Columbus – Detroit 2:1 (kon.) | Toronto – Buffalo 1:3 (kon.) | Montreal – St. Louis 2:4 (kon.)
NY Rangers – Colorado 4:2 (kon.) | Winnipeg – Tampa 1:4 (kon.) | Washington – Anaheim 6:4 (kon.)
Arizona – Pittsburgh 4:3 (po pr.) | Edmonton – Chicago 1:5 (kon.) | New Jersey – San Jose 1:4 (kon.)
Minnesota – Detroit 6:3 (kon.)
Arizona Coyotes
4:3 (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Pittsburgh Penguins
Neděle 12.02.2017, 02:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Dobré ráno u NHL. Společně se dnes podíváme na duel mezi týmy Arizona Coyotes a Pittsburgh Penguins.

Domácí tým je upoután na posledním místě Pacifické divize, když v 52 zápasech posbíral pouze 41 bodů.V posledním utkání přivítal na svém ledě Montreal a po přestřelce podlehl 4:5 po prodloužení. O dvě branky se postaral Dvorak a po jedné trefě přidali Domi a Goligoski. Dnes rozhodně nebude Arizona favoritem, určitě se ale hosty pokusí maximálně potrápit.

Pět posledních utkání

Arizona – Vancouver 3:0
    Arizona . Los Angeles 2:3
    Arizona – Chicago 3:4
    San Jose – Arizona 2:3 sn
    Arizona – Montreal 4:5 pp

Hosté jsou na tom o mnoho lépe, v Metropolitní divizi jim patří druhé místo se 74 body, když na vedoucí Washington ztrácí osm bodů. Pittsburgh přijíždí do Arizony z Colorada, kde vyhrál celkem hladce 4:1. Dvakrát se v tomto utkání gólově prosadil Hörnqvist a jednou se trefili Kessel a Kunitz.

Martin Hanzal (ARI) 19 (10+9)

Zápas v Gila River Areně začne ve dvě hodiny ráno, takže si nastavte budíky a nenechte si ujít náš přenos. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zahajovací pětice jsou již na ledě, na řadě je slavnostní bully, které provede Larry Fitzgerald z týmu Arizona Cardinals.

Arizona Coyotes: M. Smith (Domingue) – Schenn, Ekman-Larsson (A), Stone, Goligoski, C. Murphy, Connauton – Vrbata, Hanzal (A), Domi – J. McGinn, Burmistrov, Rieder – Doan (C), Dvorak, Perlini – White, Martinook, Crouse.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (M. Murray) – Letang (A), Dumoulin, J. Schultz, Cole, Daley, Määttä – Guentzel, Crosby (C), Kunitz (A) – Kessel, Bonino, Cullen – Hörnqvist, Archibald, S. Wilson – Fehr, Rowney, Kühnhackl.

Rozhodčí: Skilliter, L'Ecuyer – Cameron, Knorr.

00:01

00:26
    Fleury musel hned v úvodu dávat pozor na výpad domácích po levém křídle. Společně s obránci dokázal dostat hru za svou branku.

01:59
    Zatím se hraje bez přerušení, hra se nám přelévá ze strany na stranu.

02:40
    Až teď se poprvé pískalo a to aby rozhodčí poprvé vylučoval. Kris Letang vyhodil pod tlakem puk přes plexisklo a dostal dvě minuty za zdržování hry.

02:52
    Z levého kruhu pro vhazování vypálil Vrbata, jeho dělovku přikryl pozorný Fleury.

03:55
    Hostům se podařilo vyhodit přes všechny čáry, Arizona začíná nový útok.

04:33
    Druhá minuta přesilovky už domácím tak nejde, Pitsburgh se výborně brání.

04:40
    A hosté už jsou v plném počtu.

04:50
    Crosby skvěle forčekoval, Guentzel pak dokázal vybojovat puk a dostat se zleva do úniku. Mířil na lapačku, Smith dokázal prudkou střelu vyrazit.

05:50
    Zatím sledujeme velice svižný zápas, oba týmy si již dokázaly vypracovat slibné šance, ale jak Smith, tak i Fleury zatím předvádí svou kvalitu.

06:29
    Fleury opět v akci, nyní proti Hanzalovi a v brankovišti dotírajícímu Vrbatovi.

07:01
    Tohle vypadalo nadějně, Rieder si najel mezi kruhy na přihrávku zpoza branky, na poslední chvíli mu ale puk sjel z hole.

