Columbus – Detroit 2:1 (kon.) | Toronto – Buffalo 1:3 (kon.) | Montreal – St. Louis 2:4 (kon.)
NY Rangers – Colorado 4:2 (kon.) | Winnipeg – Tampa 1:4 (kon.) | Washington – Anaheim 6:4 (kon.)
Arizona – Pittsburgh 4:3 (po pr.) | Edmonton – Chicago 1:5 (kon.) | New Jersey – San Jose 1:4 (kon.)
Minnesota – Detroit 6:3 (kon.)
Minnesota Wild
6:3 (2:0, 1:2, 3:1)
Detroit Red Wings
Neděle 12.02.2017, 21:22 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje, obzvláště pak nejlepší ligy na světě, a sice NHL. Dnes je na programu další várka zápasů této soutěže a my budeme v příznivý čas sledovat utkání mezi týmy Minnesota Wild a Detroit Red Wings.

Domácí Minnesota vládne tabulce Západní konference. Je tedy první s osmasedmdesáti body a pomalu, ale jistě směřuje do vyřazovacích bojů. Naposledy dokázali hráči Minnesoty zvítězit 2:1 po samostatných nájezdech nad Tampou Bay a získali tak další důležité dva body do tabulky. Dokáží Divočáci zvítězit i nad Detroitem?

Hosté Detroitu jsou ve Východní konferenci naopak úplně poslední. Na své konto si dosud připsali čtyřiapadesát bodů a zatím se jim postup do vyřazovacích bojů vzdaluje. Ještě ale není nic ztraceno, hráči Detroitu ztrácejí na postupovou osmičku sedm bodů a rozhodně o play-off ještě zabojují. Naposledy Rudá Křídla padla 1:2 v Columbusu a dnes na ledě Minnesoty budou chtít získat jakékoli body. Uvidíme, jak zápas nakonec dopadne.

Vzájemná utkání

V letošní sezóně se oba týmy utkají vůbec poprvé. V loňském roce zvítězil pokaždé domácí tým. Nejprve Minnesota brala výhru 3:1 a poté byl doma úspěšný Detroit poměrem 3:2.

Československá stopa v utkání

Petr Mrázek (DET)

Tomáš Tatar (DET)
    Tomáš Jurčo (DET)

Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás milerád provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas začne s menším zpožděním, rozhodně ale nikam neodcházejte.

Úvodní pětice jsou již na ledové ploše, následuje minuta ticha za zesnulého majitele Detroitu, Mikea Ilitche.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Folin, Scandella, Prosser, Olofsson – Coyle, E. Staal, Niederreiter – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Pominville, Haula, Parise (A) – Schroeder, Graovac, Stewart.

Detroit Red Wings: Coreau (Mrázek) – Green, DeKeyser, Jensen, Kronwall (A), Ouellet, Br. Smith – Mantha, Zetterberg (C), Nyquist – D. Larkin, Nielsen, Tatar – Ott (A), Helm, Athanasiou – Sheahan, Glendening, Abdelkader.

Rozhodčí: Watson, Rehman – Gawryletz, Mills.

00:01

00:40
    První akce utkání končí ofsajdem.

01:22
    Po pravé straně pronikl do útočného pásma hostující Athanasiou, dokonce i vystřelil, Dubnykovu branku však minul.

02:10
    Mezi kruhy se objevil Graovac, obrana Detroitu jej ale zvládla zablokovat. Útočník Minnesoty se tak ke střele nedostal.

03:12
    Sražená střela skončila mimo ledovou plochu, vhazuje se po Coreauově levici.

03:22
    Zucker z rohu přihrál před branku na Koiva, ten okamžitě pálil a Coreau musel ukázat rychlý zákrok.

04:11
    Jensenova střela od modré čáry byla lehce tečovaná a skončila v rohu. Dubnyk mohl zůstat v klidu.

04:45
    Neuspěl ani Sheahan, ten trefil pukem pouze hráče, stojícího před ním.

05:53
    Detroit je v posledních minutách velmi aktivní, cpe se před Dubnyka a snaží se o střelbu z každé pozice.

06:12
    Tentokrát pálil Larkin, jeho pokus byl domácí obranou sražen.

07:41
    Helm vybojoval puk za brankou Minnesoty a posunul pak hru na modrou čáru.

08:04
    Pokračuje obléhání domácího brankoviště, skoro to vypadá, jako kdyby hrál Detroit přesilovou hru.

