Kladno – Chomutov 3:0 (kon.)
Rytíři Kladno
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Piráti Chomutov
Čtvrtek 02.02.2017, 18:15 • ČEZ stadion, Kladno • DHL Extraliga juniorů • 39. kolo

Utkání bylo velmi vyrovnané, ale lepší koncovku měli domácí Rytíři, kteří se dokázali třikrát prosadit.

Chomutov se nevzdával ani za nepříznivého skóre a snažil se hru ještě zdramatizovat. Ve třetí třetině vyslali na Stahlovu svatyni spoustu nebezpečných ran.

Stahl si zaslouženě připisuje na své konto další nulu. (20:18:37)

59:27
    Tyč se rozeznívá i za Stahlovými zády. Po střele pirátského centra z mezikruží.

58:49
    Kubík zachytil pirátskou rozehrávku a dal příležitost Bláhovi, který trefuje pouze levý beton Pavláta.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:46
    Piráti otevřeli hru a toho málem využil Vincent Keszi, který trefuje horní tyč po střele z pravého kruhu.

57:20
    Zelingr se dostal k puku po hezké zadovce, ale byl zablokován trojicí Pirátů.

56:23
    Rytíři vyhazují každý puk z vlastní třetiny.

55:16
    Pirátům nezbývá nic jiného než jen nahodit a dojíždět puk do útočné třetiny, kvůli dobré obraně Rytířů ve střední třetině.

54:27
    Před Pavlátem se teď ocitli dva rytíři, kteří byli zastaveni vracející se obranou.

54:15
    Štěpán Bláha teď nabídl Kubíkovi skvělou příležitost, ale přihrávka se k němu nedostala.

53:23
    Hra je přerušena po dalším střeleckém pokusu Pirátů. Vhazovat se bude po levici Stahla.

52:47
    Na Stahla letěl další jedovatý projektil od modré, po kterém musel skočit, protože puk vyrazil pouze před sebe. Kladenští teď po velkém tlaku mohou vystřídat.

52:23
    Oddechový čas pro domácí.

52:23
    Piráti se snaží za každou cenu snížit! Vytvořili v útočném pásmu obrovský zámek a Stahl se musí vypořádat s jednou střelou za druhou. Kladenští se osvobozují zakázaným uvolněním.

51:02
    Jiří Kopec se prosmykl přes modrou čáru a jeho střela končí v pravém rohu.

50:14
    Jakub Cibák teď naráží každého hráče v blízkosti na mantinel.

49:19
    Vincent Keszi se dral k zakončení podel mantinelu až před branku Pavláta, ale neměl klid na zakončení, díky vracející se pirátské obraně.

49:04
    Piráti odstřelují Stahlovu branku z každé pozice a drží Kladno pod tlakem.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 23. Zelingr (Kalaj, Patyk), 36. Keszi (Havelka, Patyk), 47. Schildhabel

Rytíři Kladno: Stahl (Svoboda) – Havelka (A), Kiml, Cibák, Chládek, Kučera, Zelingr, Malý – Vach, Kubík, Patyk (C), BLáha, Okegawa, Schildhabel (A), Řepka, Keszi, Kučera, Kalaj, Čermák.
    Piráti Chomutov: Pavlát (Skokan) – Buchtela, Hlaváček, Kopic, Novák, Lidák (C), Smutný, Hajič – Lauko, Polák, Palička, Krejčirík, Részegh, Tůma, Rindoš (A), Svoboda, Šilar, Wágner, Adámek (A).

Rozhodčí: Pavel Würtherle – Josef Špůr, David Štětina.