Vítkovice – Kometa Brno 3:2 (po pr.) | Plzeň – Zlín 7:1 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 5:4 (po pr.)
Liberec – Chomutov 4:5 (kon.) | K. Vary – Třinec 1:2 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 1:4 (kon.)
Sparta – Olomouc 2:4 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 03.02.2017, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 44. kolo

Třetí třetina nepřinesla žádný gól a Třinec si bere celé tři body. Nejlepšími hráči zápasu jsou Šimon Hrubec (TRI) a Tomáš Závorka (KVA). Oba gólmani si tedy odnesou ceny za nejlepší hráče zápasu.
    Ode nás to je pro dnešní večer vše, na počtenou se loučí Kamila Ströerová a Tomáš Hála. (20:27:28)

59:44
    Energie se drží v pásmu. Poslední střelu si zasloužil Skuhravý.

59:19
    Energie si bere kotouč za svou branku a snaží se přejít do útoku.

59:14
    Další zakázané uvolnění.

59:07
    Vhazuje se u Hrubce.

Oddechový čas pro hosty.

59:07
    Následně Třinec vyhazuje za cenu zakázaného uvolnění.

58:37
    Závorka na střídačce. Energie v největší šanci zápasu! Hrubec ležel a nemohl zakročit, ale nikomu se nepodařilo dopravit kotouč do prázdné brány.

58:15
    Tomáš Závorka chce opustit branku.

58:03
    Do konce zápasu zbývají dvě minuty.

57:31
    Jakub Flek si bere puk a snaží se ho odvézt do bezpečí.

57:21
    Závorka je zpět v brankovišti.

57:15
    Hrubec se chtěl stát autorem branky, ale marně. Vhazuje se ve středním pásmu.

56:47
    Závorka je na střídačce!

56:29
    Hru zastavuje Hrubec a bude se vhazovat po jeho levici.

56:19
    Michal Vachovec úspěšně vyváží kotouč z obranného pásma.

56:14
    Přichází komerční přestávka.

56:07
    Závorka zastavuje kotouč za brankou a následně si připisuje další zákrok.

55:37
    Nakonec hosté opouští útočné pásmo, ale ne na dlouho.

55:20
    Energetikům se nedaří osvobodit ze sevření červené laviny.

54:43
    Milan Doudera se snažil o navýšení skore, ale trefil jen bránícího hráče.

54:03
    Další střela neměla také zdárný konec. Třinec se osvobozuje z domácího sevření a hraje v plném počtu.

53:30
    Tomáš Ráchůnek nastřelil břevno Hrubcovy klece.

52:58
    Karlovy Vary se dostávají do útočného pásma, ale v mžiku se daří hostům vyhodit. Energie to zkouší po druhé.

52:48
    Domácí Energie hraje v plném počtu.

52:11
    Tomáš Netík (TRI) míří na trestnou lavici za nedovolené bránění.

51:48
    Energie vyhazuje. Třinec zakládá další útok.

51:37
    Střelu dobře známého Marosze si Závorka pohlídal.

51:20
    Karlovým Varům se daří osvobodit, ale Třinec to zkouší znovu.

51:04
    Oceláři se zabydlují u Tomáše Závorky.

50:48
    Vladimír Sičák (KVA) hodně naštvaný odchází na dvě minuty na trestnou lavici za sekání.

50:27
    Malý štírek Flek bojoval o kotouč, ale marně.

50:09
    K vidění zatím nebyla žádná nebezpečná šance.

50:07
    Proběhla menší potyčka mezi hráči, ale vše se obešlo bez trestů i zranění.

49:51
    Náhle se hra přesouvá k Závorkovi, kde hosté nepřevedli ani jednu střelu.

49:28
    Tam se kotouče zmocnili domácí, kteří nakoukli k Hrubcovi.

49:02
    Třinec se zbavuje hráčů Energie a míří do útočného pásma.

48:50
    Energii se nedaří přesně přihrávat. Další střelu Vladimíra Sičáka si Hrubec opět s klidem pohlídal.