07:44
    Coleovo nahození od modré čáry nadělalo v brankovišti Arizony docela dost problémů, ale domácí gólman nakonec dokázal dostat puk mimo brankoviště.

08:59
    Pittsburgh začíná přebírat iniciativu a je nebezpečnějším týmem v útočném pásmu.

09:50
    Smith zastavil puk u mantinelu, pomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou.

10:40
    Smith zastavil Boninův bekhend, dorážka hostů pak šla mimo. Stále panuje bezbrankový stav.

11:21
    A teď už Smith pro jistotu přerušil hru, když v lapačce schoval Letangův pokus ze středu útočného pásma.

12:15
    Velká šance Arizony na otevření skóre! Dvorak se prokličkoval do pásma, nahodil na Perliniho, ten rychle vystřelil. Fleury neudržel puk ve výstroji a ten se kutálel do branky, Daley na poslední chvíli odpálil puk do bezpečí.
    12:15 Velká šance Arizony na otevření skóre

12:40
    A na druhé straně zlikvidoval Smith Hörnqvistovo sólo!

13:59
    Sice ještě nepadl ani gól, je to ale opravdu povedený zápas, šancí je dost.

14:50
    Pittsburgh v útočném výpadu, domácí dokázali akci dostat do rohu, odkud nebezpečí nehrozí.

15:58
    Smith si musí opět dávat pozor, pětice v bílem si hledá cestu k jeho brance.

16:02
    Gólman Arizony celý nápor ukončil svým zákrokem u tyčky a přerušil hru.

16:07
    A další Smithův zákrok, nyní proti střele od levého mantinelu.

16:14
    Hanzal vyhodil puk přes plexisklo, domácí trenér ale ukazuje, že v tom byla teč hostujícího Hörnqvista.

16:14
    Rozhodčí ale rozhodli, že teč se nekonala a tak Martin Hanzal dostal dvě minuty za zdržování hry.

17:09
    Obětavý Schenn dokázal v pádu dostat puk z pásma, a za potlesku diváků odjel střídat.

18:14
    Tahle přesilovka se Pittsburghu vůbec nevydařila, Hanzal se už vrátil do hry.

18:58
    Cullen možná mohl sám zakončovat, po průniku do pásma se ale rozhodl pro přihrávku na pravou stranu a jeden z vracejících se obránců srazil puk mimo ledovou plochu.

19:43
    Hanzal nezachytil puk na útočné modré, do zakončení se nedostal ani Domi.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první dvacetiminutovka a i když jsme viděli několik slibných šancí, do kabin se jde za stavu 0:0. Nejblíže gólu byli domácí Perlini a hostující Hörnqvist, ale střelu domácích na poslední chvíli srazil Daley a hostující útočník zase neproměnil své sólo. Na gól si tak ještě musíme počkat...

20:55
    Smith má za sebou první zákrok druhé třetiny, u své pravé tyče přerušil hru.

21:31
    Fleuryho prověřil Burmistrov, i zde uspěl gólman.

22:56
    Radim Vrbata je s Martinem Hanzalem velmi aktivní, Fleury si na výpady českých útočníků musí dávat velký pozor.

23:11
    Na druhé straně zaútočil Kessel, zprava vyslal svižnou střelu, ale Smith kryl svou lapačkou.

23:26
    Přesilovka pro hosty, dvě minuty za podražení dostal Luke Schenn.

23:38
    Pittsburgh ihned rozjel kombinaci, hra byla přerušena poté, co byl Hörnqvist natlačen na gólmana a byla posunuta branka.

24:45
    Domácí se ve vlastním oslabení dostali do brejku dvou na jednoho, zakončení ovšem nebylo přesné, Fleury nemusel zasahovat.

25:26
    Domácí jsou v plném počtu.

25:41
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Přesilovku sice hosté nevyužili, ale chvíli poté se dostali do vedení. Smith sice dělal co mohl, vyrazil střelu Fehra, ale na bekhendovou dorážku pod bŕevno v podání JOSHE ARCHIBALDA už byl krátký. Asistence: Eric Fehr, Tom Kühnhackl.
    25:41 Josh ARCHIBALD - 0:1

26:40
    Arizona právě vstřelila branku!
    No vida a už je vyrovnáno. TOBIAS RIEDER si vybojoval ve středním pásmu puk, bleskově přešel do útoku a střelou nad Fleuryho lapačku rozvlnil síť – 1:1. Bez asistence.
    26:40 Tobias RIEDER - 1:1

27:44
    Arizona je povzbuzena rychlým vyrovnáním a opět se žene do útoku.

