Vsetín – Technika Brno 9:3 (kon.) | Sokolov – Bílina 3:2 (kon.) | Klášterec nO – Děčín 3:2 (1:0 po s.n.)
Řisuty – Vrchlabí 5:6 (kon.) | Trutnov – Klatovy 5:3 (kon.) | Jablonec n/N – Kobra 2:1 (po pr.)
Opava – Nový Jičín 4:1 (kon.) | Val. Meziříčí – SHK Hodonín 9:2 (kon.) | Šumperk – Poruba 2011 6:4 (kon.)
Pelhřimov – David Servis 3:5 (kon.) | Písek – Jindř. Hradec 2:7 (kon.) | Mor. Budějovice – Kolín 1:4 (kon.)
Žďár n/S – Tábor 3:2 (po pr.) | Nymburk – Havlíčkův Brod 4:10 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
6:4 (0:1, 2:3, 4:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Středa 08.02.2017, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • 2. liga skupina Východ • 40. kolo

Dobrý den, vítáme Vás u online přenosu z 40. kola druhé ligy skupiny Východ. Dnes se proti sobě utkají týmy Draci Šumperk a HC RT TORAX Poruba. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Draci Šumperk
    Draci se po třiceti pěti odehraných utkáních nachází na třetí pozici. Na druhou Porubu ztrácí sedm bodů a v případě dnešní výhry právě nad celkem z Moravskoslezkého kraje, by se na ně dotáhli na rozdíl čtyř bodů. Nutno však podotknou že Poruba má jeden zápas k dobru.
    Svěřencům Aleše Flašara se v poslední době daří. Doma dokázali nejdříve rozdrtit Valašské meziříčí poměrem 10:2, aby se pak o týden později postarali o překvapení kola a to když porazili favorizovaný Vsetín 4:2. Svou formu pak Draci stvrdili v Brně, kde v rámci 39. kola porazili poslední Techniku Brno 1:2.

HC RT TORAX Poruba
    Poruba obklopuje druhou příčku tabulky a jak už bylo zmiňováno v příspěvku níže, tak v případě dnešní prohry by se na ni Šumperk dotáhl na rozdíl čtyř bodů.
    Porubští hokejisté si ale v posledních zápasech vedou na výbornou. Nejdříve vyhráli svěřenci Tomáše Sršně vysoko nad Technikou Brno 8:2, o dva dny později pak na domácím ledě udolali i Kopřivnici, tentokrát poměrem 7:3. V rámci 35. kola pak Poruba zajížděla na led Hodonína, který na jeho ledě porazila 3:6. V prozatím posledním utkání přivítali porubští hokejisté Nový Jičín, kterého ze svého ledu vyprovodili výsledkem 5:0.

Draci Šumperk: Kůdela (Zavadil) – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil, Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Králík, Novosad – Ostřanský, Hroch, Fischer – Langr

HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (Čech) – Slavík, Dresler, Flašar, Puškár, Puzič, Peslar, Adamík, Rudl – Zdráhal, Jáchym, Piecha – Vaněk, Illéš, Orság – Slováček, Sztefek, Seidler – Sedlář

Rozhodčí: Netopil – Bubela, Zedník.

Hráči obou celků jsou již na ledě, utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.

00:40
    Zdráhal se snažil procpat mezi tři domácí hráče, jeho jízdu mu ale zastavil skvělým obraným zákrokem Sedlák.

01:05
    Čech si připisuje první zákrok, proti dělovce Králíka vytasil své betony.

01:21
    Puzič střílel z modré, Kůdela měl zakrytý výhled ale i tak dokázal kotouč vyrazit betony.

01:22
    Zakázané uvolnění Draků.

01:58
    Peslar střílel z mezikruží, Kůdela střelu vyráží betony.

02:29
    Jakub Illéš (POR) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

02:31
    Poruba se po buly ihned osvobozuje.

03:06
    Šumperku se nepovedla rozehrávka, Poruba opět vyhazuje kotouč.

04:03
    Ďurkáč se snažil poslat lehkým nahozením kotouč před bránu, odtamtud jej ale hostující hráči rychle vyhodili pryč.

