Columbus – Detroit 2:1 (kon.) | Toronto – Buffalo 1:3 (kon.) | Montreal – St. Louis 2:4 (kon.)
NY Rangers – Colorado 4:2 (kon.) | Winnipeg – Tampa 1:4 (kon.) | Washington – Anaheim 6:4 (kon.)
Arizona – Pittsburgh 4:3 (po pr.) | Edmonton – Chicago 1:5 (kon.) | New Jersey – San Jose 1:4 (kon.)

Richard Pánik (CHI) 2+1, 4 střely, čas na ledě 16:36
    Marián Hossa (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:04 (06:40:36)

1. Richard Pánik (CHI) 2+1
    2. Scott Darling (CHI) 30 zák., 1 gól, 96,8%
    3. Patrick Kane (CHI) 1+2

Statistiky: Střely na bránu: 31-25; Zablokované střely: 10-25, Vhazování: 57%-43%, Hity: 27-9; Přesilové hry: 0/1-2/2; Trestné minuty: 29-27.

Chicago sice nevstoupilo do utkání příliš dobře, když se již po čtyřech minutách prosadil Patrick Maroon, Blackhawks ale ještě do přestávky dokázali skóre otočit a nakonec vstřelili pět gólů v řadě, kterými stylově dokráčeli pro páté vítězství v řadě. Skvělý zápas odehrál slovenský útočník Richard Pánik, který se na výhře Chicaga podílel dvěma góly. Konečný výsledek: Edmonton Oilers 1 Chicago Blackhawks 5.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:15
    Jordan Eberle na levém křídle vypálil z úhlu na přední tyč, Scott Darling ale jeho pokus vyrazil mimo.

57:08
    Dvojice Oilers Brandon Davidson a Zack Kassian dostala osobní desetiminutový trest za nesportovní chování, zatímco Ryan Nugent-Hopkins pět minut za bitku.

57:08
    Ryan Hartman dostal také osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

57:08
    Vinnie Hinostroza dostal pět minut za bitku plus osobní trest deset minut nesportovní chování.

56:32
    Marián Hossa se ocitl v blízkosti levé tyče ve slibné šanci, Laurenta Brossoita ale nepropálil!
    55:49 Arťom ANISIMOV - 1:5

55:49
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Brian Campbell nádhernou diagonální přihrávkou z levého křídla našel v pravém kruhu pro vhazování Patricka Kanea, který si počkal na vhodný moment a po zamíchání s pukem poslal před bránu perfektní přihrávku, po které ARŤOM ANISIMOV nadvakrát vpádu poslal kotouč do prázdné brány. Chicago vede 5:1! Asistence: Patrick Kane a Brian Campbell.

55:00
    Nick Schmaltz byl zřejmě hráčem, který pálil z mezikruží těsně nad ledem k levé tyči, Laurent Brossoit každopádně dobře zasáhl a puk vyrazil do rohu ledové plochy.

53:11
    Oilers vypálili z levého kruhu pro vhazování a připravený Scott Darling puk zastavil ve svém náručí.

52:33
    Brent Seabrook pod tlakem předvedl v pravém kruhu pro vhazování nádhernou otočku, po které bekhendem mířil po ledě ke vzdálenější levé tyči, Laurent Brossoit ale skvěle zasáhl a pravým betonem puk vyrazil! Arťom Anisimov se snažil dostat k dorážce marně.

51:12
    Střídající Laurent Brossoit si hravě poradil s nahozením Blackhawks z pravého křídla a ostrého úhlu.

50:58
    Střela Oilers z vrcholu pravého kruhu pro vhazování byla zablokována a puk skončil mimo ledovou plochu. Prostor dostává reklamní přestávka.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 5. Maroon (McDavid) – 6. Pánik (Schmaltz, Seabrook), 10. P. Kane (Pánik, Toews), 29. T. van Riemsdyk, 39. Pánik (Toews, P. Kane), 56. Anisimov (P. Kane, B. Campbell)

Edmonton Oilers: Talbot (41. Brossoit) – Sekera, Benning, Klefbom, A. Larsson, Davidson, Oesterle – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins (A), Eberle (A) – B. Pouliot, Caggiula, Slepyšev – Lander, Letestu, Kassian. Hlavní treér: Todd McLellan.
    Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Keith (A), Hjalmarsson, Forsling, Seabrook (A), B. Campbell, T. van Riemsdyk – Schmaltz, Toews (C), Pánik – Panarin, Anisimov, P. Kane – Rasmussen, Krüger, Hossa – Hartman, Kero, Hinostroza. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

Rozhodčí: Tom Kowal, Chris Schlenker. Čároví: Devin Berg, Mark Wheler

Diváci: 18347