0

06:16
    Motor neměl v přesilovce žádnou velkou šanci a hosté už jsou v plném počtu.

05:28
    Jiří Fronk pálil od levého mantinelu, ale trefil prvního hráče.

04:47
    Od modré čáry střílel na tečování Roman Vráblík, ale těsně před Dvořákem se puk od klubka hráčů odrazil do rohu.

04:16
    Motor bude mít první přesilovou hru. Marek Osmík je vyloučen za hru vysokou holí.

04:03
    Motor se dostal do přečíslení a Nouza přihrál do levého křídla Miloslavu Čermákovi. Jeho střelu ale zblokoval obránce.

03:37
    Střely na branku: 4 – 0

02:55
    Nahození Lukáše Květoně od pravého mantinelu šikovně tečoval Štěpán Hřebejk, ale Dvořák puk vyrazil betonem.

02:22
    Jakub Babka střílel z dobré pozice, ale trefil nohu obránce Kadaně.

01:17
    Českobudějovičtí hned dvakrát prověřili Tadeáše Dvořáka, který v mládežnických kategoriích v Českých Budějovicích působil. Nejprve nahazoval od levého mantinelu Miloslav Čermák, po chvíli o mnoho razantněji vypálil od modré Jakub Suchánek.

00:40
    Kadaň se hned dostala do útočné třetiny, ale vzápětí ji zastavuje hvizd rozhodčího, který signalizuje úmyslný ofsajd.

00:01

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Bláha) – Fillman, Vráblík, Pavlin, F. Novák, Suchánek (A), Pýcha, Žovinec – L. Květoň (C), Škoda, Hřebejk – Fronk, Nouza (A), Čermák – Chovan, Vlček, Heřman – Guman, Doktor, Babka – M. Sloboda.

SK Trhači Kadaň: Tadeáš Dvořák (Strmeň) – Trefný (C), R. Černý, Baránek, Tejnor, R. Havel, L. Chalupa, Weinhold, Cestr – L. Vrána, Hejcman, Raška – Harkabus, Osmík, Kohout – Slavíček, Chlouba (A), Chrpa – Ringler, Wágner, Krejčiřík.

Rozhodčí: Valenta – Jílek, Šperl.

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
    Českobudějovičtí se sobotním povinným vítězstvím na ledě beznadějně posledního Mostu dostali po dvou prohrách zpět na tříbodovou vlnu. Stejně tak ale musí urvat plný počet bodů proti Trhačům z Kadaně. Jihočechům stále chybí hodně klíčových forvardů – Chovan, Rob, Walker, Pajič, Šulek – v minulém zápase se do hry po delší době dostal Miloslav Čermák. Mužstvo má nadále k dispozici hned tři kvalitní brankáře, takže uvidíme, kdo z trojice Kváča–Bláha–Gába, se v pondělí postaví do branky.

SK TRHAČI KADAŇ
    Hokejisté z Ústeckého kraje před sezonou přijali do názvu klubu slovo „Trhači“, zatím však ve svých soupeřích moc strachu nebudí. Po 43 odehraných kolech jim patří až předposlední místo v tabulce WSM ligy a se ziskem 48 bodů ztrácí deset bodů na desátou příčku zajišťující předkolo play-off. Tato ztráta bude pro Kadaň s největší pravděpodobností moc velká, body však stále musí uhrávat, jde jí totiž také o záchranu. Před čtrnáctým Mostem má ale celkem pohodlný jedenáctibodový náskok.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.