Zlín – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Chomutov – Litvínov 1:2 (kon.) | Liberec – Pardubice 3:6 (kon.)
Olomouc – K. Vary 3:2 (po pr.) | Kometa Brno – Plzeň 2:3 (po pr.) | Sparta – Třinec 12:3 (kon.)
Mountfield HK – Vítkovice 0:2 (kon.)
HC Kometa Brno
2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
HC Škoda Plzeň
Neděle 29.01.2017, 17:00 • DRFG Arena • Tipsport extraliga • 43. kolo

55:04
    Alexandre Mallet (KOM) vyloučen na dvě minuty za hrubost. Kometa se bude muset bránit plzeňské přesilovce.

49:09
    Hosté budou hrát necelou minutu ve třech. Jakub Koreis (PLZ) posunul hůl na ledě, za což jej rozhodčí posílají na trestnou lavici.

48:07
    Štencel se snažil šikovně stahovačkou dostat před branku, kde ho musel zahákovat Miroslav Indrák (PLZ). Přesilová hra pro Kometu.

44:29
    Přesilovou hru si zahraje Kometa. Miroslav Preisinger (PLZ) vyloučen na dvě minuty za podražení.

32:36
    Domácí mají k dispozici další přesilovou hru. Tomáš Vondráček (PLZ) už sedí na trestné lavici za nedovolené bránění.

27:09
    Plzeň se bude muset opět bránit. Jaroslav Kracík (PLZ) vyloučen za hákování.

11:24
    První přesilovou hru si vyzkouší také domácí. Michal Moravčík (PLZ) už usedá na trestnou lavici – vysoká hůl.

07:53
    Tomáš Malec (KOM) oslabuje svůj tým. Inkasuje dvě minuty za držení protihráče a Kometa se bude bránit první přesilové hře indiánů.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 8. O. Němec (M. Kvapil), 42. Mallet – 9. Lev (P. Kadlec, Machovský), 21. D. Kubalík, 61. Pulpán

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Trška, Malec, Bartejs, F. Král – J. Káňa, Čermák (C), H. Zohorna – M. Kvapil, Hruška, Mallet – Dočekal, V. Němec, Haščák – R. Zohorna, Nečas, F. Dvořák.
    HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – Pulpán (A), Čerešňák, D. Sklenička, P. Kadlec (A), Moravčík, Frühauf, Němeček – D. Kubalík, Kracík, Kratěna (C) – Lev, Stach, Indrák – T. Svoboda, Preisinger, Hrnka – Kodýtek, Koreis, Vondráček.

Rozhodčí: Kubuš, Müllner (SVK) – Komárek, Ondráček