Plzeň – Chomutov 4:1 (kon.) | Litvínov – Třinec 1:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 1:0 (kon.)
Pardubice – Olomouc 2:3 (0:1 po s.n.) | K. Vary – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Sparta – Liberec 4:3 (1:0 po s.n.)
HC Škoda Plzeň
4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Piráti Chomutov
Pátek 27.01.2017, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 42. kolo

Z dnešního duelu odcházejí spokojenější plzeňští hráči, kteří si nakonec z tohoto mače odnášejí všechny tři body.

Úvodní třetina utkání mezi Plzní a Chomutovem nenabídla prakticky žádné obrovské šance – domácí se sice několikrát udrželi v útočném pásmu, ale neprodukovali v podstatě žádné střely. Piráti byli vepředu nebezpečnějším celkem, ve čtrnácté minutě se šťastně dostali do vedení, když branku Michala Vondrky museli ještě rozhodčí posvětit u videa.

Prostřední část patřila domácím hokejistům, kteří dokázali v přesilových hrách dvakrát skórovat, překlopili tedy nepříznivý stav na svou stranu. Nejdříve se po skrumáži před brankou prosadil Miroslav Indrák, jenž srovnal stav utkání na 1:1. Tentýž hráč byl i u druhé trefy Plzně, když dvě minuty před koncem druhého dějství nabil mezi kruhy, kde číhal Dominik Kubalík, který podruhé překonal skvělého Jána Laca v brance Chomutova.

Třetí dvacetiminutovku otevřela druhá trefa nejlepšího střelce soutěže Kubalíka. Ve 48. minutě byl náskok domácích už třígólový, když se díky důrazu v předbrankovém prostoru prosadil Tomáš Svoboda. Tribuny aplaudovaly i pěstní výměně názorů mezi plzeňským Presiingerem a chomutovským Flemmingem. Hosté nechtěli složit zbraně bez boje, ale Škodovka je k ničemu zásadnímu nepustila, a tak si připsala plné tři body za výhru 4:1, čímž se posunula na 9. místo extraligové tabulky.

Nejlepší hráči: Dominik Kubalík (HC Škoda Plzeň) a Marek Tomica (Piráti Chomutov).

Střely celkem:

Plzeň – 23

Chomutov – 31

Z Plzně je to pro dnešek všechno, pěkně děkuji za pozornost a přeji krásný víkend! U dalšího přenosu se bude opět těšit Jan Picka. (19:55:44)

59:10
    Na druhé straně vyráží Ján Laco pěknou střelu švihem Koreise do ochranné sítě.

59:00
    Vladimír Růžička ještě zkusil ohrozit Machovského bekhendem, ale domácí gólman zasahuje betonem.

58:29
    Na ledové ploše zůstává ležet domácí útočník Jaroslav Kracík, hra se tedy přerušuje. Plzeňský forvard odjíždí do kabiny, ale zdá se, že to nebude nic vážného.

57:58
    Z pravé strany střílel Mrázek, jeho tvrdý projektil mířil mimo zři tyče, ale rána to byla pěkná.

57:10
    Vhazuje se ve středním pásmu, utkání se spíše jen dohrává, oba týmy si vyměňují puky a na ledě se toho moc neděje.

55:46
    Chomutov se po delší době dostal do útočné třetiny, ale moc dlouho se tam neohřál. Piráti už působí odevzdaným dojmem.

55:10
    A opět Škodovka zašlápla puk v rohu obranného pásma Chomutova, kde asi chtěla utkání dohrát. Sudí nakonec hru přerušili, buly u Laca.

54:34
    Indiáni uzamkli střední třetinu a příliš nepouští Piráty do útočení. Naopak, oni sami jsou častěji v útočném pásmu.

53:53
    Jakub Lev drží puk v rohu hřiště, šetří tedy mnoho vteřin pro svůj tým. Piráti však kotouč rychle vydolovali.

53:11
    Chomutovští nyní poslali puk přes všechny čáry, ale o icing se nejednalo, takže se bude vhazovat ve středovém kruhu.

Dnešní utkání sleduje 5758 diváků.

52:56
    Je tu dnešní poslední komerční přestávka, po ní se bude vhazovat v útočném pásmu chomutovských Pirátů.

52:42
    Dlouho se nyní hrálo ve středním pásmu, týmy si několikrát vyměnily kotouče mezi sebou.

51:48
    A další pěkná možnost Plzně! Hned po buly se do zakončení dostal David Stach, ale jeho rána šla těsně mimo tři tyče.

51:44
    Je tu zakázané uvolnění hostí, kteří už jsou v plném počtu. Buly u branky Jána Laca.

51:04
    Z druhé strany pálil také Svoboda, ale jeho pokus nebyl moc přesný. Piráti se dobře brání.

Jan Picka

Branky a nahrávky: 28. Indrák (Lev), 38. D. Kubalík (Indrák), 43. D. Kubalík (Kracík), 48. T. Svoboda (Hrnka) – 14. Tomica

HC Škoda Plzeň: Machovský (Sochůrek) – D. Sklenička, P. Kadlec (A), Pulpán (A), Čerešňák, Moravčík, Frühauf, Kvasnička – D. Kubalík, Kracík, Kratěna (C) – Lev, Stach, Indrák – T. Svoboda, Preisinger, M. Chalupa – Hrnka, Koreis, Vondráček.
    Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Dlapa, Flemming, Kudělka, Rutta, Skinner, Mrázek, L. Chalupa, R. Havel – Tomica (A), Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička, Kaše – Poletín, Kämpf, Koblasa – Lauko, Šťovíček, Hlava.

Rozhodčí: Pešina, Bejček – Flegl, Polonyi