Třebíč – Kadaň 3:4 (po pr.) | Jihlava – Frýdek-M. 2:1 (kon.) | Benátky n/J – Motor ČB 0:2 (kon.)
Litoměřice – Most 2:3 (1:2 po s.n.) | Slavia – Ústí n/L 1:2 (kon.) | Kladno – Přerov 1:3 (kon.)
Havířov – Prostějov 3:1 (kon.)
HC Slavia Praha
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
HC Slovan Ústí nad Labem
Středa 08.02.2017, 18:00Chance liga • 50. kolo

Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera a brzy se těším na počtenou. (20:20:11)

Zápas je u konce, ve třetí třetině hosté zaveleli k obratu, když se nejprve trefil přesně pod víko Jaroslav Roubík a necelé čtyři minuty rozhodl o výhře Slovanu po rychlém brejku Jaroslav Kasík.

Ústí dnes bylo od druhé části lepším týmem a lze konstatovat, že si z Edenu tři body odváží zaslouženě.

Poměr střel na branku: 22:32.

59:35
    Pražané se drží v útočném pásmu, zatím se ale nemohou dostat ke střele.

59:02
    Oddechový čas pro hosty.

59:02
    O puk byli ale připraveni. Jeden z hráčů Slovanu se pokusil trefit prázdnou branku, nezacílil ale přesně a píská se zakázané uvolnění.

58:49
    Pražané se dostali do útočné třetiny a kombinují před Soukupem.

58:02
    Slávisté to zkoušejí v šesti! Nyní ale přišli o útočné pásmo.

57:51
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Novák – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

57:51
    Oddechový čas pro Slavii.

57:51
    Holý se dvakrát dostal ke střele od modré čáry, ani jednou ale nezacílil na branku. Mezitím jsou hráči Slovanu kompletní.

56:52
    Zatím se sešívaným nedaří usadit se před Soukupem.

55:44
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – 2 min., vysoká hůl).
    55:21 Jaroslav KASÍK - 1:2

55:21
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Známé přísloví "nedáš-dostaneš" by právě chtělo trochu upravit na "nedáš-nedáš-dostaneš". Po velké chybě v rozehrávce se totiž sám před Frodlem zjevil Melka, který si brankáře Slavie položil, místo prázdné branky ale trefil jen tyčku. Vzápětí se Pražané dostali do rychlého brejku, který ale překombinovali, a tak Soukup vůbec zasahovat nemusel. Hra se opět rychle obrátila a tentokrát už udeřilo. Přečíslení tři na dva sehráli Severočeši ukázkově a rychlou kombinaci do prázdné klece zakončil střelou z první JAROSLAV KASÍK. Asistence: Jaroslav Roubík, Zdeněk Doležal.

54:00
    Šest minut do konce. Pražané uklidňují hru za vlastní svatyní a v poklidu rozehrávají.

52:55
    Ústí od druhé třetiny má mírně více ze hry, Slávisty nejvíce drží gólman Frodl.

52:19
    Hráči Slovanu vlétli do útočného pásma a vytvořili si dvě zajímavé možnosti. Nejprve pálil po zadovce zpoza branky Moučka, který ale v tísni netrefil branku. Následně se kotouč dostal na mezikruží, kde byl zcela sám Brož, Frodl ale proti jeho ráně předvedl další jistý zákrok.

51:22
    Zápas se chýlí ke konci, nechme se překvapit, zda se dočkáme rozuzlení v základní hrací době, nebo se bude muset prodlužovat.

Adam Kolář

Branky a nahrávky: 6. Půhoný (Tejral) – 47. Roubík (Z. Doležal), 56. Kasík (Roubík, Z. Doležal)

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – Pohl, Knot (C), J. Holý, J. Novák (A), Bača, A. Růžička, Valík – Pletka, Kubica, Schleiss – Jankovský, Šafránek (A), P. Beránek – M. Kadlec, Šagát, Rys – Tejral, Krliš, Půhoný.
    HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (J. Dlouhý) – Bernad, Kasík (A), Husák, M. Vágner (C), M. Zdvořáček, Vl. Brož – Z. Doležal, Roubík (A), Melka – Vrdlovec, Moskal, D. Merta – Dalecký, Gengel, Macek – Moučka.

Rozhodčí: Luczków – Ševic, Votrubec