Švýcarsko – Norsko 4:1 (kon.) | Česko – Dánsko 4:3 (kon.)
konec
Švýcarsko
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Norsko
Sobota 11.02.2017, 16:00 • Sport- und Kongresszentrum Arosa • Kvalifikace žen na OH
Předzápasové kurzy: 1.11 9.0 10.09
Partner:
   
  Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (18:11:19)
   
  Střely na branku celkem: 45:17
  Střely na branku po třetinách:
  1. třetina – 20:9
  2. třetina – 13:6
  3. třetina – 12:2
   
  Třetí třetinu ovládly Švýcarky, které si dvěma brankami pojistily své vítězství. Pět minut před koncem prostřelila norskou brankářku Eveline Raselliová, v poslední minutě přidala čtvrtý gól Lara Stalderová, která střelou do prázdné brány zkompletovala hattrick.
   
  Konec zápasu.
   
  59:48
  Švýcarsko právě vstřelilo branku!
  Norky vsadily na hru bez brankářky, která se jim ale nevyplatila. Definitivní tečku za utkáním udělala gólem do prázdné brány LARA STALDEROVÁ, která tak zkompletovala hattrick. Asistence: Nicole Bullová.
   
  59:37
  Ena Nystromová je na střídačce. Norky to zkouší v šesti.
   
  56:37
  Současně vyloučeny: Sandra Thalmannová (SUI) a Helene Martinsenová (NOR) na dvě minuty za hrubost.
   
  54:49
  Švýcarsko právě vstřelilo branku!
  Švýcarky velmi rychle využívají přesilovou hru a po střele EVELINE RASELLIOVÉ uskakují Norkám do dvoubrankového náskoku. Asistence: Christine Meierová, Alina Mullerová.
   
  54:21
  Další početní výhoda pro Švýcarky. Julie Oisethová (NOR) míří podruhé na dvě minuty na trestnou lavici, tentokrát za držení protihráče.
   
  51:33
  Švýcarky si zahrají další přesilovku. Za nedovolené bránění putuje na dvě minuty na trestnou lavici Julie Oisethová (NOR).
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  V prostřední části se dařilo Švýcarkám, které si po střele Lary Stalderové vzaly své vedení zpět. Švýcarská útočnice se trefila podruhé v utkání.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  35:48
  Norky se musí znovu bránit. Jeanett Hjelmová (NOR) si odsedí dvě minuty za krosček.
   
  33:15
  Švýcarsko právě vstřelilo branku!
  Švýcarky si berou svůj těsný náskok zpět, když se podruhé v utkání trefila LARA STALDEROVÁ. Asistence: Sandra Thalmannová.
   
  26:09
  Tentokrát míří na trestnou lavici Silje Holosová (NOR), která si odsedí dvě minuty za hru tělem.
   
  25:38
  Další trest pro Švýcarky. Dvě minuty si odpyká Alina Mullerová, a to za nedovolené bránění.
   
  21:51
  Na začátku druhé třetiny si početní výhodu zkusí i Norky. Sarah Forsterová (SUI) je totiž potrestána dvěma minutami za podražení.

  Zuzana Spurná

  Branky a nahrávky: 3. Stalderová (Raselliová), 34. Stalderová (Thalmannová), 55. Raselliová (Meierová, Mullerová), 60. Stalderová (Bullová) – 7. Holosová (Dalenová, Bialiková)


  Švýcarsko: Schellingová (Brandliová) – Altmannová (C), Bullová, Forsterová, Meierová, Zollingerová, Benzová, Staigerová – Stiefelová, Staenzová, Raselliová – Stalderová, Thalmannová, Mullerová – Waidacherová N., Waidacherová I., Rueggová – Ruediová, Allemannová.
  Norsko: Nystromová (Holterudová Olssonová) – Oisethová, Holosová, Hoenová Olafsenová, Bergesenová, Tendenesová, Morsetová (C), Aakreová – Bialiková, Dalenová, Fischerová – Sirumová, Bisethová Engmannová, Berntsenová – Martinsenová, Haugová Hansenová, Hjelmová – Johansenová, Pedersenová.

  Rozhodčí: Allenová, Nakayamová – Linneková, Pagonová