48:42
    Třinec se dopustil zakázaného vhazování.

48:17
    Hra je velmi agresivní.

47:55
    Tuominen hledal vhodnou pozici, když v tom je odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti, kterým měl být Milan Mikulík. Energie tak přichází o pásmo a vhazovat se bude ve středním pásmu.

Dnešní utkání sleduje 2712 diváků.

47:34
    Jakub Flek pálil, ale Hrubec si jeho střelu pohlídal. Následuje komerční přestávka.

47:15
    Sičák se pokusil vypálit, ale střela mu vůbec nesedla.

46:38
    Energie přechází do útoku.

46:18
    Další zakázané uvolnění Karlových Varů.

45:54
    Energie si vybudovala velkou příležitost, když Hrubec vyjel z branky na zákrok, kotouč mu však vypadal. Jako první se zorientovali hosté.

45:39
    Hrubec si pohlídal nahozený puk a bude se vhazovat po jeho pravici.

45:02
    Sičák pálil od modré, ale jeho dělovka zasáhla jen jednoho z bránících hráčů.

44:28
    Kotouče se ujímá Energie a míří k Hrubcovi.

43:55
    Hra se točí u Tomáše Závorky, ale Třinec si prozatím nedokázal vytvořit velkou šanci.

43:44
    Hosté hrají v plném počtu.

43:42
    Energie se dopustila dalšího zakázaného uvolnění a vhazuje se u Tomáše Závorky.

43:31
    Karlovarští fanoušci dávají dost jasně najevo svůj nesouhlas s výrokem rozhodčích.

43:30
    Za bouřlivého potlesku odjíždí.

43:29
    Antonína Duška odváží na nosítkách.

43:28
    Jedná se o Antonína Duška, který leží a nehýbe se. Okolo něj se nachází záchranná služba i doktor domácí Energie.

43:27
    Jeden z hráčů Energie zůstal ležet na ledové ploše.

43:05
    Energie nakoukla do pásma a spěchá rychle zpět ke svému gólmanovi, jelikož Třinec znovu zdárně vyhodit.

42:48
    Další vyhození a Závorka zastavuje kotouč.

42:45
    Ovšem domácí to nijak netrápí a hrnou se útoku znovu.

42:30
    Tam se domácí příliš dlouho nezdrželi, jelikož hostům se podařilo úspěšně vyhodit.

42:05
    Třinci se podařilo vyhodit kotouč, ale zelená vlna se žene bleskurychle do obranné třetiny hostů.

41:47
    Energie se drží u Hrubce, ale nedokáže si vytvořit šanci.

41:43
    Lukáš Galvas (TRI) odchází na dvě minuty na trestnou lavici za držení.

41:29
    Další nepřesná přihrávka karlovarských. Domácí si nyní zahrají přesilovou hru.

41:14
    Kotouč přešel přes čáry až na zakázané uvolnění.

41:01
    Tomáš Dvořák pálil od modré, Hrubcovi vypadl kotouč. Prvně se však vzpamatovali hosté, kteří kotouč ihned vyvezli.

40:55
    Vachovec pálil na Hrubce, ale ten vytáhl zákrok lapačkou.

40:26
    Rachůnek ve středním pásmu nastřelil kotouč na Hrubce. Ten kotouč ukryl do bezpečí.

40:01
    Buly se zmocnili hosté, kteří ihned snaží dostat před Závorku.

40:01

V druhé periodě se stal aktivnějším mužstvem Třinec. Nejprve ve 29. minutě se podařilo Markovi Růžičkovi vyrovnat skore zápasu. Ve 31. minutě poslal do vedení Daniel Rákos. Energie nestačí na rychlé nohy hostujících. Další góly přinese třetí třetina, která začne přibližně v 19:46

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:45
    Baldavej se ujímá puku ve středním pásmu, ale vyhazuje až na zakázané uvolnění.

39:44
    Zřejmě poslední zákrok Hrubce. Vhazuje se po jeho pravé straně.

