New Jersey – Washington 2:5 (kon.) | Philadelphia – Toronto 2:1 (kon.) | NY Islanders – Montreal 3:1 (kon.)
Boston – Pittsburgh 4:3 (kon.) | Carolina – Los Angeles 0:3 (kon.) | Ottawa – Calgary 2:3 (po pr.)
Florida – Tampa 2:1 (po pr.) | Minnesota – St. Louis 5:1 (kon.) | Nashville – Columbus 4:3 (kon.)
Chicago – Winnipeg 3:5 (kon.) | Dallas – Buffalo 4:3 (kon.) | Arizona – Vancouver 3:0 (kon.)
San Jose – Edmonton 1:4 (kon.)
Ottawa Senators
2:3 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
Calgary Flames
Pátek 27.01.2017, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Česká stopa v utkání:

Michael Frolík (CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:52 (04:33:46)

1. Johnny Gaudreau (CGY) 1+1
    2. Micheal Ferland (CGY) 1+0
    3. Tommy Wingels (OTT) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 27-26; Zablokované střely: 10-15; Vhazování: 50%-50%; Hity: 26-25; Přesilové hry: 0/4-0/2; Trestné minuty: 4-8.

Tommy Wingels během svého debutu v dresu Ottawy vstřelil svůj první gól, na který v závěru třetí třetiny navázal při hře bez brankáře Chris Wideman. Obránce Senators svým prvním gólem v sezóně po úvodních dvou brankách Calgary v podání Michaela Ferlanda a Seana Monahana poslal utkání do prodloužení. V něm mohli v rychlém sledu dvakrát skórovat hosté, Jean-Gabriel Pageau a Mike Hofmann se ale v blízkosti pravé tyče prosadit nedokázali a během poslední minuty přišel trest, když přečíslení dva na nikoho po krásném biliardu zakončil střelou do prázdné brány Johnny Gaudreau. Calgary dokázalo na třetí pokus po prohrách v Torontu a Montrealu zvítězit a ve třetím kanadském derby v řadě ukončilo sérii čtyř porážek v řadě. Konečný výsledek. Ottawa Senators 2 Calgary Flames 3 po prodloužení.

64:29 Johnny GAUDREAU - 2:3

64:29
    Calgary právě vstřelilo branku!
    JOHNNY GAUDREAU a Mikael Backlund vyrazili do přečíslení dva na nikoho, které po sérii přihrávek na jeden dotek zakončil v blízkosti pravé tyče střelou do prázdné brány první jmenovaný hráč! Flames udělali nádhernou kombinací tečku za dnešním utkáním a ukončili sérii čtyř porážek v řadě – 3:4! Asistence: Mikael Backlund.

64:09
    Senators si vzali oddechový čas.

64:00
    Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

63:58
    Mike Hofmann se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci a z otočky krásně vypálil bekhendem, Brian Elliott ale tentokrát pro změnu skvěle zasáhl levým betonem!

63:23
    Jean-Gabriel Pageau se ocitl před bránou v obrovské šanci a po ledě mířil dobře ke vzdálenější levé tyči, Brian Elliott ale dokázal jeho pokus pravým betonem vyrazit mimo!

62:33
    Sean Monahan na levém křídle od mantinelu nahodil puk na bránu Ottawy, Mike Condon ale jeho pokus zápěstím ukryl v lapačce a navíc pod tlakem ještě rozehrál.

61:55
    Erik Karlsson operoval s pukem na pravém křídle, jenže ani v jednom případě se do zakončení nedostal.

60:45
    V Canadien Tire Centre začalo prodloužení a Mike Condon se vydal za bránu, aby zastavil nahození Flames.

60:01

Calgary vstupovalo do třetí třetiny zásluhou Michaela Ferlanda a Seana Monahana s dvoubrankovým vedením, domácí Ottawa ho ale dokázala smazat, když se v úvodu třetí dvacetiminutovky prosadil během svého debutu Tommy Wingels a minutu a dvě sekundy před koncem normální hrací doby Chris Wideman. V Ottawě se bude prodlužovat! Skóre po třetí třetině: Ottawa Senators 2 Calgary Flames 2.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 43. Wingels (Claesson), 59. Ch. Wideman (Hoffman, Z. Smith) – 30. Ferland, 38. Monahan (D. Hamilton, J. Gaudreau), 65. J. Gaudreau (Backlund)

Ottawa Senators: Condon (Driedger) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Claesson, Ch. Wideman – Z. Smith, Brassard, Mark Stone – Dzingel, Turris (A), B. Ryan – Hoffman, Pageau, Pyatt – Kelly, Lazar, Wingels. Hlavní trenér: Guy Boucher.
    Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Kulak, Engelland – J. Gaudreau, Monahan (A), Frolík – Tkachuk, Backlund, Chiasson – Versteeg, S. Bennett, Brouwer (A) – Bouma, Stajan, Ferland. Hlavní trenér: Glen Gulutzan.

Rozhodčí: Jean Hebert, Marc Joannette. Čároví: Michel Cormier, Ryan Daisy

Diváci: 16263