08:27
    Do rychlého kontru se dostal domácí Parise, jeho střelu z levého kruhu zablokoval DeKeyser. Zatím je to hodně o dobré obraně z obou stran.

08:59
    Další rychlá akce Minnesoty, Parise nyní přenechal puk Haulovi a jeho bombu z mezikruží musel krotit Jared Coreau.

09:55
    Niederreiter se daleko nedostal, ve středním pásmu přišel při pokusu o kličku o puk.

10:55
    Greenovi nesedla střela, puk se mu svezl z hole a musel se velice rychle vrátit do obrany.

11:07
    Jenže Mike Green se při návratu dopustil hákování a nabídl tak Minnesotě první přesilovou hru.

12:03
    Spurgeon nabízel puk na teč, jeho nahození skončilo v rohu.

12:12
    Parádně se teď mezi dvěma obránci prosmýkl Parise a poté bleskově vystřelil. Coreau byl na místě svým zákrokem přerušil hru.

13:01
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovku a jdou do vedení. Zprava vystřelil Koivu, puk se po lehké teči zastavil o tyčku, ale MIKAEL GRANLUND se po něm natáhl a dorazil jej do sítě. Asistence: Mikko Koivu, Gustav Olofsson.
    13:01 Mikael GRANLUND - 1:0

13:59
    Z rohu kluziště si vyjel Zetterberg, ke kloudné střele se ale nedostal.

14:13
    Jared Spurgeon byl holí zasažen do obličeje, z toho bude další přesilovka. Navíc se po zákroku strhla u mantinelu docela velká rozmíška a je možné, že vyloučených bude více.

14:13
    Gustav Nyquist dostal 2+2 minuty za vysokou hůl, domácí Chris Stewart zase dvě minuty za hrubost.

14:42
    Pokus hostů o vyhození skončil mimo ledovou plochu, bylo to ale s tečí. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:47
    A je to 2:0. Z celkem nenápadné akce vykouzlil Koivu přihrávku přes prostor u brankoviště, zprava si sjel NINO NIEDERREITER a zblízka propálil Coreaua, který se nestačil přemístit. Asistence: Mikko Koivu, Mate Prosser.
    15:47 Nino NIEDERREITER - 2:0

16:29
    Minnesota je namlsaná a opět je natlačená v útočném pásmu. Detroit je teď hodně v útlumu.

17:33
    Domácí neproměnili rychlou akci do otevřené obrany soupeře a vznikl z toho kontr pro Detroit. Manthovu střelu z pravé strany zvládl Dubnyk pokrýt.

18:56
    Larkin se s pukem dostal z dobrého úhlu a než stačil vystřelit, musel přemýšlet, jak rozvinout akci zpoza branky.

19:32
    Zucker se dostával do sóla, neproměnil, byl u toho ale faulován a bude následovat třetí přesilovka domácích.

19:35
    Dvě minuty za držení dostal Danny DeKeyser.

19:59
    Granlund těsně před brankovištěm tečoval ránu z pravé strany a puk prolétl jen o centimetry vedle Coreauovy branky!

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi dvacet minut hry a domácí Minnesota zatím potvrzuje roli favorita a vede 2:0. Detroit byl sice v úvodu třetiny aktivnější, ale postupem času převzali domácí iniciativu a dvakrát udeřili v přesilových hrách. Jako první se trefil Mikael Granlund a na dvoubrankový rozdíl upravil Nino Niederreiter. V obou gólech měl prsty Koivu jako finální nahrávač. Hráči Detroitu mají o čem přemýšlet, navíc v úvodu druhé třetiny budou hrát v dalším oslabení.

20:31
    Hosté vyhazují přes všechny čáry, puk za svou brankou zastavil Devan Dubnyk.

20:57
    Opět to byl Koivu, kdo posílal puk do míst před brankou. Niederreiter sklepl puk na branku a Coreau musel na brankové čáře ukázat pohotový zákrok.

21:26
    Po svém průniku za modrou čáru vystřelil Abdelkader, Dubnyk s tím neměl problém a schoval puk pod lapačkou.

21:35
    Detroit je v plném počtu.

21:51
    Blízko snížení byl Helm, z ostrého úhlu mířil pod břevno, trefil ale Dubnykovo rameno, od kterého se puk odrazil do brankové konstrukce a ven!

22:56
    Zetterberg se neprobil přes několik obránců Minnesoty. Detroit ale pokračuje ve své útočné snaze.

23:33
    Mantha se prohnal mezi obránci a bekhendem se snažil překvapit Dubnyka. Jeho střela skončila těsně mimo.

