Benátky n/J – Litoměřice 4:2 (kon.) | Motor ČB – Havířov 5:3 (kon.) | Prostějov – Kladno 2:1 (kon.)
Přerov – Slavia 1:2 (kon.) | Ústí n/L – Jihlava 5:6 (po pr.) | Frýdek-M. – Třebíč 1:2 (1:2 po s.n.)
Kadaň – Most 5:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Frýdek-Místek
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Sobota 11.02.2017, 17:00 • Hala Polárka • Chance liga • 51. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího kola WSM Ligy, jejíž základní část se blíží ke konci. Všechny týmy mají k vylepšení svého postavení v tabulce pouze dva zápasy, protože druhou únorovou sobotu je na programu 51. kolo. Jedno z utkání tohoto kola se odehraje i v Hale Polárce, kde desátý Frýdek-Místek hostí pátou Třebíč. Zatímco domácí bojují o postup do předkola play-off, tak hosté si chtějí pohlídat svou pozici, zaručující přímý postup do čtvrtfinále soutěže.

HC Frýdek-Místek:
    Rysi bojují už několik kol o umístění do desáté příčky, zaručující účast v osmifinále play-off. Před jedenáctými Litoměřicemi mají náskok tří bodů. Naopak na deváté Benátky ztrácí domácí pouhé tři body. Ve vlastním prostředí se Frýdecko-Místeckým v poslední době daří. Vyhráli 3 z posledních 4 domácích utkání.

SK Horácká Slavia Třebíč:
    Od začátku sezóny nehraje Třebíč vůbec špatně. Díky svým stabilním výkonům je momentálně na pátém místě, stejně jako Ústí nad Labem a navíc má zaručený postup do play-off. V tabulce ztrácí Frýdek-Místek na svého protivníka 8 bodů.

Vzájemné zápasy:
    První vzájemný zápas na ledě Třebíče byl velmi atraktivní pro hosty. V první třetině se dokázali prosadit Marian Adámek a Bohumil Jank. V další třetině přidali góly Michal Kovařčík a Michal Roman. V poslední třetině přidali frýdecko-místečtí hokejisté ještě jeden gól a zvítězili 5:0.
    Další vzájemný zápas proběhl v Polárce. Skóre utkání otevřel tečí domácí David Klimša a poslal svůj tým do vedení. Dlouho ale vedení nevydřelo. Petr Mrázek si šikovně objel branku a vystřelil přesně pod horní tyč. Hosté přidali ještě tři góly a na ledě Frýdku-Místku zvítězili 1:4.
    V posledním vzájemném utkání bylo rozhodnuto už v první třetině. Domácí se trefili hned dvakrát a Třebíč se tak mohla radovat z další výhry.

5. 10. 2016 Třebíč – Frýdek-Místek 0:5
    Branky a nahrávky: 11. Adámek (L. Doudera), 17. Jank (Luka), 23. M. Kovařčík (Jašek, Miloš Roman), 29. Michal Roman (Daneček, Jašek), 52. O. Kovařčík (M. Kovařčík, R. Meidl).

16. 11. 2016 Frýdek-Místek – Třebíč 1:4
    Branky a nahrávky: 14. Klimša (Cienciala, Kania) – 15. Mrázek (Kusko), 26. Jan Wasserbauer (Psota, T. Havránek), 36. Mrázek (R. Zohorna), 47. R. Zohorna (T. Havránek, Bartejs).

4. 1. 2017 Třebíč – Frýdek-Místek 2:0
    Branky a nahrávky: 14. Dolníček (R. Erat), 17. Malec (Psota).

00:01

00:15
    Kristlovu ránu zablokoval Marián Adámek.

00:41
    A znovu Marián Adámek! Tentokrát se dostal na modrou čáru, ze které neváhal vystřelit. Brankář Jekel si ránu pohlídal.

01:13
    Michal Kovařčík našel v mezikruží volného Lukáše Jaška, kterému se nepovedlo zakončit.

01:42
    Střelu Ondřeje Malce v pohodě chytá Juraj Šimboch.

02:10
    Domácí se zmocnili kotouče a zahajují další akci.

02:52
    Tomáš Franek ujížděl úplně sám na brankáře! Bekhendovým blafákem však nezaskočil hostujícího brankáře, který skvěle zasahuje.