27:57
    Domácí si nyní navíc zahrají přesilovku, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Brian Dumoulin.

28:50
    Domácí mají skvěle postavenou kombinaci a přibližují se k brance.

29:00
    Domácí využívají přesilovku a jdou do vedení. Vrbatovu střelu vyrazil Fleury pouze před sebe a MARTIN HANZAL si už před brankovištěm věděl rady. Natáhl se po puku a bekhendem zasunul mezi gólmanovy betony. Asistence: Radim Vrbata, Oliver Ekman-Larsson.
    29:00 Martin HANZAL - 2:1

29:35
    Akční utkání pokračuje, po Archibaldově výpadu se bude vylučovat, dvě minuty za hrubost dostal domácí Jordan Martinook.

30:20
    Puk je ve středním pásmu, bránící čtveřice pospíchá střídat.

31:28
    Letangovu střelu vyrazil Smith do rohu, Pittsburgh pokračuje v útoku.

31:35
    Martinook se vrátil na led, Arizona se ubránila.

32:38
    Zakázané uvolnění domácích, hra se vrací před Smithe.

33:52
    Goligoski neudržel na modré čáře neposedný puk a musí se rychle vracet, aby nedošlo k rychlému výpadu Pittsburghu.

34:43
    Hned ve čtyřech se dostali domácí do rychlého protiútoku, přišla ale chybná rozehrávka a srážka dvou hráčů.

35:55
    Další zakázané uvolnění domácího týmu, rozehrávka Arizony teď trochu pokulhává.

36:10
    Smith musel předvést, jak se umí mrskat na brankovišti, nyní předvedl dva rychlé zákroky proti zcela volnému Guentzelovi. Jeho betony byly v permanenci, udržely ale puk před brankovou čárou.

37:40
    Spolupráce hostů na modré čáře neklapla podle představ, pískal se ofsajd.

38:59
    Tempo se nám teď trochu uklidnilo, ani jeden tým nechce v závěru třetiny udělat chybu.

39:43
    Goligoskimu nevyšla rozehrávka podle představ, ale aspoň vyvezl puk z vlastního pásma.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Skončila druhá třetina a lépe na tom jsou domácí hokejisté. Ti sice prohrávali od 26. minuty po brance Joshe Archibalda, ale už o minutu později vyrovnal po individuální akci Tobias Rieder. Arizona dnes hraje nebojácně a odměnou domácím byl druhý gól. V přesilové hře předvedl důraz Martin Hanzal a dorazil Vrbatovu střelu. Arizona tak vede 2:1 a je třetinu od docela překvapivé výhry.

40:32
    Domi se parádně proháćkoval útočným pásmem až k Fleurymu, na kterého zkusil rychlou kličku. Gólman Pittsburghu dokázal vyrazit.

41:26
    Arizona vstoupila do třetí třetiny opravdu velmi aktivně, ráda by co nejdříve navýšila svůj těsný náskok.

42:58
    Dlouho se hrálo bez přerušení, to přišlo až po zakázaném uvolnění domácích hokejistů.

43:23
    Nyní už šlo vyhození přímo na Fleuryho, domácí tak mohou střídat.

43:36
    Domácí vedou o dvě branky. Po nahození od modré čáry se na brankovišti objevil MARTIN HANZAL, zbavil se obránce a pod Fleuryho lapačkou dostal puk do sítě! Asistence: Oliver Ekman-Larsson, Max Domi.
    43:36 Martin HANZAL - 3:1

44:59
    Pittsburgh se ve třetí třetině zatím nedostal ke kloudnější akci.

45:25
    Až nyní se před Smithem zjevil Hörnqvist, zblízka ale neuspěl, gólman Arizony se zvládl přemístit.

46:45
    Rozhodčí ukazují teč, hosté musí za vyhozeným pukem. Zakázané uvolnění se pískat nebude.

47:12
    Blízko snížení byl Hörnqvist, najel si na přihrávku zpoza branky, poté ale svou střelou trefil pouze Smithovu lapačku. Skvělý zákrok domácího brankáře.

48:36
    Za vlastní brankou se hostující Cole hezky zbavil Perliniho, Pittsburgh míří do rychlého útoku.

49:58
    Zničehonic se mezi kruhy objevil domácí Rieder a mohl vyzkouśek Fleuryho připravenost. Ten obstál a vyrazil do bezpečnějších míst.

50:20
    Na druhé straně střílel z levého křídla Letang, Smithovu branku netrefil.