24:54
    Hraje se teď ve velkém tempu bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.

25:53
    Tvrdý hit v podání hostů zastavil rodící se přečíslení v pásmu. Puk se dostal do středního pásma.

26:56
    Detroit právě vstřelil branku!
    Detroit využil zlepšenou hru a dočkal se snížení. Od modré přišla parádní přihrávka na před brankou volného ANTHONYHO MANTHU a ten pak zblízka překonal Dubnyka střelou mezi betony. Asistence. Xavier Ouellet, Gustav Nyquist.
    26:56 Anthony MANTHA - 2:1

27:59
    Minnesota teď docela nestíhá, Detroit je tím týmem, kdo teď na ledě určuje tempo.

28:59
    Po delší době se Minnesota vydala do útoku, Zucker ale neměl ve středu hřiště ideální prostor na průnik se střelou.

29:34
    Nyquist s Manthou se vydali do rychlé akce, skončili ovšem už ve středním pásmu. Minnesota se snaží o zlepšení obranné fáze.

30:45
    Vypadá to, že domácí přečkali jakousi těžkou chvíli a opět se vrací do svého tempa, které předváděli v první třetině.

31:25
    Staal nahodil od modré čáry, Coreau ale velice dobře viděl a puk skryl ve své lapačce.

32:28
    Volný puk ležel před brankovištěm a Dubnyk se neodvážil po něm skočit. Málem se mu to vymstilo, neboť se uvolnil Mantha a pohotovou střelou trefil tyčku!

33:40
    Po Helmově akci na levé straně skončil puk mimo ledovou plochu. Bylo to s tečí, takže se vhazuje u Dubnyka.

34:14
    Domácí opět vedou o dvě branky. CHARLIE COYLE si zpracoval neposedný puk, obehrál Jensena a najednou byl v sólovém úniku. Zvolil blafák a střelou nad Coreaua upravil na 3:1. Asistence: Jason Pominville, Gustav Olofsson.
    34:14 Charlie COYLE - 3:1

35:39
    Je tu velice rychlá reakce hostů a je to opět o jednu branku. Dubnyk nahození od modré čáry pouze vyrazil před sebe, ve vzduchu jej pak trefil HENRIK ZETTERBERG a obloučkem jej přes brankáře poslal do sítě. Asistence: Xavier Ouellet, Anthony Mantha.
    35:39 Henrik ZETTERBERG - 3:2

36:09
    Už se zase hrálo před Coreauem, ten si připsal zákrok pohotovou lapačkou.

36:44
    Zakázané uvolnění Minnesoty, hra se opět stěhuje před Dubnyka.

37:33
    Parise při svém střeleckém pokusu podklouzl, přesto zvládl na Coreaua vyslat alespoň nějakou ránu. Gólman Detroitu puk přikryl a přerušil hru.

38:17
    Spurgeon vystřelil přes obránce, Coreau vyrazil do rohu, kde se puku zmocnili jeho spoluhráči.

38:56
    Na druhé straně se o něco podobného pokusil Adbelkader, jeho střelu pokryl dobře postavený Dubnyk.

39:40
    Slabá zadovka z nulového úhlu nemohla Dubnyka překvapit, Minnesota to ještě zkusí s jedním útokem.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Detroit je zpátky ve hře, ve druhé třetině zabral, začal si vytvářet tlak a přišly i góly. Na branku Anthonyho Manthy ještě zvládl odpovědět domácí Charlie Coyle, ale v 36. minutě s trochou štěstí skóroval Henrik Zetterberg a připravil tak do třetí třetiny dramatickou podívanou.

40:58
    Parise neuspěl s průnikem do pásma a už se musí vracet.

41:07
    Detroit podnikl bleskovou protiakci a Tatarovi nechybělo mnoho, aby protlačil puk za Dubnyka. Ten přerušil hru svým pohotovým zákrokem u tyčky.

42:44
    Nejednou se hraje v pozvolném tempu a atmosféra je podobná. Čekáme na další šance.

43:43
    Granlund posílal žabičku z rohu před brankoviště, tam ale nikdo nebyl schopen puk trefit.

