Maroko – Pobř. slonoviny 1:0 (kon.) | Togo – DR Kongo 1:3 (kon.)
Togo
1:3 (0:1)
Demokratická republika Kongo
Úterý 24.01.2017, 20:00 • Stade de Port-Gentil, Port-Gentil • Africký pohár národů • Skupina C

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 2:9. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 23:21. (22:03:26)

Kongo tedy v dnešním klání vítězí v poměru 3:1 a postupuje z prvního místa tabulky C do čtvrtfinále. Společně s Kongem postupuje ze druhého místa tým Maroko, který v souběžně hraném utkání nakonec porazil Pobřeží slonoviny 1:0.

Dovolím si Vás pozvat na zítřejší den, kdy se odehrají poslední dva zápasy ve skupině D. Konkrétně Ghana – Egypt a Mali – Uganda. Ghana má již postup po dvou výhrách jistý, avšak postup z druhého místa je stále otevřenou záležitostí. Onlajny budou samozřejmě u toho!

To je ode mě vše, mějte se hezky. Na shledanou.

90+5

90+5
    Po ošetření brankáře Konga (spíše za zdržování) se nastavilo nakonec o nějakou minutku navíc. Kongo se ještě dostalo do útoku, avšak následná střela letěla hodně vysoko a rozhodčí tímto ukončuje zápas.

90+4
    Žlutou kartu dostává Ley Matampi (Demokratická republika Kongo).

90+3
    Rohový kop ubráněn. Škoda šance Adebayora, myslím si, že za dnešní výkon by si branku určitě zasloužil. Nyní k ní byl hodně blízko.
    90+2.

90+2
    Adebayor se dostal ke střele, Matampi již byl překonán, avšak míč se následně odrazil od obránce na rohový kop.

90+1
    Roh nepřinesl šanci, rozhodčí nastavuje, stejně jako v prvním poločase, tři minuty.

90
    Ayite zahrál míč do pokutového území, následuje roh....

89
    Togo bude mít k dispozici na závěr ještě zajímavou příležitost v podobě standardní situace.

87
    Rohový kop nic nepřinesl, naopak Kongo se dostalo do šance v následném protiútoku a Bolingi se dostal dokonce ke střele. Míč letěl mimo bránu.