03:26
    Štebihovu ránu od modré lajny chytá Pavel Jekel.

03:55
    Domácí se teď dožadovali zakázaného uvolnění, avšak rozhodčí nepískají.

04:07
    Aron Chmielewski pálil z pravého kruhu pouze do připraveného Jekla.
    04:07 Střelu Chmielewského vychytal Jekel.

04:55
    Frýdek-Místek se nyní usadil v útočném pásmu soupeře a i nadále kombinuje.

05:15
    Až teď se hostům povedlo osvobodit.

05:30
    Michal Kovařčík vystřelil za modrou lajnou, avšak jeho střela minula branku Třebíče.

06:20
    Jaškova rána byla zablokována.

06:45
    Domácí mají kotouč v držení za svou bránou a můžou vystřídat.

07:10
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.

07:28
    Juraj Šimboch si poradil s ránou Zdráhala, když si ji krásně stáhnul do své lapačky.

08:15
    Malec se dostal k puku v útočném pásmu.

08:50
    Domácí střídají a hra se na chvíli uklidňuje.

09:33
    Signalizovaný trest pro domácí znamená, že brankář Jekel opouští svou svatyni.

09:49
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Aron Chmielewski – 2 min., hákování).

10:09
    Domácí se ve vlastním oslabení dostali do útočného pásma, z čehož vytěžil střelu David Ciencala.

10:36
    Juraj Šimboch přikryl padající kotouč a uklidňuje hru.

10:50
    Domácím se podařilo vyhodit.

11:09
    A znovu Šimboch! Tentokrát přikryl kotouč po závaru před jeho bránou.

11:30
    Hosté nyní drží svého soupeře v jejich obranném pásmu.

11:49

12:05
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Jozef Huňa – 2 min., podražení).

12:30
    Hosté vyhodili kotouč do středního pásma a aspoň na chvíli se osvobodili.

12:55
    Domácí střídají a znovu se pokoušejí ohrozit bránu hostů.

13:30
    Puk je za brankou domácích, kteří se znovu snaží založit útočnou akci.

13:53
    Adámek byl v obrovské šanci, ale jeho ránu vyrazil ramenem výborný Pavel Jekel!

14:05

14:40
    Domácí vyhazují pouze za cenu icingu.

15:05
    Hosté nebezpečně kombinují v útočném pásmu.

15:34
    Nyní se domácím podařilo vyhodit a tím pádem zažehnali nebezpečí.

16:30
    Z otočky vypálil Jakub Lacka, jehož rána byla zblokovaná.

17:20
    Hosté nyní kombinují za svou vlastní brankou. Už dlouho jsme neviděli větší ohrožení branky.

17:58
    Adámkovu ránu zablokoval jeden z bránících hráčů soupeře.

18:40
    Miha Štebih vyhazuje do středního pásma.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:06
    Jakub Lacka si nezpracoval letící kotouč a tak se puku zmocnili hosté.

19:30
    Krásně se položil na zem Michal Kovařčík, který vypíchl kotouč před Lukášem Patákem.

19:49
    Ofsajd hostů.

20:00

První třetina byla poměrně chudá na zajímavé momenty. Přesto jsme však viděli pár gólových akcí! Nejdříve ve třetí minutě ujížděl Tomáš Franek sám na brankáře, ten však přečetl jeho úmysly. Dále pak pálil Marián Adámek, jehož ránu vyrazil Pavel Jekel svým ramenem. Díky skvělým výkonům obou brankářů platí po první třetině stav 0:0.

Druhá třetina začne přibližně v 17:45.

20:01

20:10
    Juraj Šimboch raději přikryl Zdráhalovo nahození a přerušuje hru.

20:23
    Nyní se bude opět vhazovat před Šimbochem.

20:40
    Jaškovu ránu z pravého kruhu podržel Pavel Jekel.

21:02
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (René Piegl – 2 min., hákování).

21:30
    Marek Růžička mohl jet sám na brankáře, avšak jeho snažení zhatilo špatné zpracování.

22:20
    Radim Zohorna si nabruslil až před Šimbocha, který mu perfektně vypíchl kotouč.

23:02

23:30
    Domácí jsou nyní v útočném pásmu, kde dominují na puku.

