Přerov – Vsetín 2:7 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 1:3 (kon.) | Poruba – HK MD Šumperk 1:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
HK Mladí Draci Šumperk
Sobota 28.01.2017, 16:00 • Kooperativa hala • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Děkuji za pozornost a někdy opět na počtenou.

Krásný zbytek večera z Kooperativy haly! (18:11:42)

Třetí třetina přinesla bojovný hokej, ale gólově se žádný tým neprosadil. Šumperk potvrdil roli favorita a své vedení z druhé třetiny si pohlídal. Emotivní záležitostí bylo neuznání gólu Porubě, ale na ledě je pánem rozhodčí a tuto skutečnost, že Poruba doma podlehla Drakům 1:2, již nic nezmění.

59:50
    Husák chrání jednobrankové manko, když se staví do cesty střely Žižlavského. Puk do brány ale nedoklouzal.

59:28
    Nahození Aleše Moravce do útočné třetiny končí na pravé tyči porubské brány.

58:54
    Domácí nastupují do akce bez brankáře.

58:54
    Oddechový čas pro domácí.

58:54
    V závěru třetí třetiny domácí zvedli obrátky a odstřelují šumperskou bránu.

58:01
    Střela Gajdoše skákala Kašparovi v lapačce, nakonec kotouč zkrotil a přerušil hru.

57:45

57:40
    Anlauf nastřelil tyč.

56:30
    Vogel se dostal do úniku. Mokrý střelu vyrazil před sebe a ještě stačil kotouč poslat dále od brány hokejkou.

55:45
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Vintr – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Havlík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Moravec Z. – 2 min., hrubost).
    Poruba má tedy klasickou přesilovku 5/4.

55:31
    RT TORAX Poruba dopravila kotouč za brankovou čáru, ale po konzultaci rozhodčích mezi sebou nebyla branka uznána pro dosažení vysokou holí.

55:16
    Pořád se hraje před Mokrým. Domácí obrana je jako skála a už se taky chytá iniciativy a s pukem na holích odjíždí před Kašpara.

53:53
    Žižlavský byl blízko blizoučko třetímu šumperskému gólu. Mokrý na poslední chvíli vymrštil beton směrem k levé tyči a kotouč zastavil včas.

53:25
    Porubě je odpískán úmyslný ofsajd.

52:35
    Mokrý lapil ze vzduchu letící kotouč. Horký si jel ještě pro dorážku, ale neměl šanci. Porubský gólman připouští vhazování po své pravici.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 31. Stodůlka (Gajdoš, Kotásek) – 2. Kaplan (Mácha), 4. Kaplan (Vintr)

HC RT TORAX Poruba: Mokrý (Morys) – Gajdoš, Havlík, Husák, Pitucha, Pavlík – Kotásek, Bořuta, Stodůlka – Anlauf, Häring, Becher – Fabianczyk, Krátký, Bonaitti
    HK Mladí Draci Šumperk: Kašpar – Štrbík, Cekr, Blaháček – Hepnar, Urban, Kesler, Drlík, Vogel, Horký, Kaplan, Scheuter, Žižlavský, Kašpar, Mácha, Plhal, Vintr, Moravec A., Moravec Z.

Rozhodčí: Cabák – Tkáč, Carbol