Slavia – Třebíč 3:2 (po pr.) | Kladno – Most 6:2 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 1:4 (kon.)
Havířov – Kadaň 2:5 (kon.) | Benátky n/J – Frýdek-M. 3:2 (po pr.) | Motor ČB – Ústí n/L 5:1 (kon.)
Prostějov – Přerov 3:5 (kon.)
HC Slavia Praha
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Sobota 28.01.2017, 15:00Chance liga • 46. kolo

To je ode mě z Edenu pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek dne. (17:53:09)

Sešívaní sehráli prodloužení parádně a nakonec jim to přineslo zasloužené ovoce. Jan Pohl proměnil přečíslení dvou proti jednomu a zařídil červenobílým bonusový bod za výhru v prodloužení. Pražané navíc prolomili sérii čtyř proher v řadě.

60:53 Jan POHL - 3:2

60:53
    Slavia právě vstřelila branku!
    Domácí se napočtvrté přeci jen dočkali a berou bonusový bod! Schleiss ujel s JANEM POHLEM do situace dvou proti jednomu. První jmenovaný předal kotouč ještě ve středním pásmu na levou stranu Pohlovi, který mazácky naznačil střelu ke vzdálenější tyči a následně rozhodl ranou k bližší. Asistence: Jan Schleiss a Zdeněk Kubica.

60:30
    Schleiss se točil na modré čáře, spoluhráči se mu ale nenabídli do žádné dobré příležitosti.

60:21
    Beránek se protáhl mezi obránci a dokázal vystřelit, Vejmelka si poradil.

60:07
    Knot drží kotouč na vlastní polovině.

60:01

Sešívaní dokázali ve třetí třetině využít další přesilovou hru díky Janu Schleissovi a vyrovnat. Obě mužstva si vypracovala další velké šance na rozhodnutí, gólmani na obou stranách se ale nedali, a tak dospěl zápas až do prodloužení. Pro domácí je to čtvrté prodloužení ve čtyřech utkáních.

60:00

59:51
    Třebíč se ještě snaží o útočnou akci, ale už nezbývá moc času.

59:15
    Jankovský zavezl kotouč za branku hostů, tam ale na přesilu tří protihráčů nestačil.

58:34
    Schleiss vystihl hostující rozehrávku a domácí mají kotouč na holích.

57:57
    Jankovský se Šafránkem se dostali kombinací z levého rohu až před branku, druhý jmenovaný byla ale u Vejmelky moc blízko a nedokázal zakončit.

57:46
    Krliš střílel z levého kruhu zpoza obránce a jen těsně minul levou šibenici.

57:30
    Bača vypálil ihned po buly od modré čáry, hostující gólman byl připraven.

57:26
    Hosté se provinili přihrávkou rukou, bude se vhazovat před Vejmelkou.

56:59
    Pletka se s Kubicou snaží vybojovat kotouč v útočném pásmu u pravého mantinelu. Rozhodčí nakonec hru přerušili.

Michal Toman

Branky a nahrávky: 34. P. Beránek (Pletka, Schleiss), 55. Schleiss (P. Beránek, Pohl), 61. Pohl (Schleiss, Kubica) – 15. Pekr (Dolníček, Jan Wasserbauer), 23. F. Král (J. Zdráhal, T. Havránek)

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – Pohl, A. Růžička, Kolařík (A), Knot (C), Bača, J. Novák (A), J. Holý – Jankovský, Šafránek, P. Beránek – Pletka, Kubica, Schleiss – M. Kadlec, Šagát, Rys – Šmerha, Krliš, Půhoný.
    SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Do. Svoboda) – Niko, J. Zdráhal (A), F. Král, Čejka (A), Lojek, Přibyl, D. Mikyska – Jan Wasserbauer, Dolníček (C), Pekr – Kusko, Psota, Mrázek – Malec, Milfait, Kristl – Huňa, T. Havránek, Matěj Novák.

Rozhodčí: Kopeček – Zídek, Polák