51:37
    Perlini se dostal do sóla, na Fleuryho zkusil bekhendovou kličku, gólman Pittsburghu ale vyrazil a drží tak šance svého týmu jakžtakž nad vodou.

53:09
    Tvrdou ránu od modré vyslal Schenn, puk skončil mimo, ale i nadále pokračuje převaha Arizony.

53:40
    Crosby se netrefil ze střední vzdálenosti, puk skončil na zadním mantinelu.

53:44
    Domácí si teď zahrají přesilovku, dvě minuty za vysokou hůl dostal Justin Schultz.

54:11
    Byť jsou hosté v oslabení, snaží se sympaticky o útok.

54:38
    A dokonce přichází snížení. Mike Smith otálel s rozehrávkou, což se mu hrubě nevyplatilo. JOSH ARCHIBALD k němu rychle přijel, odebral mu puk, přikopl si jej na hůl a pohodlně skóroval do prázdné branky. Bez asistence.
    54:38 Josh ARCHIBALD - 3:2

55:46
    Přesilovka je u konce, tohle se Arizoně vůbec nepovedlo.

56:10
    Domácí jsou teď pod velkým tlakem a řeší to vyhozením na zakázané uvolnění.

56:26
    Sidney Crosby ztratil ve vlastním pásmu puk a celou situaci tak hasil faulem. Dostal dvě minuty za podražení.

56:47
    Teď si dal Smith větší pozor a na Stonea rozehrál po mantinelu.

57:15
    Ekman-Larsson schoval svou nenápadnou střelu za několik hráčů, Fleury ale celou situaci zvládl vyřešit.

58:26
    Crosby se vrátil z trestné lavice do hry.

58:35
    Pittsburgh zahájil power play, Fleury je na střídačce!

58:57
    Dominu se podařilo dostat puk do středního pásma, trefil u toho ale Letanga holí do obličeje, což rozhodčím uniklo.

59:20
    Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje zpátky před Smithe.

59:34
    Kesselovu střelu z levé strany srazil Schenn.

59:45
    Hostům se podařilo srovnat. V závěrečném náporu přišla trochu nepovedená střela od modré, puk se ale dostal k PHILU KESSELOVI a ten zblízka protlačil puk za Smithe. Asistence: Jake Guentzel, Kris Letang.
    59:45 Phil KESSEL - 3:3

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Už to vypadalo, že si Arizona připíše cennou výhru nad Pittsburghem, po gólu Martina Hanzala to bylo 3:1, ale Smithova chyba a snížení Joshe Archibalda přineslo drama a 15 vteřin před koncem srovnal z náporu Phil Kessel. Máme tu tak prodloužení.

60:01

60:30
    Rozhodnout mohl Crosby, ve středním pásmu získal puk, zprava si najel do pásma a svou střelou trefil konstrukci Smithovy branky.

61:33
    Schultz hledal přihrávkou Bonina, ten ranou z první gólmana nepřekonal.

61:51
    Hosté sice dostali puk do branky, přišlo to ale až po hvizdu hlavního sudího. Pittsburgh si ale zahraje přesilovku, dvě minuty za vysokou hůl dostal Max Domi.

62:44
    Crosbyho přihrávku srazil Ekman-Larsson, Pittsburgh ale zůstává u puku.

63:16
    Kesselova střela byla příliš vysoká, skončila nad brankou.

63:51
    Domácí oslabení přečkali, po přerušení se bude hrát zase ve třech.

64:38
    Je rozhodnuto! Ve středním pásmu se puku chopil CONNOR MURPHY, po levé straně se dostal do pásma a střelou z vrcholu kruhu překonal Fleuryho. Arizona vítězí 4:3. Asistence: Alexander Burmistrov.
    64:38 Connor MURPHY - 4:3

Je dobojováno. Už to vypadalo, že Pittsburgh využije výborný závěr k dokonání obratu, ale po nevyužité přesilovce v prodloužení přišel trest. 22 vteřin před koncem vjel do pásma Connor Murphy, propálil Fleuryho a zařídil pro Arizonu prémiový bod.

Radim Vrbata (ARI) 0+1, 5 střel, čas na ledě 20:21

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:13:57)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 27. Rieder, 29. Hanzal (Vrbata, Ekman-Larsson), 44. Hanzal (Ekman-Larsson, Domi), 65. C. Murphy (Burmistrov) – 26. Archibald (Fehr, Kühnhackl), 55. Archibald, 60. Kessel (Guentzel, Letang)

Rozhodčí: Skilliter, L'Ecuyer – Cameron, Knorr

Diváci: 15 879