HC Sparta Praha Sledge – Zlín sledge 0:1 (kon.) | SHK Mustangové – Karlovy Vary 5:0 (kon.) | Litvínov – Studénka Sledge 1:7 (kon.)
SHK Mustangové AUTO IN
5:0 (1:0, 1:0, 3:0) Stav série: 1:0
SKV Sharks Karlovy Vary
Sobota 04.02.2017, 16:45 • Malá hala ČEZ Areny Pardubice • Česká para hokejová liga • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.

Krásné odpoledne z promrzlé malé haly v Pardubicích. V dnešním prvním zápase semifinále play off se představí domácí Mustangové AUTO IN a hostující Žraloci z Karlových Varů. Od stolku časoměřičů Vás zdraví Jan Buhr. Přejeme příjemnou zábavu!

Základní část
    Základní část E.P.C. Management sledge hokejové ligy byla jedna z nejvyrovnanějších v celé historii. O 4 postupová místa do play off usilovalo hned 5 týmů, které se seřadili s odstupem bodu (Zlín 32b, Karlovy Vary 31b, Pardubice 30b, Sparta Praha 29b, Studénka 28b), a černého Petra si nakonec vytáhla Studénka, která míří dnes na utkání play out do Litvínova. V druhém utkání play out se utká Olomouc s Motorem Č. Budějovice. Kromě Pardubic a Varů budou ve druhém semifinále hrát Sparta Praha a SHK Zlín.

Pardubičtí Mustangové ukončili základní část na 3. místě se ziskem 30 bodů, ovšem neměli jednoduchou práci. Postup si zajistili hlavně perfektní druhou polovinou, kdy ztratili pouhé 3 body. Tyto perfektní výkony byly podpořeny od reprezentantů Kubeše Pavla a Heringa Bernharda, kteří vstřelili 67% všech gólů Pardubic a zaslouženě obsadili první 2 místa v kanadském bodování soutěže.

Karlovy Vary se umístily na 2. místě a do série vstupují v roli lehčího favorita, což ovšem nemusí nic znamenat. V základní části totiž prohráli s Mustangy obě utkání nejprve 2:1 a poté 3:2 po samostatných nájezdech, když jediný nájezd proměnil legenda Pardubického hokeje Vojtěch Buhr. O branky se stará především Michal Geier, jemuž pravidelně asistují Jiří Berger a mladičký Karel Wágner.

SHK Mustangové AUTO IN: Boček – Štěpják, Kvoch, Kubeš J., Kubeš P., Buhr R. – Motyčka, Kolek, Hýbner, Michalec, Horníček, Buhr V., Hering, Doležal, Kořínek, Chudomský

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach – Hrbek, Wágner, Nejedlý – Geier, Berger, Schneider, Haas, Karafiát, Kovářík, Janko.

Oba týmy se již rozbruslují, fanoušci posilňují, utkání zanedlouho začne. Žraloci v bílých dresech, Mustangové v červených.

Přicházejí i pánové v pruhovaném a slečna na časomíru.

Oba týmy se postavily na modrou, kapitáni se jdou pozdravit. Napětí v hale by se dalo krájet.

00:01

01:20
    Nehedlý zkusil střelu od modré, ale netrefil branku.

01:54
    Kubeš Pavel poslal nahrávku do prázdné Motyčkovi, ale ten puk ani netrefil.

02:44
    Zakázané uvolnění Mustangů, bule po pravici Bočka.

03:20
    Hering sám před Machem trefil pouze rameno obrovského golmana.

04:54
    Obrovský tlak Pardubic, ale bez gólu. Nemohoucnost Pardubických útočníku trefit prázdnou bránu je opravdu tristní.

07:18
    Další tlak Pardubic ukončuje Mach zalehnutím puku.

07:39
    Kubeš Pavel trefuje z kruhu Macha pouze do masky. Zatím jediný hráč Varůco něco předvádí.

08:16
    Ojedinělou střelu Varů krotí Boček.

08:45
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Tak konečně to Mustangům vyšlo. Štěpják vyslal tvrdou střelu, která se odrazila k BERNHARDU HERINGOVI, který neměl problém puk dopravit do brány. Asistence: Štěpják

10:02
    Sobecký Hering střílel sám namísto nahrávky na volného spoluhráče a netrefil branku.

11:22
    Karlovy Vary snad tuto třetinu netrefili branku. Všechny puky lítají kolem Bočka, ten nemusí zasahovat.

11:44
    Štěpják vyloučen za hákování. První šance pro Žraloky vyrovnat.

11:44
    Tak tohle se moc nevidí. Berger se přiznal, že nebyl faulován, a proto se pokračuje 5 na 5.

12:29
    Boček přikryl puk před dotírajícím Wágnerem.

13:52
    Motyčka vystřelil z kruhu, Mach vyrazil před sebe, kde dojíždějící Hering pouze trefuje Macha.

14:03
    Střelu Hrbka tečoval Geier, Boček s problémy chytá.

Kubeš Pavel vyloučen za držení, Tentokrát už trest platí.

14:40
    Dvě tyčky Karlových Varů po sobě. Pardubice měly obrovské štěstí.

15:00

1. třetina byla v jasné režii domácích Mustangů. Až na dvě šance Varů na konci třetiny se hraje pouze na polovině Žraloků. Další třetina začne asi za 4 minuty.