43:59
    Domácí opět unikají do dvoubrankového náskoku. Coreau zaváhal za brankou s rozehrávkou, puk mu vzal Pominville, bleskově přihrál před branku a ZACH PARISE skóroval do odkryté branky. Asistence: Jason Pominville.
    43:59 Zach PARISE - 4:2

44:34
    No tak tohle bylo rychlé snížení... Jensenova bomba od modré šla mimo, ale puk se odrazil na hůl ANDREASE ATHANASIOUA a ten zblízka překonal Dubnyka. Asistence: Nick Jensen, Niklas Kronwall.
    44:34 Andreas ATHANASIOU - 4:3

45:50
    Dubnyk si musel dávat zase pozor, nyní ale na něj střela nešla, puk skončil mimo.

46:32
    Hrát se teď bude před Coreauem, hosté se provinili zakázaným uvolněním.

47:11
    Staal svou tvrdou střelou trefil protihráče, puk se k Coreauovi vůbec nedostal.

47:20
    Detroit opět inkasoval a tohle byl gól, který měl Coreau chytat. Po bully se puku ujal CHRISTIAN FOLIN a z poměrně ostrého úhlu dokázal najít mezírku v postoji hostujícího brankáře. Asistence: Charlie Coyle.
    47:20 Christian FOLIN - 5:3

48:46
    Haula dobře forčekoval, hosté tak pouze vyhodili z vlastního pásma. O plynulé akci nemohla být v tomto případě řeč.

49:40
    Ani Dubnyk dnes ale nemá zrovna nejlepší den, nyní měl docela štěstí...

50:06
    Minnesota si zahraje přesilovku, Zucker se totiž dostal do brejku, který zastavil Xavier Ouellet faulem a obránce Detroitu už odjíždí s dvouminutovým trestem za podražení. Reklamoval sice nafilmovaný pád domácího hráče, potrestán je ale pouze on.

50:18
    Athanasiou vyzkoušel štěstí tvrdou střelou, Dubnyk vyrazil před sebe.

50:50
    Domácí využívají další přesilovku a vedou o tři branky. Spurgeon nejprve trefil tyčku odkryté branky, ale puk se vrátil před brankoviště, kde jej ze vzduchu sklepl ZACH PARISE a nadvakrát jej dotlačil do branky. Asistence: Eric Staal, Jared Spurgeon.
    50:50 Zach PARISE - 6:3

51:50
    Domácí nechtějí připustit další zdramatizování výsledku a tak i za stavu 6:3 forčekují.

52:44
    Nyquist se dokázal uvolnit ze sevření dvou protihráčů a rozvinout akci. Ta ale po několika dalších vteřinách skončila za brankou.

53:49
    Detroit musí začínat od nuly, Green čeká, až se mu rozestaví spoluhráči.

54:53
    Detroit si zahraje vůbec první přesilovku v utkání. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Nino Niederreiter.

55:25
    Blízko snížení byl Nyquist, dnes mu ale není přáno. Dubnyk jeho pokus pokryl.

55:54
    Puk letí přes všechny čáry, Minnesota se osvobodila a hráči mohou vystřídat.

56:35
    Parise se už skoro dostával do úniku, na poslední chvíli jej zastavil Green.

56:53
    Niederreiter se vrátil na led, jeho trest vypršel.

57:43
    Domácí se snaží uklidnit situaci na ledě, nemají důvod se kamkoliv hnát.

58:34
    Olofsson v poklidu vyváží puk podél pravého mantinelu.

59:17
    Ještě jedno zakázané uvolnění domácích, trápit je to ale nemusí, je rozhodnuto.

Je dobojováno a domácí Minnesota se může radovat z dalších bodů do tabulky. Třetí třetina byla na góly nejbohatší, padly v ní čtyři branky a chvíli to vypadalo na velké drama. Na konci 44. minuty skóroval Zach Parise, jenže už za dalších 35 vteřin snížil Andreas Athanasiou. Zápas pak definitivně zlomil gól Christiana Folina, na kterém má velký podíl gólman hostů, Coreau totiž propustil ne až tak prudkou a navíc z ostrého úhlu vyslanou střelu. Jako poslední se do střelecké listiny zapsal dnes podruhé Zach Parise a upravil tak skóre na konečných 6:3.

Tomáš Tatar (DET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:40

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (00:05:05)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 14. Mikael Granlund (M. Koivu, Olofsson), 16. Niederreiter (M. Koivu, Prosser), 35. Coyle (Pominville, Olofsson), 44. Parise (Pominville), 48. Folin (Coyle), 51. Parise (E. Staal, Spurgeon) – 27. Mantha (Ouellet, Nyquist), 36. Zetterberg (Ouellet, Mantha), 45. Athanasiou (Jensen, Kronwall)

Rozhodčí: Watson, Rehman – Gawryletz, Mills

Diváci: 19 141