Toljatti – Omsk 3:1 (kon.) | Jaroslavl – Čeljabinsk 1:3 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 1:2 (po pr.)
Nižněkamsk – Novokuzněck 3:2 (2:1 po s.n.) | N.Novgorod – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Ufa 6:2 (kon.)
Viťaz – Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Soči – Čerepovec 2:1 (kon.) | Spartak Moskva – Petrohrad 1:2 (kon.)
Lada Toljatti
3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Avangard Omsk
Středa 25.01.2017, 16:00 • Lada Arena, Togliatti • KHL

Česká stopa v utkání:

Vladimír Sobotka (AVG) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:48
    Dominik Furch (AVG) náhradní brankář (18:28:27)

Statistiky: Střely: 45-66; Střely na bránu: 21-28; Vhazování: 26-25; Zablokované střely: 16-9; Hity: 8-17; Fauly: 1-3; Trestné minuty: 4-6.

Lada se postarala o velké překvapení, když doma dokázala porazit druhý celek Východní konference. Omsk dnes ještě hranici 100 bodů nepřekonal, brzy se mu to ale určitě podaří. Skóre utkání otevřel v první třetině Vasilij Strelcov, na jehož gól krátce po přestávce odpověděl Nikolaj Lemťugov, zbytek druhé části ale patřil opět domácím, v jejichž dresu se prosadil Stanislav Bočarov a v přesilové hře Viktor Komarov. Omsk si zahrál ve třetí třetině dvě přesilové hry, vstřelit kontaktní gól se mu ale nepodařilo. Konečný výsledek. Lada Togliatti 3 Avangard Omsk 1.

59:43
    Vladimír Sobotka vypálil z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování a jeho prudká střela zamířila nad ledem těsně vedle vzdálenější levé tyče!

59:18
    Avangard se dostal na vrcholu levého kruhu pro vhazování ke střele, následný pokus byl ale sražen mimo.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:58
    Střela Avangardu z pravého křídla byla zablokována a Togliatti se snažilo puk poslat z levé strany obranného pásma po ledě do prázdné brány, kotouč ale zamířil vedle pravé tyče a Omsk si před vhazováním před bránou Lady po zakázaném uvolnění vyžádal oddechový čas.

58:08
    Oleg Šilin naskočil na střídačku a Avangard Omsk to zkouší necelé dvě minuty před koncem při hře bez brankáře!

58:01
    Nikolaj Lemťugov na pravém křídle dobře vypálil od mantinelu, Ilja Ježov ale jeho pokus po ledě levým betonem vyrazil.

57:13
    Oleg Šilin vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Togliatti a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

56:04
    Togliatti během pár sekund dvakrát vyhodilo puk na zakázané uvolnění. Následuje vhazování před Iljou Ježovem, který dnes chytá fantastický zápas.

55:49
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát necelých pět minut a Avangard už nemá příliš času na vyrovnání. Hosté už mají sice zajištěnou účast v playoff, určitě ale do Togliatti nepřijeli prohrát.

54:51
    Ve třetí třetině zatím čekáme marně na gól a Lada Togliatti stále vede nad Avangardem Omsk 3:1.

53:46
    Alexandr Pěrežogin objel obloukem téměř celé útočné pásmo a z od modré čáry ve středu ledové plochy napřáhl k táhlé střele zápěstím, která byla těsně před bránou zablokována. Ilja Ježov zasahovat nemusel.

53:00
    Michail Juňkov rychle objel bránu a v blízkosti pravé tyče se snažil bekhendem zamířit mezi betony Iljy Ježova, brankář Togliatti byl ale připraven a přerušil hru.

52:23
    Jevgenij Medveděv na pravém křídle napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, jeho pokus byl ale nepřesný.

52:06
    Alexandr Osipov nabral ve středu ledové plochy obrovskou rychlost a mezi dvěma protihráči se snažil protáhnout mezi kruhy pro vhazování, jenže ztratil stabilitu a jako káča se zatočil.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 12. V. Strelcov (Zernov, Bočarov), 25. Bočarov (V. Strelcov, Zernov), 40. V. Komarov (Gurkin) – 23. Lemťugov (Sobotka)

Lada Toljatti: I. Ježov (A. Semjonov) – Aronson, Sotnieks (A), Gurkin, Kostromitin, Sinicyn, Volgin, A. Bolšakov – Rybin (C), Achmetov, Děmagin – Šenfeld, Bělousov (A), V. Komarov – A. Ivanov, Valujskij, Filatov – Zernov, V. Strelcov, Bočarov.
    Avangard Omsk: Šilin (Furch) – J. Medveděv (C), Martynov, Nikitin, Meňšikov, Ahnelöv, A. Osipov, Lisov – Sobotka, Lemťugov, Pěrežogin (A) – Zubov (A), Pestuško, I. Michejev – Chochrjakov, Kučerjavenko, Burdasov – Machanovskij, Juňkov, Manukyan – Lauta.

Rozhodčí: Pavel Ovčinnikov, Eduard Odins. Čároví: Stanislav Raming, Sergej Šeljanin