Finsko – Švédsko 3:4 (kon.) | Česko – Rusko 2:1 (kon.)
Neděle 12.02.2017, 15:30 • DRFG arena, Brno • Turnaj pěti (U17)

Ode mne je to z DRFG Areny vše, přeji pěkný zbytek večera. (19:31:42)

Nejlepší hráči

Jakub Lauko (CZE) – Pavel Rotenberg (RUS)

Utkání je u konce! Česká reprezentace předvedla na konci neuvěřitelný obrat během půl minuty, otočila duel na 2:1 a na turnaji obsadila třetí místo!

Ve třetí třetině se dlouho českému celku nedařilo využít své šance, až se prosadil po odrazu v mezikruží Adam Gajarský, který se prosadil přesnou ranou k tyči. O půl minuty později se dostal k dorážce volného puku na brankovišti Zack Malík a odšpuntoval obrovskou radost domácího celku, který udržel náskok až do konce, a mohl zaslouženě slavit!
    Obrovská radost českých mladíků!

59:51
    V poslední šanci byl Lauko, ale Miftakov vytáhl skvostný zákrok lapačkou a nedopustil Čechům potřetí skórovat!

59:10
    Češi se svým útokem neuspěli, následně se ale usadili v pásmu a Miftakov musel zasahovat proti ráně Dluhoše.

58:38
    Rusové i početní nevýhodě útočí, ale Češi dobře drží střední pásmo.

58:15
    Češi hrají v početní převaze a drží kotouč daleko od své branky.

57:59
    Vyloučení v týmu Rusko (Chovanov – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

57:59
    Oddechový čas pro domácí.

57:59
    Ještě, než stačil být kotouč vhozen, se do křížku pustili Lauko s Chovanem, který nebyli daleko od pěstní výměny. Pro Chovanova, který neunesl své emoce, utkání skončí předčasně.

57:59
    Rusové ještě reklamovali postavení hráče v brankovišti, nicméně neuspěli a branka platí.
    57:59 Zack MALÍK - 2:1

57:59
    Česko právě vstřelilo branku!
    Neskutečné, Češi vedou a stadión se otřásá v základech! Kvasnica se dostal k zakončení na levém kruhu a jeho pokus vypadl Miftakovi z výstoje. Třinecký útočník chtěl dorazit kotouč, ale jen lehce jen postrčil před ZACKA MALÍKA, jenž z bezprostřední blízkosti nadvakrát odšpuntoval obrovskou radost v DRFG Areně – 2:1! Asistence: Michal Kvasnica.
    57:34 Adam GAJARSKÝ - 1:1

57:34
    Neuvěřitelné se stává skutečností, Češi vyrovnávají! Po skrumáži před brankou a několika odrazech přisunul po zblokované střele Šik v mezikruží kotouč ADAMU GAJARSKÉMU, který se trefil přesně nad beton Miftakova k pravé tyči – 1:1! Asistence: Otakar Šik, Jakub Lauko.

56:51
    Rusové ale skvěle zhušťují střední pásmo a Čechům se absolutně nedaří projít dopředu.

56:03
    Češi drží opět puk za svou brankou a vše se pomalu schyluje ke hře bez brankáře.

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 58. Gajarský (Šik, Lauko), 58. Malík (Kvasnica) – 18. Chovanov (Platonov, Žuravljov)

Česko: Dostál (Dvořák) – Malík, Adámek, Klejna, Dluhoš, Zábranský (C), Dajčar, Kowalczyk – Lauko, Šik, Gajarský – Svoboda, Štrondala, Pekař – Sedlák, Šír, Kvasnica – Kropáček, Arnošt, Koblížek.
    Rusko: Miftakov (Isajev) – Kaliničenko, Žuravljov, Malyšev, Žiljakov, Starikov, Sinicyn, Solopanov – Denisenko, Chovanov (C), Platonov – Sokolov, Žabrejev, Rotenberg – Kotkov, Koreškov, Rtišev – Drobin, Šafejev

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Kotlík, Polák