Admira – Rheindorf Altach 1:1 (kon.) | Salzburg – St. Pölten 2:0 (kon.) | Wolfsberger – Ried 1:0 (kon.)
Mattersburg – Sturm Graz 1:0 (kon.)
SV BauWelt Koch Mattersburg
1:0 (1:0)
SK Sturm Graz
Sobota 11.02.2017, 18:30 • Pappelstadion, Mattersburg (kapacita: 15.100 diváků) • Rakouská Bundesliga • 21. kolo

Graz po přestávce toužil po vyrovnání, ani střídající Andreas Gruber se ale prosadit nedokázal a Mattersburg doma porazil nejtěsnějším rozdílem třetí tým tabulky Bundesligy, když se v prvním poločase prosadil Thorsten Röcher a vystřelil svému týmu velice cenné a důležité tři body v boji o záchranu. Konečný výsledek: Mattersburg 1 Sturm Graz 0. (20:28:15)

90+5

90+4
    Sturm Graz se snažil založit útok dlouhým kolmým pasem za obranu, jenže jeden z hostujících hráčů se na hranici pokutového území dopustil faulu. To je zřejmě konec.

90+3
    Nad rámec utkání nakonec zřejmě byly nastaveny 4 minuty, protože se stále hraje.

90+2
    Ani závěr utkání není ochuzen o tvrdé střety, hlavní rozhodčí ale stále vytáhl ze své kapsy pouze dvě žluté karty.

90+1
    Ve druhém poločase se hodně přerušovalo, takže tříminutové nastavení je zcela adekvátní.

90
    Nad rámec utkání byly nastaveny 3 minuty.

89
    Střídání v týmu SV Mattersburg: ze hřiště odchází Michael Perlak, přichází Julius Ertlthaler.

88
    Schulz se snažil na levé straně šestnáctky dostat do zakončení a ve vzduchu byl nepříjemně nakopnut do nohy.

85
    Střídání v týmu SV Mattersburg: ze hřiště odchází David Atanga, přichází Fran.

84
    Jeden z hráčů zůstal ležet na hřišti a musel být ošetřován. Hra je kouskována, což hraje do karet Mattersburgu.

83
    Sturm Graz je ve druhém poločase mnohem nebezpečnější a vytvořil si řadu šancí, zatím se mu ale vyrovnat nepodařilo.

82
    Střídající Andreas Gruber mohl vyrovnat, jenže brankář Kuster proti němu skvěle vyběhl, a jeho následná střela pod tlakem zamířila těsně vedle pravého horního rohu brány!

81
    Střídání v týmu SV Mattersburg: ze hřiště odchází Stefan Maierhofer, přichází Florian Templ.

80
    Do konce utkání zbývá odehrát deset minut a Mattersburg míří za ziskem důležitých tří bodů. Sturm Graz je v tabulce třetí!

79
    Následný rohový kop z levé strany hřiště žádné nebezpečí nepřinesl a Mattersburg úspěšně odolal tlaku hostů.

78
    Střídající Atik napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné střele, která mířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Kuster ji ale skvělým zákrokem vytáhl na rohový kop!

77
    Rohový kop fotbalistů Mattersburgu žádné nebezpečí nepřinesl a Sturm Graz se definitivně ubránil.

76
    Mattersburg vybojoval na levém křídle autové vhazování a po dlouhém pasu do šestnáctky hosté odvrátili míč na rohový kop.

Tomáš Reiner

Branky: 35. Röcher

Karty:   53. Höller (MTT) – 71. Gruber (STG)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 15:19.
    SV BauWelt Koch Mattersburg: Kuster – Höller, Malic (C), Rath, Novak – Erhardt, Jano – Atanga (85. Fran), Perlak (89. Ertlthaler), Röcher – Maierhofer (81. Templ).
    Náhradníci: Böcskör – Ortiz, Varga, Sprangler.

SK Sturm Graz: Gratzei – Koch, Spendlhofer, Schulz (C), Lykogiannis – Jeggo, Piesinger (73. Atik) – Schmerböck (60. Chabbi), Hierländer, Horvath (68. Gruber) – Alar.
    Náhradníci: Lück – Schoissengeyr, Ovenstad, Potzmann.

Rozhodčí: Christopher Jäger. Asistenti: Roland Riedel, Johannes Pummerer. Čtvrtý rozhodčí: Alan Kijas