Pittsburgh – Columbus 4:3 (po pr.) | Detroit – NY Islanders 5:4 (kon.) | New Jersey – Calgary 3:4 (po pr.)
Carolina – Edmonton 2:1 (kon.) | Florida – Anaheim 2:1 (kon.) | Philadelphia – Los Angeles 0:1 (po pr.)
Montreal – Washington 2:3 (kon.) | Colorado – Winnipeg 5:2 (kon.)
New Jersey Devils
3:4 (0:1, 3:1, 0:1 - 0:1)
Calgary Flames
Sobota 04.02.2017, 01:30 • Prudential Center, Newark • NHL

Česká stopa v utkání:

Pavel Zacha (NJD) 1+0, 1 střela, čas na ledě 17:27
    Michael Frolík (CGY) 0+1, 1 střela, čas na ledě 19:21 (04:36:19)

1. Mikael Backlund (CGY) 1+0
    2. Adam Henrique (NJD) 1+1
    3. Lance Bouma (CGY) 0+0

Statistiky: Střely na bránu: 29-38; Zablokované střely: 11-13; Vhazování: 41%-59%; Hity: 20-20; Přesilové hry: 2/3-1/3; Trestné minuty: 6-8.

Calgary zásluhou Seana Monahana a Krise Versteega na začátku druhé třetiny vyhrávalo o dva góly, jenže New Jersey Devils ještě před druhou sirénou dokázalo utkání otočit, když se postupně prosadili Adam Henrique, Pavel Zacha a Kyle Palmieri. Ve třetí třetině ovšem dokázal vyrovnat skvělý Matt Stajan a v prodloužení rozhodl o výhře Flames Mikael Backlund. Konečný výsledek: New Jersey Devils 3 Calgary Flames 4 po prodloužení.

61:13 Mikael BACKLUND - 3:4

61:13
    Calgary právě vstřelilo branku!
    TJ Brodie na pravém křídle převzal puk od Michaela Frolíka a po krásném oblouku ho poslala na vzdálenější tyč, kde MIKAEL BACKLUND napřáhl z ostrého úhlu ke krásné střele zápěstím a zamířil pod horní tyč. Calgary vítězí 4:3! Asistence: TJ Brodie a Michael Frolík.

60:41
    Damon Severson naskočil na led a na pravém křídle od modré čáry napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou Brian Elliott po rychlém zakleknutí zastavil v náručí.
    60:14 Cory Schneider předvedl v prodloužení parádní semafor!

60:14
    Sean Monahan přihrál doprava rozjetému Johnnymu Gaudreauovi, který z levého kruhu pro vhazování napřáhl k nádherné střele mířící do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Cory Schneider ale předvedl úžasný semafor!

60:04
    Flames vyhráli úvodní vhazování a jeho první se mohou vydat v prodloužení směrem vpřed.

60:01

Utkání v Prudential Center nabídlo několik skvělých příležitostí, zákroků a také gólů. Oba týmy se prosadili třikrát a čeká nás nástavba v podobě prodloužení 3 na 3, které obstaral skvěle hrající Matt Stajan! Skóre po třetí třetině: New Jersey Devils 3 Calgary Flames 3.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:25
    Mark Giordano krásně vypálil od modré čáry směrem na bližší levou tyč, Cory Schneider ale skvěle zasáhl pravým betonem a jeho pokus letící těsně nad ledem skvěle vyrazil!

59:24
    Dnešní utkání sleduje 14716 diváků.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 29. Henrique (Wood), 32. Zacha (Cammalleri, Henrique), 40. Palmieri (Wood, Hall) – 18. Monahan (J. Gaudreau, Brodie), 21. Versteeg (Brodie, J. Gaudreau), 48. Stajan (Brodie, Ferland), 62. Backlund (Brodie, Frolík)

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene (C), Severson, Quincey, Lovejoy, Helgeson, Santini – Hall, Zajac (A), Palmieri – Wood, Henrique (A), Cammalleri – Zacha, Josefson, Noesen – Blandisi, Kalinin, Parenteau. Hlavní trenér: John Hynes.
    Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Jokipakka, Engelland – J. Gaudreau (A), Monahan (A), Brouwer – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Chiasson – Bouma, Stajan, Ferland. Hlavní trenér: Glen Gulutzan.

Rozhodčí: Chris Lee, TJ Luxmore. Čároví: Steve Barton, Tim Nowak

Diváci: 14716