04:20
    Drakům se přesilovka nedaří, porubští hokejisté vyhazují kotouč přes všechny čáry.

04:29

05:11
    Ostřanský posílá kotouč do středního pásma a domácí tým odjíždí střídat.

05:35
    Vachutka vyhrál bruslařský souboj o puk, následnou střelu z velkého úhlu pak poslal do výstroje Čecha.

06:22
    Matějka střílel z velké blízkosti, Jakub Čech zasahoval koncem své lapačky.

06:38
    Puk v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

06:58
    Fišera nahodil kotouč do útočného pásma, tam jej sbírají hráči Poruby.

07:14
    Sedlářova střela z levého kruhu končí v lapačce Kůdely.

07:18
    Adamík dostal nabito na modrou, jeho pokus končí znovu v lapačce domácího strážce svatyně.

08:03
    Zdráhal poslal přihrávku na Illéše, jeho následný pokus pak směřoval do boční sítě domácí brány.

08:22
    Vachutka nedokázal projít přes dva bránící hráče, puku se ujímá Poruba.

08:26
    Puk se ocitl na střídačce hostí, vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:34
    Sedláček pálil z prostorů u pravého kruhu, Čech proti němu zasahoval betony.

09:08
    Nahození ze středního pásma si ponechává Kůdela ve své lapačce.

09:10
    Po buly to zkoušel Seidler, jeho pokus byl ale zastaven prvním bránícím hráčem.

09:48
    Draci si zahrají přesilovou hru. Porubští hráli v šesti lidech na ledě. Trest odpyká Jakub Orság.

10:00
    Drtil dostal nabito na modrou, jeho pokus orazítkoval betony Čecha.

10:08
    Poruba posílá kotouč až za bránu Kůdely.

11:20
    Draci se dnes v přesilovkách zatím trápí. Nyní jejich akci zastavuje odpískaný ofsajd.

11:38
    Z modré to zkusil Řezáč, jeho pokus byl ale velmi nepřesný.

11:48

12:24
    Zdráhal našel úplně volného Illéše na pravé straně kluziště, hostující hráč jel pak sám na gólmana, svou šanci však využít nedokázal. Kůdela jeho pokus skryl pod své betony.

12:48
    Porubskou akci zastavuje ofsajd.

13:09
    Z velkého úhlu to zkusil Slováček, Kůdela byl připravený a jeho pokus schoval do své lapačky.

13:24
    Odpískáno zakázané uvolnění Draků, vhazovat se bude po levici Kůdely.

14:05
    Králík nabil puk Fišerovi, tomu jeho střela vůbec nesedla.

15:01
    Ve velké šanci se ocitl Sedlář, který se nacházel úplně volný na šumperském brankovišti, následný puk který pak ale na něj směřoval nedokázal trefit.

16:38
    Druhá útočná formace teď trošku zavařila hostující obraně. Na konci akce stál Sedláček, který krásnou otočkou dokázal obejít Puškára, následný pokus potom letěl jen těsně vedle pravé tyče.

16:58
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hosté se ujímají Vedení. Střelu Jakuba Illéše vyrazil Kůdela před sebe, nejrychleji před brankou se pak zorientoval PATRIK ZDRÁHAL, který dokázal kotouč doklepnout za bezmocného domácího gólmana. Asistence: Jakub Illéš, Tomáš Jáchym.
    16:58 ZDRÁHAL - 0:1

18:05
    Vaněk poslal puk mezi kruhy na Sedláře, ten trefuje připravenou lapačku Kůdely.

18:54
    Jáchym poslal kotouč na úplně volného Adamíka, ten ve velké příležitosti přestřeluje bránu.

19:15
    Poruba se dočkala první přesilovky. Jan Matějka (SUM) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

19:30
    Dresler dostal nabito na modrou, jeho dělovka končí v lapačce Kůdely.

19:40
    Piechovu střelu vytěsnil Kůdela vyrážečkou.

20:00

Je za námi úvodní třetina dnešního zápasu. Dlouho jsme viděli bezbrankový stav, do doby než se tři minuty před sirénou dokázal prosadit hostující Patrik Zdráhal. Obě mužstva si v první periodě dokázala vytvořit pár slibných šancí, ovšem gólmani obou mužstev zatím předvádí v bráně dobrý výkon. Do kabin tedy jdeme za stavu 0:1.

