Rusko – Finsko 2:1 (kon.) | Česko – Švédsko 2:5 (kon.)
konec
Česko
2:5 (0:3, 1:0, 1:2)
Švédsko
Čtvrtek 09.02.2017, 19:15 • Göteborg, Švédsko • Euro Hockey Tour
Předzápasové kurzy: 3.53 4.65 1.77
Partner:
  59:59 Calle ROSÉN - 2:5
   
  59:59
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Po zblokované střele Kundrátka vyhodil kotouč CALLE ROSÉN. Následně diváci sledovali souboj kotouče s časomírou a k radosti většiny stadionu uspěl nevyzpytatelně poskakující puk. Asistence: Carl Klingberg.
   
  59:07
  Francouz je na střídačce! Červenobílí to zkouší v šesti!
  57:40 Jan KOVÁŘ - 2:4
   
  57:40
  Česko právě vstřelilo branku!
  Tak přeci jen je z trestu Johanssona snížení. Od mantinelu odraženou střelu Lukáše Radila dorazil za záda Viktora Fastha z předbrankového prostoru JAN KOVÁŘ. Vsítil tak svou druhou branku v utkání. Asistence: Lukáš Radil, Tomáš Kundrátek.
   
  56:00
  Česká branka vypadla po nedovoleném zákroku (krosčeku) Alexandera Johanssona (SWE) ze základního postavení. Češi budou mít k dispozici přesilovku. To je zřejmě poslední šance na zvrat.
  52:09 Carl KLINGBERG - 1:4
   
  52:09
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  CARL KLINGBERG si najel od mantinelu před zařízení a nechytatelně zavěsil kotouč do šibenice. Francouz byl proti zakončení bezmocný. Asistence: Andreas Borgman.
  43:51 Brankář Francouz se vyznamenal proti Zackrissonovi, kterému lapil puk do své lapačky.
   
  43:51
  Patrik Zackrisson obdržel přihrávku za obranu a unikal sám vstříc Francouzovi. Ten však jeho kličku vystihl a lapačkou švédskému střelci nepovolil skórovat.
  30:54 Lukáš Radil byl v obrovské šanci, ale kontaktní branku mu doslova sebral Fasth, který svým jistým zákrokem podržel svůj tým.
   
  30:54
  Vondrka nalezl výborným pasem volného Lukáše Radila. Ten na nic nečekal a z první nasměroval puk na zařízení. Fasth se stihl skvěle přesunout a pomocí lapačky zabránil jisté brance!
  25:03 Jan KOVÁŘ - 1:3
   
  25:03
  Česko právě vstřelilo branku!
  JAN KOVÁŘ se po návratu z trestné lavice prosazuje. Přebral si kotouč před modrou čarou, najel si do útočného pásma a z levého kruhu rychlým švihem vymetl bližší tyč švédské branky.
   
  22:50
  Vyloučení v týmu Česko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jan Kovář.
   
  22:03
  Vyloučení v týmu Švédsko (Andreas Thuresson – 2 min., vysoká hůl).
   
  20:01
  Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Jakub Kovář, přichází Pavel Francouz.
   
  18:28
  Vyloučení v týmu Švédsko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Richard Gynge.
   
  17:28
  Ne však na příliš dlouho, Lukáš Klok (CZE) totiž inkasuje dvouminutový trest za držení protihráče.
   
  14:50
  Vyloučení v týmu Švédsko (Philip Holm – 2 min., nedovolené bránění).
  14:21 Carl KLINGBERG - 0:3
   
  14:21
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Trest Petra Jelínek je potrestán již po osmnácti vteřinách. CARL KLINGBERG si vyjel před branku a ihned nasměroval puk na Kováře. Ten zareagovat dostatečně rychle nestihl, vše totiž proběhlo ve velké rychlosti. Asistence: Patrik Zackrisson, Emil Johansson.
   
  14:03
  Vyloučení v týmu Česko (Petr Jelínek – 2 min., hákování).
  09:17 Joel Eriksson Ek - 0:2
   
  09:17
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  JOEL ERIKSSON EK je viditelně při chuti. Z pravé strany nasměroval po rychlém přechodu do útočného pásma a pádu jednoho z obránců kotouč přesně mimo Kovářův dosah ke vzdálenější tyči. Asistence: Carl Klingberg.
   
  06:25
  Před brankou stanul zapomenutý Patrik Zackrisson, Kovář však výborným zásahem udržel stejný stav. Velká šance švédského celku.
   
  05:35
  Vzápětí navíc přichází trest pro českou střídačku za příliš mnoho hráčů na ledě. Prohřešek odpyká Radan Lenc.
  04:54 Dennis EVERBERG - 0:1
   
  04:54
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Domácí otevírají skóre, DENNIS EVERBERG obdržel při přečíslení 2 na 1 perfektní přihrávku od Joela Erikssona Eka a lehkou tečí překonal Kováře. Domácí vedou 1:0! Asistence: Joel Erikssson Ek, Carl Klingberg.
  04:29 Velká šance Rutty skončila na brankáři Fasthovi.
   
  04:29
  Rutta měl na hokejce první branku našeho mužstva! Obdržel přihrávku mezi kruhy, ale Fasth jeho záměr přečetl a dobře umístěnou ránu vyrazil nad zařízení.
   
  02:30
  Jedno z nahození obránců zachytil Vladimír Růžička těsně před zařízením. Ve velké šanci ale nedokázal nasměrovat kotouč mezi tři tyče.

  KR

  Branky a nahrávky: 26. Jan Kovář, 58. Jan Kovář (Radil, Kundrátek) – 5. Everberg (Eriksson Ek, Klingberg), 10. Eriksson Ek (Klingberg), 15. Klingberg (Zackrisson, E. Johansson), 53. Klingberg (Borgman), 60. Rosén (Klingberg)


  Česko: Jakub Kovář (21. Francouz) – Kundrátek, Polášek, R. Šimek, J. Kolář (C), Rutta, Tomáš Dvořák, Vitásek (A), Klok – Radil, Jan Kovář, Vondrka – Kašpar, Kämpf, T. Zohorna (A) – P. Holík, V. Růžička, Birner – Hyka, P. Jelínek, Lenc.
  Švédsko: Fasth (Lindbäck) – Borgman, Nygren (C), Rosén, Holm, Aho, E. Johansson, Fantenberg – A. Johansson, Ryno, Thuresson – Everberg, Eriksson Ek, Klingberg – Bergström (A), Zackrisson, Gynge – Lundh, Händemark, Brodin.

  Rozhodčí: Salonen, Heikkinen – Pihlblad, Waldejer.