39:16
    Karlovy Vary za svou brankou zakládají nový útok, při nepřesné rozehrávce se do pásma dostává Třinec.

39:01
    Běží poslední minuta druhé části.

38:41
    Ve středním pásmu se zmocňuje kotouče domácí Energie, následně však poslala kotouč do zakázaného uvolnění a hra se přesouvá před Tomáše Závorku.

38:22
    Na druhé straně se energetici snaží dorovnat skore. Nastřelili však jen boční stranu Hrubcovy svatyně.

37:45
    Červená lavina se bezproblémově dostala před Závorku, ale žádné nebezpečí nezpůsobila.

37:29
    Kotouč byl vyhozen mimo hrací plochu.

37:15
    Závorka zastavuje střelu Adamského.

36:48
    Třinec topí pod kotlem domácích. Po nepřesné přihrávce o pásmo sice přicházejí, ale v mžiku jsou zpátky.

35:48
    Oceláři opět míří do útoku. U Závorky se Král pokusil o střelu z mezikruží, ale dal do ní tolik síly, až ztratil rovnováhu a střela rychlost.

35:31
    Hrubec zastavuje puk za brankou.

35:11
    Václav Skuhravý se postaral o šanci, která zvedla fanoušky ze sedadel. Sám ujel na Hrubce, ale zakončení nebylo přesné.

34:13
    V obranné třetině probíhal souboj o kotouč, který byl sice úspěšný pro domácí, přesto si hosté dvakrát vystřelili na Závorku, ale obě střely mířily mimo.

34:11
    Při clonění Hrubcovi ve výhledu je odpískáno postavení útočícího hráče v brankoviště. Hra se přesouvá do středního pásma.

33:52
    Dujsík nahodil k Hrubcovi.

33:46
    Ta si však nedokázala vytvořil dostatečně velkou šanci. Na druhé straně si Závorka připisuje další zákrok.

33:19
    Za brankou Hrubce proběhl souboj o kotouč. Nakonec se Energie zabydlela v útočném pásmu.

32:40
    Třinec dostal kotouč opět do pásma. Po chybné rozehrávce se domácím podařilo se přesunout do střední periody.

32:17
    Hra se přesouvá do střední pásma a do útoku se následně dostává Energie.

32:10
    Před Hrubce bylo nyní velké horko, ale hostujícího gólman si střelu pohlídal. Následuje komerční přestávka.

31:41
    Vhazování po levici domácího brankáře.

31:40
    Doudera se snažil navýšit skore zápasu, ale Závorka byl přesný.

31:13
    Třinec si zatím nevytvořil tlak a spíš se bojuje o kotouč.

30:45
    Hosté zakládají nový útok a míří před Závorku.

30:43
    Hrubec podržel kotouč v lapačce. Vhazuje se po jeho pravici.
    30:17 Daniel RÁKOS - 1:2
    Zdroj: Hokejka TV

30:17
    Třinec právě vstřelil branku!
    Takový gól jsem ještě neviděla. Závorka měl zcela zakrytý výhled a nevěděl, kde se kotouč nachází. Jako první se vzpamatoval DANIEL RÁKOS, který tak posílá Třinec do vedení. Asistence: Vladimír Roth, Lukáš Galvas

29:53
    Oceláři neustále krouží v obranném pásmu.

29:46
    Tomáš Závorka ukryl kotouč do bezpečí před červenou lavinou. Vhazuje se po pravici domácího brankáře.

29:25
    Hosté se drží v útočném pásmu a hledají vhodnou pozici ke střele.

29:02
    Domácí jdou opět do čtyř, na dvě minuty za podražení je totiž vyloučen obránce Tomáš Harant (KVA).
    28:30 Marek RŮŽIČKA - 1:1

28:30
    MAREK RŮŽIČKA zažívá svůj první letošní start v extralize gólově. Klimenta napálil kotouč a první jmenovaný stačil puk tečovat a překonal tak bezmocného Závorku. Asistence: Tomáš Klimenta, David Nosek.