Další třetina začne přibližně v 18:45.

Začátek druhé třetiny se nám trošku opozdí, na ledě se vytvořila kaluž, kterou se teď ledaři snaží rozmést. Mezitím se hráči zvedli ze střídaček a začali kroužit po ledě.

20:01

20:01
    Buly na začátku druhé třetiny vyhrála Poruba, ta ještě dohrává přesilovku z první třetiny.

20:31
    Sedlák vyhazuje kotouč až k Čechovi, domácí tým zatím střídá.

20:48
    Odpískán ofsajd Poruby.

21:11
    Nepřesná rozehrávka hostů, k puku se dostal Hroch který jej odváží do bezpečí.

21:15

21:24
    Jakub Orság (POR) vyloučen na dvě minuty za hákování.

21:38
    Vachutkovu střelu zastavil první bránící hráč.

22:10
    Adamík tvrdě narazil Vymazala na mantinel, ten zůstává ležet na ledě a nevypadá že by se měl jen tak zvednout.

22:10
    Nakonec za pomocí svých spoluhráčů odjíždí na střídačku.

22:10
    Vojtěch Adamík vyfasoval pětiminutový trest plus trest do konce utkání za vražení zezadu. Trest odpykává Puškár.

22:20
    Vachutkova střela končí na betonech Čecha.

22:43
    Píská se zakázané uvolnění Šumperka.

23:04
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk využívá početní výhodu pět na tři. Vymazal nabil puk TOMÁŠI DRTILOVI do prostorů mezi kruhy, odtamtud pak domácí hráč vyslal tvrdou střelu přesně k levé tyči Čechovy brány. Asistence: Michal Vymazal, Tomáš Sedlák.
    23:04 DRTIL - 1:1

Domácí teď zazmatkovali v rozehrávce, tuto chybu málem dokázal využít Illéš, který nedokázal trefit poloprázdnou bránu.

24:24
    Tomáš Drtil dostal dlouhou přihrávku na modrou, s pukem si pak ještě najel do lepší střelecké pozice, poté dokázal poslat kotouč do betonů Jakuba Čecha.

24:58
    Šumperk využívá další přesilovou hru, tentokrát pět na čtyři. Daniel Hroch poslal kotouč na modrou na MICHAELA JANOTU, který poté dokázal puk umístit přesně k pravé tyči Čechovy brány. Asistence: Daniel Hroch, Pavel Sedláček.
    24:58 JANOTA - 2:1

26:24
    Fisher viděl dobře si najíždějícího si Řezáče, ten v obrovské šanci přestřeluje bránu.

26:53
    Draci se dostali do velkého tlaku. Fischer se poté chystal zasouvat kotouč do poloprázdné klece, ta však byla po souboji dvou hráčů vychýlena ze své pozice a rozhodčí tak musel přerušit hru.

27:10

27:20
    Odpískáno zakázané uvolnění Šumperka, vhazovat se bude po pravici Kůdely.

27:27
    Tomáš Jáchym poslal kotouč na JAKUBA ILLÉŠE, který se prosazuje střelou k levé tyči Kůdelovy brány. Asistence: Tomáš Jáchym.
    27:27 ILLÉŠ - 2:2

28:20
    Pavel Sedláček (SUM) vyfasoval od rozhodčích dvě minuty za nedovolené bránění.

28:50
    Zdráhal nabil puk Dreslerovi, jeho tvrdou ránu likviduje Kůdela lapačkou.

29:09
    V oslabení se do šance dostal Vachutka, jeho střelu chytá Čech do lapačky a následně puk rychle rozehrává na hole svých spoluhráčů.

29:38
    Poruba kombinuje v útočném pásmu...

30:16
    Draci se však dokázali osvobodit .

30:25

30:50
    Vymazal se u modré čáry napřáhl ke střele, Čech se proti ni jen marně natahoval, naštěstí však pro jeho tým letěla mimo tři tyče.

31:05
    Jakub Illéš (POR) vyloučen na dvě minuty za hrubost.

