Buffalo – San Jose 5:4 (po pr.) | NY Rangers – Anaheim 4:1 (kon.) | Washington – Carolina 5:0 (kon.)
Pittsburgh – Calgary 2:3 (0:1 po s.n.) | Toronto – Dallas 3:1 (kon.) | Detroit – Columbus 2:3 (po pr.)
Tampa – Los Angeles 5:0 (kon.) | Ottawa – St. Louis 0:6 (kon.) | Nashville – Vancouver 4:2 (kon.)
Winnipeg – Minnesota 2:4 (kon.) | Colorado – Montreal 4:0 (kon.)

Mark Barberio (COL) (0 + 2)
    Calvin Pickard (COL) (27 zásahů) (05:39:35)

Československá stopa v utkání

Tomáš Plekanec (MTL) (0 + 0, 2 střely, čas na ledě 14:36)

Střely na branku v zápase

Colorado Avalanche:26

Montreal Canadiens: 27

Je konec zápasu, ve kterém měl mít podle papírových předpokladů navrch Montreal, ale nakonec se hosté téměř k ničemu nedostali. V první třetině ještě byli herně o něco lepší a prověřili několikrát pozornost Pickarda. Ale následně dirigovali duel už jen Laviny. Dočkaly se celkem čtyřech vstřelených branek, navíc pro svého gólmana udržely čisté konto. Canadiens mohou z Denveru odjíždět zklamaní, protože si šance tvořili, jenže obrana Avalanche dnes byla skvěle připravena. Domácí si za dobrý výkon dva body do tabulky určitě zaslouží. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou středu.

59:44
    Ještě je tu jedno vyloučení. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává domácí bek Francois Beauchemin.

59:38
    Vypadá to, že Colorado Avalanche budou dalším týmem, který dnes nedostane branku.

59:06
    Poslední minuta mače je na světě. Už je jasné, že Colorado tento duel vyhraje, teď už jen visí ve vzduchu otázka, zda si Calvin Pickard připíše čisté konto.

58:45
    Iginlovo zakončení si Price našel betonem. A to i přesto, že před ním stínila hned trojice hokejistů, dokonce i jeho spoluhráči.

58:08
    Jednoduché nahození Avalanche o zadní mantinel a už domácí posílají do hry čerstvé síly. Zároveň běží poslední dvě minuty tohoto utkání.

57:44
    Sám na branku se hnal Matt Duchene, avšak zastavilo jej postavení mimo hru, nemohl do útočného pásma a rozhodčí si toho moc dobře všimli.

57:25
    Jemelin měl na hokejce gól Canadiens, ale čisté konto Pickardovi nesebral, puk mu sjel z hole kousek před brankovištěm.

56:55
    Znovu kvalitní práce obránců Avalanche, navíc jim na modré čáře dobře pomohli útočníci, takže Calvin Pickard nemusel řešit žádné trable.

56:10
    Jde vidět, že už se zápas spíše dohrává. Ani jedna strana barikády se za každou cenu nikam netlačí, i když by se určitě otevřená okénka našla.

55:35
    Duchenův pokus gólman hostů viděl, takže jej vůbec neměl problém vyrazit do levého rohu.

55:03
    Comeau a jeho dobrá obranná práce, pak se dokonce vrhl směrem k Priceovi. Ale další střela na branku z toho pro Colorado prozatím nebude.

54:36
    Rantanen si hledal místo ve středním pásmu, ale když už měl dost prostoru, zablokoval přihrávku na něj jeden ze soupeřů.

54:14
    Pokračovat budeme hned poté, co skončí komerční pauza.

53:57
    Další vyhození přes všechny čáry a následně přerušená hra. To už jsou domácí kompletní a jsou zase o něco blíže vítězství v základní hrací době.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 1. Rantanen (MacKinnon, Landeskog), 3. Martinsen (Beauchemin, Pickard), 34. Rantanen (Barberio, Landeskog), 47. Rantanen (MacKinnon, Barberio)

Colorado Avalanche: Pickard (S. Martin) – Beauchemin, Zadorov, Barberio, Goloubef, Wiercioch, Ťutin – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Grigorenko, Duchene, Nieto – Comeau, J. Mitchell, Iginla – Martinsen, Söderberg, Colborne.
    Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Jemelin, S. Weber, Markov, Nestěrov, Beaulieu, Petry – Pacioretty, Danault, Radulov – Lehkonen, Galchenyuk, Byron – Andrighetto, Plekanec, A. Shaw – T. Mitchell, Desharnais, Flynn.

Rozhodčí: Rehman, Pochmara – Cameron, Heyer

Diváci: 12 667