27:30
    Třinec zakládá nový útok. V útočném pásmu hostů si přebírá kotouč Sičák.

26:57
    Domácí Energie krouží u Hrubce. Nakonec se daří Třinci vyhodit kotouč do bezpečné vzdálenosti.

26:44
    Pat Mullane se pokusil překonat Hrubce, ale jeho pokus byl marný.

26:43
    Další akce Ocelářů. Tomáš Závorka si je pohlídal a uklidil puk pod lapačku. Následuje komerční přestávka.

26:05
    Irgl napřáhl, ale jeho dělovka mířila mimo.

25:56
    Rákos střílel, ale mimo. Následnou střelu si domácí gólman pohlídat. Vhazuje se po jeho levici.

25:32
    Vladimír Sičák poslal puk příliš daleko a je pískáno zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Závorky.

25:16
    Dávid Gríger pálil, ale jeho ránu zaznamenala jen tyč Hrubcovy svatyně.

24:40
    Jakub Flek ujel sám na Hrubce. Puk mu však ujel a závěrečná střela mu nesedla.

24:39
    Domácímu gólmanovi vypadla branka ze svého postavení.

24:15
    Domácí hrají v plném počtu.

23:58
    Roth pálil od modré, ale minul Závorkovu klec.

23:42
    Oceláři hledají vhodnou pozici ke střele.

23:09
    Třinec opouští útočné pásmo a zakládá nový útok.

23:08
    Závorka podržel kotouč a bude se vhazovat po jeho pravici.

22:43
    Hosté se drží v pásmu, ale po chybné přihrávce se Energie osvobozuje.

22:22
    Michal Vachovec (KVA) odchází na dvě minuty zpytovat svědomí na trestnou lavici za nedovolené bránění.

22:02
    Vachovec byl v šanci za domácí, ale Hrubec mu kotouč vypíchl.

21:33
    Irgl byl další pálícím, ale Závorka zakročil v pravý čas.

21:14
    Netík pálil, ale trefil břevno.

20:50
    Domácí vyhazují za cenu zakázaného uvolnění.

20:35
    Dušek se snaží vyhodit kotouč, ale Oceláři se stále drží u Závorky.

20:21
    Usazují se v útočném pásmu.

20:02
    Kotouče se zmocňují hosté, kteří se ihned hrnou do útoku.

20:01

Hráči obou kádrů se připojují k sudím.

Čtveřice rozhodčí již krouží po ledě v KV Aréně.

Je za námi první perioda a domácí po ní vedou 1:0. Většina fanoušků v KV Areně tomu asi stále nemůže uvěřit, ale domácí se hned ve čtvrté minutě prosadili v přesilové hře. Oceláři zabrali až v posledních pár minutách, branky se jim ale díky tomu docílit nepodařilo. Druhá část začne přibližně 18:49.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:18
    Harant poslal dělovku od modré, Hrubec ale na střelu dobře viděl a puk v pohodě chytil, i když to možná trochu štíplo.

19:05
    Marosz hledal před brankou svého spoluhráče, těsně před ním ale puk vypíchl Vachovec, jinak by mohl pálit do odkryté branky.

18:36
    Když se Slezané rozjeli k akci, tak je hvizdem zastavil čárový rozhodčí, ofsajd.

18:07
    Hosté prakticky nepůjčují domácím kotouč, stále se ale nemohou dostat do takové pozice, ze které by mohli pořádně ohrozit domácí branku.

16:55
    Třinečtí jsou s blížícím se koncem první periody stále aktivnější a ještě před sirénou se určitě pokusí o vyrovnání, gól do šatny by domácí určitě nepovzbudil.

15:56
    Ze skrumáže u mantinelu vyšli vítězně Oceláři, nakonec si v protiútoku i vytvořili akci, k většímu ohrožení Závorky ale nedošlo.

14:50
    To byla akce, fanoušek by nevěřil, že nebyla nacvičená! Domácí jeli do akce tří proti jednomu, zpětná přihrávka ale hned dvěma hráčům projela přímo mezi nohama...