31:40
    Vymazal nabil puk Sedlákovi, tomu jeho střela vůbec nesedla. Draci však útočné pásmo dokázali udržet.

32:00
    Poruba vyhazuje kotouč a odjíždí střídat.

32:03
    Trest pro hráčskou lavici Šumperka, ten hrál v šesti a tak se nám teď počet hráčů na ledě vyrovná. Trest jede odpykat Michal Vymazal.

33:08
    Poruba v plném počtu, začíná její zkrácená přesilová hra.

33:31
    Hosté otáčejí vývoj zápasu. Illéš posílal kotouč na DOMINIKA RUDLA, který poté dokázal svou střelou rozvlnit síť za zády Hynka Kůdely. Asistence: Jakub Illéš, Patrik Zdráhal.
    33:31 RUDL - 2:3

35:22
    Sedláček si s Králíkem vyměnili kotouč, druhý jmenovaný ho pak poslal do betonů Jakuba Čecha.

35:50
    Kůdela se teď musel proti Zdráhalově střele rychle přesouvat ve svém brankovišti, nakonec kotouč zastavuje betony.

35:59
    Další pokus porubských hráčů končí v lapačce domácího strážce svatyně.

36:31
    Řezáč pálil z modré jen těsně vedle levé tyče porubské brány.

36:58
    Nyní pálil Hroch do stejných míst jako před chvíli Řezáč.

37:20
    Seidler se dokázal prokličkovat mezi dvěma domácími hráči, jeho následná střela pak letěla nad bránu.

37:37
    Jakub Řezáč (SUM) vyloučen na dvě minuty za hákování.

37:55
    V oslabení se do šance dostal Vachutka, jeho pokus končí ve výstroji Čecha.

38:22
    Zdráhal nedokázal zpracovat kotouč a Draci tak poměrně snadno vyhazují kotouč z obraného pásma.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:27
    Poruba využívá přesilovou hru a odskakuje Šumperku na rozdíl dvou branek. Vaněk přihrával kotouč PETRU SEIDLEROVI, který jej poté dokázal umístit ke vzdálenější tyči Kůdelovy brány. Asistence: Rostislav Vaněk, Jakub Peslar.
    39:27 SEIDLER - 2:4

40:00

Draci ve druhé třetině dokázali nejdříve otočit stav utkání na 2:1 zásluhou Tomáše Drtila a Michaela Janoty, jenže to bylo ze strany Draků vše. Poté už padaly góly jen do domácí sítě, stav na světelné tabuli se pak zastavil na stavu 2:4. Za hosty se ve druhé třetině dokázali postupně prosadit Jakub Illéš, Rostislav Rudl a Petr Seidler.

Další třetina začne přibližně v 19:45.

40:01

40:03
    Vymazal na buly uspěl v souboji proti Zdráhalovi, Draci tak mohou založit první útočnou akci.

41:21
    Porubští hráči si teď nepřesně přihráli, u puku jsou tak domácí.

42:01
    Druhou třetinu začali oba celky v poklidném tempu, ani jeden z gólmanů nemusel zatím zasahovat.

42:01

42:30
    Až teď musel vytasit své betony Čech proti střele Drtila.

42:44
    Nádherným zákrokem se teď blýskl Jakub Čech, který se musel rychle přemístit proti střele Daniela Vachutky.

43:05
    Dvě minuty za hákování si jede odsedět Dominik Rudl (POR).

43:29
    Tak to byla rychle využitá přesilová hra domácích. Tomáš Sedlák přesně přihrál kotouč MICHALU VYMAZALOVI, kterému poté stačilo puk doklepnout za bezmocně se přesouvajícího se Jakuba Čecha. Asistence: Tomáš Sedlák, Daniel Vachutka.
    43:29 VYMAZAL - 3:4

44:54
    Marek Slavík (POR) dostává dvě minuty za držení protihráče.

45:10
    Poruba drží puk na svých hokejkách a šetří si tak čas.

45:40
    Draci kombinují v obraném pásmu Poruby....

46:20
    Vachutova střela proletěla brankovištěm.

46:38
    Sedlákovu střelu zastavuje první bránící hráč.

46:49
    Sedlák dostal nabito, jeho pokus končí opět na bránícím hráči.

