Columbus – Detroit 2:1 (kon.) | Toronto – Buffalo 1:3 (kon.) | Montreal – St. Louis 2:4 (kon.)
NY Rangers – Colorado 4:2 (kon.) | Winnipeg – Tampa 1:4 (kon.) | Washington – Anaheim 6:4 (kon.)
Arizona – Pittsburgh 4:3 (po pr.) | Edmonton – Chicago 1:5 (kon.) | New Jersey – San Jose 1:4 (kon.)
Minnesota – Detroit 6:3 (kon.)
Minnesota Wild
6:3 (2:0, 1:2, 3:1)
Detroit Red Wings
Neděle 12.02.2017, 21:22 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (00:05:05)

Trestné minuty: 4:10

Je dobojováno a domácí Minnesota se může radovat z dalších bodů do tabulky. Třetí třetina byla na góly nejbohatší, padly v ní čtyři branky a chvíli to vypadalo na velké drama. Na konci 44. minuty skóroval Zach Parise, jenže už za dalších 35 vteřin snížil Andreas Athanasiou. Zápas pak definitivně zlomil gól Christiana Folina, na kterém má velký podíl gólman hostů, Coreau totiž propustil ne až tak prudkou a navíc z ostrého úhlu vyslanou střelu. Jako poslední se do střelecké listiny zapsal dnes podruhé Zach Parise a upravil tak skóre na konečných 6:3.

59:17
    Ještě jedno zakázané uvolnění domácích, trápit je to ale nemusí, je rozhodnuto.

58:34
    Olofsson v poklidu vyváží puk podél pravého mantinelu.

57:43
    Domácí se snaží uklidnit situaci na ledě, nemají důvod se kamkoliv hnát.

56:53
    Niederreiter se vrátil na led, jeho trest vypršel.

56:35
    Parise se už skoro dostával do úniku, na poslední chvíli jej zastavil Green.

55:54
    Puk letí přes všechny čáry, Minnesota se osvobodila a hráči mohou vystřídat.

55:25
    Blízko snížení byl Nyquist, dnes mu ale není přáno. Dubnyk jeho pokus pokryl.

54:53
    Detroit si zahraje vůbec první přesilovku v utkání. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Nino Niederreiter.

53:49
    Detroit musí začínat od nuly, Green čeká, až se mu rozestaví spoluhráči.

52:44
    Nyquist se dokázal uvolnit ze sevření dvou protihráčů a rozvinout akci. Ta ale po několika dalších vteřinách skončila za brankou.

51:50
    Domácí nechtějí připustit další zdramatizování výsledku a tak i za stavu 6:3 forčekují.
    50:50 Zach PARISE - 6:3

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 14. Mikael Granlund (M. Koivu, Olofsson), 16. Niederreiter (M. Koivu, Prosser), 35. Coyle (Pominville, Olofsson), 44. Parise (Pominville), 48. Folin (Coyle), 51. Parise (E. Staal, Spurgeon) – 27. Mantha (Ouellet, Nyquist), 36. Zetterberg (Ouellet, Mantha), 45. Athanasiou (Jensen, Kronwall)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Folin, Scandella, Prosser, Olofsson – Coyle, E. Staal, Niederreiter – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Pominville, Haula, Parise (A) – Schroeder, Graovac, Stewart.
    Detroit Red Wings: Coreau (Mrázek) – Green, DeKeyser, Jensen, Kronwall (A), Ouellet, Br. Smith – Mantha, Zetterberg (C), Nyquist – D. Larkin, Nielsen, Tatar – Ott (A), Helm, Athanasiou – Sheahan, Glendening, Abdelkader.

Rozhodčí: Watson, Rehman – Gawryletz, Mills

Diváci: 19 141