14:21
    Oceláři opět jen nahodili kotouč do pásma, aby mohli vystřídat, domácí poté zopakovali to samé.

13:37
    Opět je hra přerušena pro zakázané uvolnění, tentokrát zase u Ocelářů. Hra se v druhé části periody hodně kouskuje, nějaké pěkné akce také k vidění zrovna nejsou.

12:47
    Hrubec si sjel pro puk za branku a sám ho po mantinelu vyhodil až do středního pásma.

12:32
    Po vysokém nahození a sprintu Tomečka je domácím i tak odpískáno zakázané uvolnění, hra se tak stěhuje před Závorku.

12:13
    Další přerušení ve středním pásmu, hrát se bude ale až za chvilku, následuje totiž druhá komerční pauza.

11:52
    Převážně se hraje na polovině domácích, o puk se ale neustále bojuje u mantinelu nebo ve středním pásmu.

10:58
    Třinec se snaží hrát aktivně, má ale problémy dostat se přes modrou čáru. O usazení v útočném pásmu se mu v posledních minutách může jen zdát.

10:12
    Rachůnek se z ničeho nic dostal před Hrubcem k puku, než se ale stačil zorientovat a zakončit, tak ho o puk připravil obránce.

09:50
    Rozhodčí signalizoval vyloučení na domácí straně za vysokou hůl, Erik Hrňa se ale sudímu sám přiznal, že dostal pukem a nikoliv hokejkou, trest tak byl zrušen. Perfektní gesto fair-play!

09:08
    Gríger s Mikulíkem se dostal do akce dva proti dvěma, druhý jmenovaný ale místo zakončení znovu hledal svého spoluhráče, k němu ale puk nedošel.

08:10
    Sičák to znovu zkoušel od modré, tentokrát ale Hrubec viděl, a tak puk vykopl betonem do rohu. Oceláři následně vyhazují.

07:50
    Stejně jako v prvním oslabení Třinec na úvod vyhazuje.

07:19
    Druhou vyloučení, opět na třinecké straně a znovu David Nosek (TRI), tentokrát za nedovolené bránění.

07:00
    Flek vybojoval puk v rohu kluziště, nabil Grígerovi, toho ale vychytal hrubec.

06:35
    Rychlý přesun do útočného po vyhraném vhazování Oceláři využili ke střele, ta ale nenadělala domácímu brankáři žádné problémy. Následuje komerční pauza.

06:23
    Následně ale pouští soupeře bez boje do svého pásma, rozehrávka opět skončila jen icingem.

06:01
    Oceláři dobře napadali karlovarskou rozehrávku a nakonec se ji z toho podařilo vybojovat puk.

05:15
    Třinec se nyní zpod menšího tlaku dostal jen díky nahození do pásma a rychlého vystřídání, takový začátek zápasu asi nečekal.

04:42
    Dujsíkova střela zpoza modré vypadla Hrubcovi z lapačky, nikdo z domácích ale nebyl před brankou, aby volný kotouč dorazil.

04:25
    Třinec se snažil rychle rozehrát, puk ale skončil pouze na zakázaném uvolnění.
    03:50 Vladimír SIČÁK - 1:0

03:50
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Neuvěřitelné, domácí využívají přesilovou hru! V této disciplíně se jim nikdy nedaří, tentokrát to ale dokázali! Po pár rychlých pasech do modré lehce vypálil VLADIMÍR SIČÁK, puk se dlouho nesl vzduchem a zaplachtil přesně pod víko! Asistence: Pat Mullane

03:36
    Mikulík se rychle prosmýkl do pásma a tvrdě vypálil, Hrubec ale puk bez větších potíží zachytil.

03:19
    Výborná práce od Ocelářů. Ti získali puk v obranném pásmu a nějakých dvacet vteřin ho dokázali podržet.

02:52
    Třinec se ale zatím brání velmi lehce, už se mu podařilo dvakrát vyhodit přes celé hřiště.

