Toljatti – Omsk 3:1 (kon.) | Jaroslavl – Čeljabinsk 1:3 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 1:2 (po pr.)
Nižněkamsk – Novokuzněck 3:2 (2:1 po s.n.) | N.Novgorod – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Ufa 6:2 (kon.)
Viťaz – Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Soči – Čerepovec 2:1 (kon.) | Spartak Moskva – Petrohrad 1:2 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Metallurg Magnitogorsk
Středa 25.01.2017, 17:30 • Viťaz Ice Palace • KHL

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (19:56:54)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jakub Jeřábek (CEC) 0+0, 0 střel, čas na ledě 23:27
    Roman Horák (CEC) 1+0, 4 střely, čas na ledě 19:49
    Jan Kovář (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:51
    Tomáš Filippi (MET) 0+0, 5 střel, čas na ledě 12:53

A je dobojováno. Viťaz nakonec dotáhl dramatickou přetahovanou s Magnitogorskem k úspěšnému konci a posílil své postavení na příčkách, které zajišťují postup do play-off. Náskok 1:0 i 2:1 dokázal Metallurg smazat, pak si ale nenápadné Afinogenovo nahození srazil do vlastní sítě Těreščenko a stav 3:2 vydržel až do konce.

59:46
    Hráči v červených dresech vyhazují kotouč do bezpečí a zdá se, že tříbodový zisk už jim neunikne!

Dnešní utkání sleduje 5000 diváků.

59:22
    Makejev nastřádal několik cenných vteřinek v útočném pásmu, to už se nám rozběhla poslední minuta základní hrací doby.

58:56
    Po závaru před brankovištěm Saprykin pro jistotu přerušil hru, načež si střídačka Magnitogorsku vybrala oddechový čas.

58:32
    Ilja Samsonov upaluje na střídačku, Metallurg to v závěru zkouší se šesti hráči v poli!

57:55
    Až teď se Magnitogorští dostali k souvislému tlaku v útočném pásmu, Mozjakinův pokus z otočky byl ovšem zblokován.

57:03
    Obhájce titulu navíc rozhodně není lepším týmem, Igor Saprykin je ve třetí třetině prakticky bez práce a nyní hosté navíc uvízli v ofsajdu.

56:04
    Hokejistům Metallurgu se čas na vyrovnání začíná pomalu, ale jistě krátit. Necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny podceňovaný Viťaz stále vede.

55:01
    Jaroslav Kosov se zmocnil odraženého kotouče na levém kruhu, ale vystřelit se mu nepodařilo a domácí poté vyvezli puk do bezpečí.

54:03
    Lee přišel o puk na útočné modré a Ivan Jacenko poté vytlačil hosty až k Samsonovovi, v posledních minutách se hraje prakticky bez přerušení.

52:48
    Jakub Jeřábek se vydal na útočný výlet, jeho pokus však byl přizvednut mimo Samsonovův dosah, a vhazovat se tak bude po levé ruce hostujícího gólmana.

51:55
    Antipinova rána z levého kruhu Saprykina nepřekvapila a následná dorážka Sergeje Mozjakina byla zblokována.

51:02
    Na jejím konci stál Danis Zaripov, opora Magnitogorsku se ale ke střele nedostala. Hráči v bílých dresech však stále pokračují v akci.

50:05
    Rychlík Arťom Švec-Rogovoj podél pravého hrazení unikl do útočné třetiny, tam ale o puk přišel a hosté už rozehrávají protiakci.

49:06
    Hokejisté Viťazu se usadili v útočném pásmu, v posledních minutách jsou domácí jednoznačně lepším týmem.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 25. Vyglazov (Švec-Rogovoj, Gimajev), 36. Horák (Afinogenov, Makejev), 46. Afinogenov (Golovkov, P. Lukin) – 28. Mozjakin (Zaripov, Lee), 38. A. Sjomin (Dronov, Osala)

HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (Todykov) – Jeřábek, Katičev, Golovkov, P. Lukin, Gimajev, S. Romanov, Voronkov – Kempe, Kopejkin, M. Aaltonen – Švec-Rogovoj, Afinogenov, Makejev – Horák, Vyglazov, A. Černov – Džiošvili, Al. Stěpanov, Pankov – Jacenko.
    Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – J. Birjukov, Antipin, Bereglazov, Lee, Budkin, Dronov, S. Těreščenko – Zaripov, Mozjakin, Jan Kovář – Filippi, A. Sjomin, Osala – Timkin, Kosov, Kaletnik – De. Kazionov, Dm. Kazionov, Potěchin – Železkov.

Rozhodčí: Ravodin, Sojn – Sysujev, Tomilov