Lipt. Mikuláš – Martin 2:1 (po pr.) | Banská Bystrica – Nitra 4:2 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
4:2 (2:0, 1:1, 1:0)
HK Nitra
sk Úterý 24.01.2017, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 28. kolo

V poslednej tretine na 4:1 upravil gólom zo 46. minúty Lamper. Nitra ešte nezložila zbrane a v 56. minúte sa presadil Macík. Banská Bystrica dnes zaslúžene porazila Nitru a dostáva sa späť na prvé miesto tabuľky.

Ďakujeme za pozornosť. (19:54:41)

59:34
    Blackwater šikovne pred bránkou našiel Slováka, no ten z prvej trafil iba pripravného Bacashihuu. Nitrania to skúšajú ešte v šestici, no veľmi sa im to nedarí.

57:54
    Tentokrát však bol v príležitosti z tesnej blízkosti Kutálek. Jeho zakončenie Bacashihua vyrazil len pred seba a odtiaľ ho domáci hráči upratali do bezpečia.

57:23
    Nitrania to skúšajú. Do pásma sa im dostať podarí, no ďalej to viazne.

55:59
    Lukáš Paukovček a Tomáš Zigo dostávajú obaja po dve minúty za hrubosť a desať minút za zhodenie rukavíc.

55:59
    Po viacerých diskusiách medzi Paukovčekom a Zigom sa títo dvaja hráči po vhadzovaní už aj pustili do seba fyzicky. Pästný súboj dopadol lepšie pre Ziga.

55:52
    Nitra dala gól!
    Hostia znižujú na 4:2 a ešte to bude dramatické. Strelcom gólu sa stáva RADOSLAV MACÍK.
    Asistencie: Mitch Versteeg, Eric Meland.

55:38
    Ručkayova delovka spoza pravého kruhu smerovala na Bacashihuu, ktorý bol opäť bezchybný, tentokrát vyrážal.

54:40
    Milamova delovka od modrej čiary skončila bezpečne v lapačke brankára Bacashihuu, ktorý je dnes naozaj vo vynikajúcej forme.

54:12
    Nitra má k dispozícii presilovú hru a ešte sa jej možno podarí zdramatizovať tento duel. Dve minúty pre Matouška za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

53:51
    Surový ťahal puk dopredu jednou hokejkou. Hra však bola prerušená, keďže Hickmott bol natlačený na Valenta.

53:24
    Ďatelinka to skúsil strelou od modrej s krátkym náprahom. Valent zasahovať nemusel, puk letel vedľa.

53:01
    Diváci v Banskej Bystrici sa momentálne zabávajú aj mexickou vlnou. V týchto chvíľach sa bude vhadzovať v obrannom pásme Banskej Bystrice.

52:05
    Matoušek mierne napodobnil svojho spoluhráča Surového a tiež to skúšal strieľanou prihrávkou. Lamper však následne poslal puk vedľa.

51:26
    Surový z pravého kruhu posielal puk pred bránku. Vyzeralo to aj ako taká strieľaná prihrávka na Buca. Valent však situáciu dobre videl a aj patrične zareagoval.

51:04
    Blackwater si pýtal puk od Mezeia, no napokon ho nedostal. Banskej Bystrici sa podarilo ubrániť ďalší pokus o tlak.

49:59
    Michal Valent v tejto chvíli už po strele Kubku pre istotu puk vo svojej lapačke podržal. Hra je prerušená a vhadzuje sa v obrannom pásme Nitry.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 8. Surový (Hickmott, Matuškin), 15. Hickmott (Matuškin, Maione), 29. Kafka (Truchno, Zigo), 46. Lamper (Matoušek) – 34. Slovák (Tvrdoň, Blackwater), 56. Macík (Versteeg, Meland)

HC´ 05 Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Wishart, Gründling, Mihálik, Ďatelinka, Kubka, Ťavoda, Matuškin – Hickmott, Surový, Buc – Kafka, Zigo, Truchno – Matoušek, Bortňák, Lamper – Hamráček, Tamáši, Belluš
    HK Nitra: Valent – Milam, Ordzovenský, Pupák, Mezei, Meland, Versteeg, Korím, Piačka – Tvrdoň, Slovák, Blackwater – H. Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Štefanka, Bajtek – Šille, Paukovček, Cope

Rozhodčí: Goga, Baluška – Stanzel, Synek