02:27
    První vyloučení v dnešním zápase! Za držení odchází na trestnou lavici David Nosek (TRI), který to v Karlových Varech zná poměrně dobře.

01:58
    Gorčík to zkoušel taktéž z velikého úhlu, puk před brankou nikdo netečoval, a tak jen proletěl brankovištěm.

01:19
    Jank u modré doslova zboural Skuhravého, domácí kapitán se poroučel k zemi poměrně lehce. Domácí následně ještě stihli vystřelit, branku ale nijak neohrozili.

00:36
    Krajíček z úhlu jen lehce nahodil kotouč na Závorku, ten ho raději podržel v lapačce. Vhazovat se tedy bude po jeho pravici.

00:07
    Dušek vyhrál první vhazování pro Karlovy Vary, následné nahození kotouče do pásma ale účinné nebylo, hraje tak Třinec.

00:01

Hráči obou celků jsou již na hrací ploše, utkání tak může za malý okamžik začít!
    Mladý obránce Tomáš Dvořák bude znovu reprezentovat

@dvorka20 se opět posune o něco dále! Tomáš byl totiž nominován na Švédské hokejové hry v Göteborgu ???? Gratulujeme! ????????

Fotka zveřejněná uživatelem HC Energie Karlovy Vary (@hokejkv),

V KV Areně nám již pomalu končí rozbruslení obou celků. Sestava domácího celku doznala mnoha změn, jednotlivé lajny jsou mezi sebou hodně promíchané, uvidíme, zda-li to trenér Tlačil poskládal dobře. V sestavě Třince pak najdeme například Marka Růžičku, pro kterého to bude první letošní extraligový start. V ocelářském dresu se taktéž poprvé představí Tyler Redenbach a Tomáš Netík. Pro všechny tři to tak bude zkouška ohněm, po posledním utkání na Spartě totiž mají Slezané co napravovat.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Tadeáš Dvořák) – Sičák (A), M. Rohan, Harant, Dujsík, Tomáš Dvořák, Baldajev, Weinhold – T. Rachůnek, Dušek, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), V. Tomeček – Mullane, Tuominen, Gorčík – O. Beránek, Gríger, Flek.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – L. Galvas, Roth, Jank, Krajíček, M. Doudera, Nosek, L. Doudera – Rákos, Kreps, Netík – Redenbach, Marosz, Hrňa – Adamský, Kane, Irgl – Klimenta, Cienciala, Marek Růžička..

Oba celky se nacházejí na jiné straně tabulky, ani jeden to ale nemá jednoduché. Energetici bojují i bytí a nebytí, Třinec se naopak snaží umístit se co nejvýše. Na první místo to při současné době asi nebude, stále je ale ve hře druhá příčka, která je taktéž lukrativní. Nedávno se odehrálo v Třinci menší zemětřesení v týmu, uvidíme, jak to všechno dopadne a jestli to bude k něčemu.

Energetici se stále s Pardubicemi přetahují o předposlední příčku a snaží se získat dostatek bodů do play-out tak, aby se vyhnuli baráži. S tou již mají zkušenosti z loňské sezony a určitě ví, jak náročná, především psychicky, to soutěž je. Mají to ale složité, hrají poměrně dobře, výkon není opravdu špatný, ale problém je v koncovce. Během jednoho zápasu si dokážou vytvořit mnoho šancí, většinu jich ale nepromění a z toho vše pramení.

Statistika vzájemných zápasů z letošní sezony hovoří jasně, Třinec ovládl všechny duely s celkovým skóre 14:2, což hovoří o všem.

Dobrý den, vítám vás u sledování online přenosu ze zápasu Tipsport extraligy, které se odehraje v rámci 44. kola v KV Areně. Střetnou se spolu celky HC Energie Karlovy Vary a HC Oceláři Třinec, zápas začíná v 18 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Hála

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 4. Sičák (Mullane) – 29. Marek Růžička (Klimenta, Nosek), 31. Rákos (Roth, L. Galvas)

Rozhodčí: Hodek, Bejček – Rozlílek, Kokrment