24:00
    Miloslav Jáchym pálil příklepem, avšak při střele si zlomil hokejku a tak odjel střídat.

24:40
    Puk skončil po odrazu od mantinelu mimo hrací plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

26:01
    Matěj Psota se dostal po přihrávce Lukáše Horta úplně sám před Šimbocha. Ten se na poslední chvíli vytasil se skvělým zákrokem a šanci likviduje.

27:00
    Domácí střídají.

27:40
    Rysi vyvážejí kotouč a zakládají další akci.

28:12
    Ránu, kterou vyslal na bránu soupeře Jakub Kania kontroluje Pavel Jekel svou maskou.

28:55
    Hosté se usadili v útočném pásmu a nepouštějí domácí k puku.

29:30
    Puk skončil na střídačce hostů a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

29:45
    Tadeáš Jaroš se dostal po uklouznutí jednoho z bránících hráčů úplně osamocený před brankáře. Pokoušel se o střelu mezi betony, což si Pavel Jekel pohlídal. Tohle byla velká možnost na skórování!

30:15
    Puk mají na svých holích hráči Frýdku-Místku.

30:38
    Chmielewského ránu z levého kruhu chytá připravený Jekel.

30:51
    Milan Přibyl je potrestán dvouminutovým trestem za sekání.

31:38
    Štebihovu ránu se pokoušel dorazit Lukáš Jašek, bohužel pro něj se netrefil do puku.

31:59
    Puk konči na střídačce domácích a vhazuje se v útočném pásmu Frýdku-Místku.

32:20
    Antonín Pechanec špatně přihrál a Třebíč vyhazuje.

32:41
    Chmielewského ránu obětavě zastavil Ján Niko. Z tohoto zákroku odchází s bolestivou grimasou.

33:45
    Lukáš Paták střílel z mezikruží, avšak Juraj Šimboch parádně zasáhl a šanci likviduje.

34:00
    Zakázané uvolnění domácích.

34:18
    Lackovu ránu zablokoval Jan Zdráhal.

34:59
    Kovařčíkovu ránu z mezikruží parádně vychytal lapačkou Pavel Jekel.

35:56
    Marek Růžička pálil od modré lajny a když jeho ránu tečoval Ondřej Kovařčík, tak měl Pavel Jekel velké štěstí, že puk trefil jeho beton.

36:33
    Ondřej Kovařčík si nezpracoval kotouč a puku se zmocnili hosté.

36:55
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Richard Kristl – 2 min., sekání).

37:08
    Kaniovu ránu zablokoval Ondřej Malec.

37:46
    Marek Růžička položil svou hůl do střely a jen těsně minul bránu soupeře.

38:26
    Radim Zohorna se dostal ke střele z levého kruhu, avšak branku domácích minul.

38:55

39:08
    Ondřej Kovařčík dorážel kotouč, který pouze do senzačního Pavla Jekla!

39:18
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Hosté se ujímají vedení! LUKÁŠ PATÁK si nabruslil do mezikruží, odkud přesnou ránou propálil bezmocného Šimbocha. Stav utkání je 0:1. Asistence: Jan Milfait, Ján Niko.

40:00

Po druhé třetině odcházejí do šaten spokojenější hostující hráči. Pár okamžiků před druhou sirénou se jim podařilo skórovat, což znamená průběžné vedení 0:1. Domácí hokejisté byli v této periodě aktivnější, ale v jejich cestě stojí parádní Pavel Jekel. Ten dneska předvedl opravdu hodně povedených zákroků.

Třetí třetina začne přibližně v 18:36.

40:01

40:17
    Zakázané uvolnění domácích hokejistů posouvá hru před Šimbocha.

40:45
    Domácí mají puk na svých hokejkách a nadále kontrolují hru.

41:15
    Pavel Jekel předvádí další zákrok proti střele Lukáše Jaška.

42:06
    Ofsajd domácích hokejistů.

Dnešní utkání sleduje skvělých 1828 diváků!

42:17
    Vhazovat se bude před brankou Frýdku-Místku.

42:55
    Radim Zohorna pálil z mezikruží pouze do horní tyčky! To byla velká šance!

43:09
    Pavel Jekel předvádí další úspěšný zákrok! Tentokrát vychytal střílejícího Růžičku.

