Sparta – Chomutov 3:2 (po pr.) | Třinec – Liberec 3:4 (kon.) | Zlín – Pardubice 5:4 (2:1 po s.n.)
Kometa Brno – K. Vary 3:2 (po pr.) | Mountfield HK – Litvínov 3:1 (kon.) | Olomouc – Plzeň 3:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Vítkovice 3:0 (kon.)
HC Kometa Brno
3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 05.02.2017, 17:00 • DRFG Arena, Brno • Tipsport extraliga • 45. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, z Brna přeji příjemný zbytek víkendu. (19:48:39)

Hokejisté Komety tedy v dnešním duelu potřetí v novém kalendářním roce vyhrávají, přesto mají o čem přemýšlet. Ve třetí části ztratili s Karlovými Vary dvougólový náskok. Bonusový bod vystřelil modrobílému celku v prodloužení svým druhým gólem v duelu Jan Hruška. Brňané se dostávají na páté místo tabulky o skóre před Litvínov, Karlovy Vary zůstávají poslední se ztrátou jednoho bodu na Pardubice.

Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen na straně hostujícího celku Tomáš Závorka, na straně domácích Jan Hruška.

61:28 Jan HRUŠKA - 3:2
    Zdroj: Hokejka TV

61:28
    Kometa právě vstřelila branku!
    Nedáš, dostaneš! A domácí nakonec přeci jen v dnešním duelu vítězí. JAN HRUŠKA využil chyby v rozehrávce Karlových Varů, dostal se do brejku, při němž prostřelil Závorku.

61:08
    Zákrok večera v podání Karla Vejmelky, který teď lapačkou zlikvidoval Rachůnkovu vyloženou šanci, jenž pálil zblízka.

61:02
    V první minutě prodloužení měli více ze hry hosté. Mikulík vjel do útočného pásma, najel na pravý kruh a vypálill, Vejmelkovi puk vypadl, ale vzápětí jej pokryl lapačkou.

60:16
    Rachůnek nabil v rychlém přečíslení Vachovcovi, který to měl na dlouhou hokejku, a netrefil odkrytou klec.

60:01

Střely na branku po třetí třetině: 30 – 23
    Střely na branku ve třetí třetině: 7 – 5

Hostům se povedlo ve třetí třetině smazat dvoubrankové manko, a utkání dostali do prodloužení. Kometu čeká třetí nastavení v řadě. V předchozích případech, jak s Plzní, tak ve Vítkovicích, modrobílí prohráli.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:55
    Do brejku se dostal ještě Kvapil, jeho zakončení za modrou čárou ale Závorka zlikvidoval.

59:40
    Energetici se nastěhovali v závěrečných vteřinách před Vejmelku, Harant pálil od mantinelu nepřesně.

59:13
    V závěru se hraje před Závorkou, Kováčikův projektil od modré čáry karlovarský brankář eliminoval.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí části.

57:48
    A znovu postavení mimo hru brněnského týmu. Závěr normální hrací doby je značně rozkouskovaný.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 16. Hruška (Štencel, Trška), 23. Brabenec (J. Káňa), 62. Hruška – 43. Stloukal (Flek), 54. Vachovec (Gorčík, Skuhravý)

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik (A), Malec, Trška, Zábranský – J. Káňa, Čermák (C), Haščák – M. Kvapil, Brabenec, H. Zohorna – Hruška, V. Němec, Mallet – R. Zohorna, Dočekal, Vondráček.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Honzík) – Harant, Dujsík, Sičák (A), M. Rohan, Tomáš Dvořák, Baldajev, Weinhold – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Gorčík – Mullane, Stloukal, V. Tomeček – O. Beránek, Gríger, Flek.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Barvíř, Blumel