46:59

47:06
    Puk se dostal na modrou k Janotovi, jeho střela byla ovšem nepřesná.

48:19
    Zakázané uvolnění Poruby, vhazovat se bude po levici Čecha.

48:31
    A je tu další zakázané uvolnění hostů, tentokrát se bude vhazovat po levici Čecha.

48:50
    A máme vyrovnáno ! DANIEL VACHUTKA dostal přesnou přihrávku a následný kotouč poté dokázal poslat do horní části branky Jakuba Čecha. Asistence: Tomáš Sedlák, Jan Matějka.
    48:50 VACHUTKA - 4:4

50:05
    Vaňkova tvrdá střela končí na hrudi Kůdely.

50:33
    Vymazal jel sám na bránu a byl faulován ! Rozhodčí nařizuje trestné střílení.
    50:33 Za tento faul bylo odpískáno trestné střílení

50:33
    Michal Vymazal nešel do žádné kličky, když už se nacházel v blízkosti Čecha, tak puk prostě vystřelil na bránu. Hostující gólman tento pokus zlikvidoval betony.
    50:33 Dobrý zákrok Čecha

52:23
    Střela Slováčka byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici Kůdely.

53:03
    A je tu další obrat v dnešním utkání. Jan Matějka našel na milimetry přesně DANIELA VACHUTKU, který z bezprostřední blízkosti trefuje kotouč pod betony Jakuba Čecha. Asistence: Jan Matějka, Luboš Adam.
    53:03 VACHUTKA - 5:4

53:03
    Hostující trenér Tomáš Sršeň si bere oddechový čas.

54:22
    Slováčkovo nahození ze středního pásma si ponechal Kůdela ve své lapačce.

54:54
    Rudl poslal kotouč před bránu, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, který by puk nasměroval na domácí svatyni.

55:31
    Patrik Zdráhal se dokázal prokličkovat mezi dvěma domácími hráči, jeho následný pokus tahem pak skončil na betonech domácího gólmana.

56:09
    Drtilova střela končí vysoko nad bránou Jakuba Čecha.

57:16
    Jan Matějka nejdříve dokázal obrat Porubu o puk, následně pak kotouč nabil Tomáši Sedlákovi, jemuž rána moc nesedla.

57:53
    Jáchymovu střelu likviduje Kůdela vyrážečkou.

58:20
    Čech na střídačce Poruba to zkouší se šesti hráči v poli.

58:54
    Vymazal posílá kotouč do středního pásma, tam si jej přebírají hosté.

59:14
    Draci pečetí svou výhru trefou do prázdné brány. Šestou trefu Šumperka zařídil MICHAL VYMAZAL, který se prosazuje střelou přes celé kluziště. Asistence: Radek Fischer, Daniel Vachutka.
    59:14 VYMAZAL - 6:4

Je tu konec dnešního utkání. Draci předvedli neskutečnou třetí třetinu ve které dokázali vstřelit čtyři branky a otočit tak skóre celého dnešního zápasu na konečných 6:4. Draci se tak dotahují v tabulce na Porubu na rozdíl čtyř bodů.

To je ode mne pro dnešek vše, já se s vámi loučím a přeji Vám krásný zbytek večera. (20:19:44)

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 24. Drtil (Vymazal, Sedlák), 25. Janota (Hroch, Sedláček), 44. Vymazal (Sedlák, Vachutka), 49. Vachutka (Sedlák, Matějka), 54. Vachutka (Matějka, Adam), 60. Vymazal (Fischer, Vachutka) – 17. Zdráhal (Illéše, Jáchym), 28. Illéš (Jáchym), 34. Rudl (Illéš, Zdráhal), 40. Seidler (Vaněk, Peslar)

DRACI PARS ŠUMPERK: Kůdela (Zavadil) – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil, Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Králík, Novosad – Ostřanský, Hroch, Fischer – Langr
    HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (Kubáň) – Slavík, Dresler, Flašar, Puškár, Puzič, Peslar, Adamík, Rudl – Zdráhal, Jáchym, Piecha – Vaněk, Illéš, Orság – Slováček, Sztefek, Seidler – Sedlář

Rozhodčí: Netopil – Bubela, Zedník