43:39
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Po Růžičkově přihrávce pálil z mezikruží ARON CHMIELEWSKI, který trefil levý horní roh branky soupeře! Domácí vyrovnávají na 1:1. Asistence: Marek Růžička, Miha Štebih.

44:28

45:01
    David Klimša se dostal k dorážce po střele Davida Ciencaly. K jeho smůle netrefil branku soupeře.

45:40
    Domácí jakoby po vyrovnávacím gólu ožili! Neustále jsou aktivnější na puku a drží se v útočném pásmu.

46:20
    Až teď hosté vyhazují puk.

46:36
    Wasserbauerovu ránu udržel ve své lapačce Juraj Šimboch.

47:39
    Tomáš Franek trefil ránou příklepem pouze připraveného Jekla.

48:08

48:45
    Hra se nyní odehrává ve středním pásmu a žádný tým se nemůže dostat do šance.

49:45
    Po individuální akci Michala Romana se domácí usadili v útočném pásmu.

50:26
    Vhazovat se bude před brankou hostů.

50:58
    Pavel Jekel raději podržel kotouč před dojíždějícím útočníkem.

51:50
    Ránu Ondřeje Malce zablokoval René Piegl.

52:22
    Před volným Markem Růžičkou ustřelil puk Jan Milfait.

52:37
    Vhazovat se bude před Pavlem Jeklem.

52:45
    Zakázané uvolnění hostujících hokejistů.

53:20
    Hosté zakládají další akci zpoza vlastní branky.

54:01
    Tomáš Franek přestřelil branku soupeře ze skvělé pozice! Puk končí v ochranné síti.

54:15
    Puk končí mimo hrací plochu a rozhodčí přerušují hru.

54:33
    Rozhodčí ztrácí puk z dohledu a přerušuje hru. Vhazovat se bude po Šimbochové pravici.

55:24
    Jeden z hráčů Třebíče přišel o helmu a musí střídat.

55:58
    Klimšova rána byla tečována mimo branku hostů.

56:40
    Pavel Jekel předvádí první větší hrubku v zápase! Přišel o puk za svou vlastní brankou, ale ani tato šance se domácím nepodařila využít.

56:51

57:24
    David Ciencala bojoval o puk za brankou soupeře, nicméně souboj prohrál.

57:49
    Zakázaným uvolněním se prezentují hráči Třebíče.

58:00
    Právě byly zahlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:10
    Lukáš Paták střílel těsně vedle Šimbochovy brány.

59:02
    Branka týmu HC Frýdek-Místek neplatí z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti. Domácí se nahrnuli před branku soupeře, po které dostali puk do branky, ale ta nemohla platit.

59:10
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

59:10
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Ján Niko – 2 min., nedovolené bránění).

59:40
    Hosté vyhazují kotouč a domácí mají nejspíš poslední možnost ke skórování.

59:57
    Aron Chmielewski pálil bekhendem z levého kruhu, ale Pavel Jekel byl připraven.

60:00

Po šedesáti minutách je stav utkání nerozhodný 1:1. Domácím se podařilo ve třetí třetině vyrovnat, což znamená, že budeme svědky prodloužení! V něm hrají na každé straně 3 hráči, ale domácím zbývá ještě přesilovka dlouhá minutu a devět sekund, takže budou hrát ve čtyřech.

60:01

60:20
    Domácí se usadili v útočném pásmu, z čehož vytěžil ránu Aron Chmielewski. Bohužel pro něj mu vůbec nesedla a branku minul.

60:55
    Střelu Růžičky vyrazil Pavel Jekel.

61:09

61:14
    Domácí mají další možnost ke skórování! Budou hrát další přesilovou hru, když si půjde sednout Jan Zdráhal za vražení na hrazení.

62:15
    Štebihova rána skončila jen těsně vedle brány hostů.

62:24
    Jašek střílel z levého kruhu, ale Pavel Jekel zase podržel svůj tým fantastickým způsobem.

63:14

63:30
    Hosté se poprvé v prodloužení dostali k puku a zakládají útočnou akci.

64:00
    Běží poslední minuta prodloužení.

64:16
    Hosté kontrolují puk za svou brankou.

64:40
    Domácí se ujali puku a mají prostor na poslední akci.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nepřineslo vítěze, takže po úpravě ledu budou následovat samostatné nájezdy.