New Jersey – Washington 2:5 (kon.) | Philadelphia – Toronto 2:1 (kon.) | NY Islanders – Montreal 3:1 (kon.)
Boston – Pittsburgh 4:3 (kon.) | Carolina – Los Angeles 0:3 (kon.) | Ottawa – Calgary 2:3 (po pr.)
Florida – Tampa 2:1 (po pr.) | Minnesota – St. Louis 5:1 (kon.) | Nashville – Columbus 4:3 (kon.)
Chicago – Winnipeg 3:5 (kon.) | Dallas – Buffalo 4:3 (kon.) | Arizona – Vancouver 3:0 (kon.)
San Jose – Edmonton 1:4 (kon.)
New Jersey Devils
2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Washington Capitals
Pátek 27.01.2017, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL
    Washington Capitals si po dnešní výhře 5:2 nad New Jersey Devils upevnil pozici lídra NHL.

Tři hvězdy utkání

1. Anddre Burakovsky (WSH) – 1+1
    2. Alexander Ovečkin (WSH) – 1+1
    3. Stefan Noesen (NJD) – 1+0 (03:47:18)

Československá stopa v utkání

Pavel Zacha (NJD) – 0+1, 1 střela, čas na ledě 14:52

Je to tak, dnešní utkání je za námi a Washington jej s přehledem vyhrává 5:2. Hostům se podařilo v první třetině potrestat dvě hrubky domácí obrany a od toho se vyvíjel celý zápas. Ve druhé třetině se hrál parádní hokej, který byl plný šancí. Ďáblové v poslední minutě prostřední části trefili tyčku, což možná rozhodlo o osudu celého utkání. Kdyby to bylo před třetí třetinou pouze o gól, mohly se ještě dít věci. To se však nestalo a ve třetí třetině si to favorit utkání již pohlídal. Washington tak získal další dva body, naopak New Jersey se neodlepí z posledního místa v divizi.

59:29
    Kuzněcov se pokusil o hattrick, ale brankář Devils byl proti. Skóre už se tak nejspíše měnit nebude.

58:57
    Navíc teď musel zasahovat Schneider po střele Ovečkina. Jednička Devils nastoupila zhruba v polovině zápasu a nepustila za svá záda jedinou střelu.

58:37
    Ďáblové se samozřejmě ještě snaží o skórování, ale to už spíše jen pro potěšení fanoušků.
    58:07 Jevgenij KUZNĚCOV - 2:5

58:07
    Washington právě vstřelil branku!
    O pár sekund ale rozhodl o osudu utkání JEVGENIJ KUZNĚCOV, který vystihl špatnou rozehrávku Stolleryho a bez problému přivezl puk do brány soupeře. Bez asistence.

57:53
    Bekhend Williamse těsně minul bránu.

57:29
    Hallova střela, která byla tečována Henriquem skončila mimo bránu, Devils stále tlačí soupeře.

57:09
    New Jersey hraje v šesti. Schneider míří na střídačku.

57:00
    Na druhé straně neměl Holtby problém se střelou Henriquea. Bude se pokračovat po reklamní přestávce.

56:43
    Cory Schneder předvedl naprosto skvělý zákrok proti přečíslení hráčů Capitals. Ti si si sice dobře nahráli a Stephenson zakončoval už do skoro prázdné brány, ale gólman Devils se rychle přesunul a udržel svůj tým ve hře o body.

56:10
    Stollery pálil od modré, ale jeho střela byla sražena do rohu. Devils jsou však stále u puku.

55:37
    Smith-Pelly nahodil puk do útočného pásma, ale tam si pro něj došli obránci Capitals, kteří tak odvrátili potencionální hrozbu.

55:19
    Washington hraje velmi kvalitně a znemožňuje tak soupeři jeho závěrečný tlak. Devils se dokonce museli nyní ubránit pouze za cenu zakázaného uvolnění.

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 24. Noesen (Zacha, Josefson), 39. Henrique (Cammalleri, Parenteau) – 7. Ovečkin, 19. Burakovsky, 29. Eller (Orlov, Burakovsky), 31. Kuzněcov (Orlov, Ovečkin), 59. Kuzněcov

New Jersey Devils: Kinkaid (31. Schneider) – Merrill, Lovejoy, Quincey, Severson, Stollery, Santini – Hall, Zajac (A), Palmieri – Wood, Henrique (A), Cammalleri (A) – Zacha, Josefson, Noesen – Smith-Pelly, Fiddler, Parenteau.
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Alzner, Niskanen, Orpik (A), Orlov, Chorney, Schmidt – Ovečkin (C), Bäckström (A), Beagle – Ma. Johansson, Kuzněcov, Williams – Connolly, Eller, Burakovsky – Winnik, Stephenson, T. Wilson.