Utkání probíhá v perfektní atmosféře. Oba tábory hezky a hlavně slušně podporují své borce na ledě.

Časomíra zahoukala, jde se do druhé třetiny.

15:01

15:26
    Hrbek byl v dobré pozici, ale bídnou sřelou nechal vyniknout Bočka.

16:22

17:15
    Hraje se pouze ve středním pásmu. Ani jeden tým není schopen projít skrz obranný val.

19:13
    Mustangové nyní Karlovarské opravdu řežou. Tři tvrdé souboje po sobě byly pokaždé ve prospěch Pardubic.

19:41
    Kubeš P. přihrál rukou a dostává Mustangy pryč z pásma.

19:59
    Kubeš Pavel nepřesnou nahrávku zařizuje icing.

20:20
    Hering mohl jít sám na Macha, ale špatným zpracováním se připravil o šanci.

21:36
    Geier bez hokejky se obětavě položil do střely Kubeše. K překvapení všech se bez problému zvedá.

22:11
    Geier se po zákroku zbytečně pustil do útočníka domácích a zaslouženě si jde odpočinout na 2 minuty.

22:52
    AUTO IN využívá přesilovku. KUBEŠ PAVEL vyjel zpoza brány a z otočky trefuje šibenice Macha. Asistence: Hering

22:52
    Vary si následně berou oddechový čas.

24:00
    Kubeš Pavel v mezikruží trefuje betony Macha.

25:01
    Pardubice již potřetí v dnešním utkání zachraňuje ocelová vyrážečka. Škoda pro hostujícího Geiera.

25:31
    Kubeš vyloženě urval Wágnera a jde si k nám sednout na 2 minuty za Téčko.

26:32
    Hrbek nahrávkou na svoji střídačku zastavuje dobře rozvíjející akci.

26:44
    Za bránou Varů utkání sleduje další legenda Pardubického hokeje Vladimír Martinec.

27:35

28:20
    Kubeš Pavel trefil Geiera do nechráněného místa, rozhodčí pro jistotu hru přerušuje.

28:43
    Wágner nádherně přihrál na Geiera, ale ten puk sám před bránou puk nezkrotil.

30:00

Skončila nám druhá třetina, kde Mustangové z Pardubic navýšili vedení na 2:0. Mustangové jsou stále lepší a Vary si nevědí rady s rychlými útoky Pardubic. Nyní si zajdu na párek a poté se bude pokračovat 3. třetinou.

Párek byl výborný, pivo ještě lepší, 3. třetina může začít.

30:01

30:51
    Tak to je začátek 3. třetiny jako ze snu. KUBEŠ PAVEL svým důrazem procpal puk za zaáda Macha. Asistence: Hering

32:03
    Lehká střela Bergera skončila k překvapením všech na tyči.

32:43
    Save by Mach po střele Kubeše.

33:18
    Po buly se Hering dostal k puku, zkusil si položit Macha, ale ten se perfektně rozvalil a byl pouze trefen.

34:37
    Rozhodčí se špatně postavil, takže nevidím, co se děje před brankou Žraloků.

35:24
    Hering se pěkně zbavil obránce, vystřelil. Mach bez problémů chytá.

35:50
    Motyčka se ukázkově vykřížil s Kubešem, ale druhý jmenovaný přestřeluje branku.

37:20
    Hering jel sám na branku, ale byla mu vyseknuta hokejka. Toto rozhodčí měl vyloučit.

37:53
    Kvoch krásně nahrál Kořínkovi, ale ten vystřelil pouze po zemi.

38:18
    Mach špatně přikryl puk po střele Kořínka, ten si vzal BERNHARD HERING a nekompromisně ho vstřelil pod víko. Asistence: Kořínek

38:51
    Rozhodčí neodpískal jasné zakázané uvolnění, které si dojel Motyčka, nahrál úplně volnému Štěpjákovi, který 1000% šanci neproměnil.

40:07
    Nevím co si provedli Kubeš s Geierem, ale prvně jmenovaný neustále tvrdě trefuje pukem Karlovarského útočníka.

40:50
    A máme tu bůra. Tím nemyslím 2 hráče Mustangů ani sebe, ale 5. gól v síti Žraloků po střele BERNHARDA HERINGA. Bez asistence.

41:36
    Hrbek našel úplně volného Geiera, který dlouho otálel se střelou a trefil pouze přesunujícího se Bočka.

41:55
    Po souboji Kolka a Bergera se druhý jmenovaný těžce zvedá z ledu.

42:08
    Chybnou rozehrávku Varů vystihl Hering, který ovšem po úniku skončil v rohu.

42:45
    Poprvé v utkání nastupuje hrdina posledního vzájemného utkání Vojta Buhr.

Schneider sekl Buhra, který si to nenechal líbit a vyloučen za hrubost.

Vyloučen Schneider za sekání viz níže.

44:35
    Hering bez problémů projel obranou Varů, ale přestřelil branku.

Viděli jsme naprostou demolici v podání hráčů s Mustangem na prsou. Za 14 dní mohou svou výhru potvrdit a postoupit do finále. Tímto se s vámi loučí celý box časoměřičů a opět někdy napočtenou. (18:32:34)
    Ve druhé sérii se dostal do vedení Zlín

Jan Buhr

Branky a nahrávky: 9. Hering (Štěpják), 23. Kubeš (Hering), 31. Kubeš (Hering), 39. Hering (Kořínek), 41. Hering