Mountfield HK – Kometa Brno 1:5 (kon.) | Vsetín – HC Litvínov 7:8 (po pr.) | Písek – Letňany 6:10 (kon.)
HC Plzeň – Liberec 6:1 (kon.) | Chomutov – Třinec 1:4 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 2:1 (kon.)
Pardubice – Jihlava 3:6 (kon.) | K. Vary – Zlín 6:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Slavia 2:4 (kon.)
Olomouc – Kladno 3:4 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 3:0 (kon.) | Havířov – Kolín 5:3 (kon.)
HC Olomouc
3:4 (0:2, 1:1, 2:1)
Rytíři Kladno
Čtvrtek 02.02.2017, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga staršího dorostu • 13. kolo

48:24
    Na trestnou míří na dvě minuty Jan Janečko (OLO), a to za faul kolenem.

43:45
    Kohouti se znovu stěhují před kladenskou branku. Po faulu Šimona Jelínka (KLA) si totiž zahrají další přesilovku. Hostující útočník si odpyká trest za hákování.

35:18
    Tomáš Dajčar (OLO) neuhlídal svou hokejku, a tak je potrestán dvěma minutami za hru vysokou holí.

29:37
    Rytíři se musí bránit, a to rovnou ve třech. Nejprve si za hranicí pravidel pomohl Václav Veber (KLA), který si odpyká menší trest za faul kolenem, o chvíli později poslal jednoho z Olomouckých v ponechané výhodě k zemi Adam Penc (KLA), který si tak odsedí dvě minuty za hákování.

24:15
    Domácí špatně střídali a hráli v šesti, na trestnou tak za příliš mnoho hráčů na ledě míří David Kalač.

22:00
    Kohouti se budou téměř půl minuty bránit ve třech. Jan Janečko (OLO) je totiž potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

20:29
    Podruhé na trestnou musí Matěj Kořenek (OLO), který se provinil hákováním. Olomoucká jednadvacítka si tak odsedí dvě minuty.

18:36
    Matyáš Filip (KLA) je navíc potrestán dvěma minutami za vysokou hůl.

11:00
    Přesilovku si v první třetině zahrají i Kohouti. Matyáš Filip (KLA) si odpyká dvě minuty za napadení.

06:21
    A právě Matěj Kořenek (OLO) je prvním vyloučeným v utkání. Olomoucký forvard si odpyká menší trest za hákování.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 21. Pěcha, 41. Pěcha (Dajčar, Bahounek), 59. Pěcha (Janečko) – 10. Jelínek (Husarik), 14. Kvapil (Jelínek), 35. Penc (Jelínek, Veber), 49. Veber (Penc)

HC Olomouc: Schejbal (Galuška) – Dajčar, Mader, Bahounek, Kažimír, Klesla, Holiš, Vosátko – Krátký, Spatharis, Aulehla, Paťava, Pěcha (C), Skopal, Kalač, Kořenek, Janečko, Štefka.
    Rytíři Kladno: Jiroušek (Altrichter) – Kvapil, Veber, Zich, Šmatlák, Haspeklo, Klusáček, Müller – Penc, Frimel, Svoboda, Tržil, Stůj, Bláha M., Bláha O., Husarik (C), Rendla, Jelínek, Filip.

Rozhodčí: Vrba – Linhart, Kleprlík