Finsko – Švédsko 3:4 (kon.) | Česko – Rusko 2:1 (kon.)
2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Rusko
Neděle 12.02.2017, 15:30 • DRFG arena, Brno • Turnaj pěti (U17)

59:51
    V poslední šanci byl Lauko, ale Miftakov vytáhl skvostný zákrok lapačkou a nedopustil Čechům potřetí skórovat!

59:10
    Češi se svým útokem neuspěli, následně se ale usadili v pásmu a Miftakov musel zasahovat proti ráně Dluhoše.

57:59
    Vyloučení v týmu Rusko (Chovanov – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

57:59
    Oddechový čas pro domácí.

57:59
    Ještě, než stačil být kotouč vhozen, se do křížku pustili Lauko s Chovanem, který nebyli daleko od pěstní výměny. Pro Chovanova, který neunesl své emoce, utkání skončí předčasně.
    57:59 Zack MALÍK - 2:1

57:59
    Česko právě vstřelilo branku!
    Neskutečné, Češi vedou a stadión se otřásá v základech! Kvasnica se dostal k zakončení na levém kruhu a jeho pokus vypadl Miftakovi z výstoje. Třinecký útočník chtěl dorazit kotouč, ale jen lehce jen postrčil před ZACKA MALÍKA, jenž z bezprostřední blízkosti nadvakrát odšpuntoval obrovskou radost v DRFG Areně – 2:1! Asistence: Michal Kvasnica.
    57:34 Adam GAJARSKÝ - 1:1

57:34
    Neuvěřitelné se stává skutečností, Češi vyrovnávají! Po skrumáži před brankou a několika odrazech přisunul po zblokované střele Šik v mezikruží kotouč ADAMU GAJARSKÉMU, který se trefil přesně nad beton Miftakova k pravé tyči – 1:1! Asistence: Otakar Šik, Jakub Lauko.

54:38
    Kropáček se proháčkoval skvěle obranou do šance, ale Miftakov jeho pokus k tyči vykopl betonem!

53:44
    Oddechový čas pro hosty.

52:38
    Dnešní utkání sleduje 2898 diváků!

51:00
    Tutovka Čechů! Kropáček zůstal osamocený v mezikruží, dostal přesný pas, ale brankář sborné jeho pokus k tyči reflexivně vykopl betonem!

46:00
    Až nyní jim vyšla akce po levé straně, odkud dostal přihrávku na teč Gajarský, ale kotouč usměrnil vedle branky Ruska!

41:14
    Rusové se usadili v pásmu, Rotenberg měl osamocen před Dostálem dvě velké šance, ale český brankář obě situace ustál a druhou ránu ukryl pod svým betonem!

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:35
    Lauko skvěle zpracoval v útočném pásmu puk, dostal se až sám před Miftakova, ale ten jeho pokus bekhendem opět pokryl!

35:59
    A další velká šance domácích! Po průniku na pravé straně a vyražené střele se k dorážce na brankovišti dostal Matěj Svoboda, jenž ve stoprocentní pozici nedokázal zvednout puk nad beton ležícího Miftakova!

35:25
    Tutovka domácích! Arnošt dostal přihrávku před brankoviště, kde byl úplně sám, ale z otočky zvedl kotouč bekhendem nad branku!

33:59
    Vzápětí dostal přihrávku na pravý kruh Lauko, vybruslil si na střelu, ale jeho rána tahem těsně minula vzdálenější horní roh branky Ruska!

32:56
    Přesilovka pro Čechy. Vyloučen je obránce Ruska Žuravljov na dvě minuty za držení protihráče.

30:21
    Vyloučení v týmu Česko (Dajčar – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Rusko (Žabrejev – 2 min., sekání).

30:21
    Gajarský s Dajčarem v největší šanci Čechů v zápase ujeli do akce 2 na 1! Brněnský útočník zvolil střelu z kruhu, ale trefil jen lapačku připraveného Miftakova!

29:29
    Domácí chybovali ve středu hřiště a hosté ujeli do brejku. Starikov dostal před branku nabídku na teč, ale jeho pokus skončil přesně v rukavici připraveného Dostála!

26:36
    První přesilovka pro Rusko v zápase. Vyloučen je domácí útočník Zdeněk Sedlák na dvě minuty za sekání.

20:29
    Třetí přesilovka pro domácí barvy. Vyloučen je Rus Juri Platonov na dvě minuty za nedovolené bránění.

19:39
    Rotenberg na polovině hřiště vypíchl puk a z pravé strany jel sám na Dostála, ale ten jeho pokus příklepem vyrazil a ruský útočník se k dorážce před prázdnou brankou nedostal!

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny!
    17:10 Alexander CHOVANOV - 0:1

17:10
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Rusové se dostávají do vedení! Kapitán sborní ALEXANDER CHOVANOV opět předvedl své kvality a také to, že po včerejším zranění je naprosto v pořádku. Ruský útočník se protáhl po pravé straně, rychlou kličkou se zbavil obránce a uvolnil se tak na střed, odkud vypustil nechytatelnou ránu zápěstím do levé šibenice Lukáše Dostála – 0:1! Asistence: Juri Platonov, Danila Žuravljov.

12:01
    Další přesilovka pro svěřence Petra Haken. Vyloučen je Rus Žabrejev na dvě minuty za držení hole.

07:19
    Domácí si zahrají první regulérní přesilovku. Vyloučen je Vladislav Kotkov na dvě minuty za vražení na hrazení.

04:49
    Vyloučení v týmu Rusko (Starikov – 2 min., držení protihráče).
    Vyloučení v týmu Česko (Sedlák – 2 min., hrubost).

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 58. Gajarský (Šik, Lauko), 58. Malík (Kvasnica) – 18. Chovanov (Platonov, Žuravljov)

Česko: Dostál (Dvořák) – Malík, Adámek, Klejna, Dluhoš, Zábranský (C), Dajčar, Kowalczyk – Lauko, Šik, Gajarský – Svoboda, Štrondala, Pekař – Sedlák, Šír, Kvasnica – Kropáček, Arnošt, Koblížek.
    Rusko: Miftakov (Isajev) – Kaliničenko, Žuravljov, Malyšev, Žiljakov, Starikov, Sinicyn, Solopanov – Denisenko, Chovanov (C), Platonov – Sokolov, Žabrejev, Rotenberg – Kotkov, Koreškov, Rtišev – Drobin, Šafejev

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Kotlík, Polák