Most – Frýdek-M. 2:7 (kon.) | Třebíč – Ústí n/L 3:2 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 6:4 (kon.)
Přerov – Jihlava 2:4 (kon.) | Slavia – Prostějov 2:1 (3:2 po s.n.) | Kladno – Motor ČB 4:1 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Pondělí 13.02.2017, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • Chance liga • 52. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dne 13. února se odehraje poslední utkání základní části mezi SH Horáckou Slavií Třebíč a HC Slovanem Ústí nad Labem. Bude to tak poslední možnost pro oba týmy si vylepšit svoji dosavadní pozici v tabulce WSM ligy. Slovan ve svém posledním utkání nedokázal zdolat v prodloužení Jihlavu a prohrál tak 5:6p. Horácká Slavia naopak porazila Frýdek-Místek, a to na samostatné nájezdy 2:1sn. Oba týmy se drží v tabulce vedle sebe. Třebíč na pátém místě a Slovan na šestém. V řadách Ústí nad Labem nesmíme opomenout Zdeňka Doležala (20+24), který se drží na druhé příčce WSM tabulky střelců, kterému šlape na paty Jaroslav Roubík (19+18). V těch třebíčských bychom neměli zapomenout na Davida Dolníčka (10+26), který už předehnal v tabulce Třebíče vedoucího Romana Erata (7+27), který je stále zraněn. Jak bude toto utkání probíhat? Který z týmů vyhraje poslední 3 body základní části? To se dozvíme již v 17:30, kdy padne úvodní buly.

Soupisky z posledního zápasu

HC Frýdek-Místek
    Šimboch (L. Daneček) – Adámek, Kania, Piegl, Štebih, Michal Roman, M. Jáchym, Bartko – Marek Růžička, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Klimša, Cienciala, Lacka – Franek, Jaroš, Samiec – Flok.

Jekel (Do. Svoboda) – Niko, J. Zdráhal, Lojek, Čejka, Hort, Jiří Wasserbauer – Jan Wasserbauer, Dolníček, Kristl – Malec, R. Zohorna, Psota – Huňa, Milfait, Paták – Juráň, Přibyl.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – J. Zdráhal, Niko, Přibyl, Lojek, Čejka, Hort, Jiří Wasserbauer – Kristl, Dolníček, Jan Wasserbauer – Psota, Milfait, Malec – Paták, T. Havránek, Huňa – Všetečka, Juráň.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Kasík, Vl. Brož, M. Vágner, Husák, D. Málek, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Z. Doležal – Moučka, Vrdlovec, Dalecký – D. Merta, Moskal, Gengel – Navarra.

Rozhodčí: Přikryl, Obadal – Bryška, Novák..

Přeji příjemný hokejový podvečer. Dnes se odehraje poslední utkání základní části, ve kterém se proti sobě postaví SK Horácká Slavia Třebíč a HC Slovan Ústí nad Labem, které se odehraje na třebíčském ledním stadionu. Třebíči dnes stačí získat nejméně dva body, aby se udržela v první šestce. Ústí, které se nachází ihned pod Třebíčí a to na šestém místě, se ale určitě jen tak lehce nepoddá. Horáci si budou muset dávat pozor například na Zdeňka Doležala (20+24), který má tuto sezónu pěkně našlápnuto. Utkání Začíná v 17:30.

00:01

00:02
    Úvodní vhazování si berou na své hole hosté a odjíždí za Soukupovu bránu.

00:30
    Kristl se dostal k puku a jel sám středem hřiště na Soukupa. Před bránou ho dokázala obrana Ústí zpacifikovat.

01:18
    Dalecký stál připravený před Jekelem, puk se k němu však od levého rohu nedostal a kotouč míří do pásma hostů.

02:15
    Třebíč se nepohodla ve vlastním obranném pásmu a k puku se dostal Moskal. Na toho vytáhl Jekel krásný zákrok.

02:51
    Třebíči se aktuálně daří dorážet na ˇUstí nad Labem. Soukup musí likvidovat hromadu střel a dorážek.

02:51
    Vyloučen hráč č. 43 Antonín Melka (UNL) na dvě minuty – držení protihráče

03:45
    Wasserbauer Jan nahazuje puk Dolníčkovi a ten z ostrého úhlu vypálil na Soukupa. Před bránou dorážel také Kristl, ale bez gólové koncovky.

04:07
    Slovan se osvobozuje ze své obranné třetiny vyhozením kotouče za záda Jekela.

04:35
    Lojek se nepohodl s Malcem, který nedokázal vystřelit, ještě posledních pár kombinací před bránou Soukupa, ale hosté jsou v plném počtu.

04:51

05:22
    Ústí se pustilo ihned po tom, co se dostalo do pěti hráčů, do útočné akce, kterou nedokázal Roubík z pravého kruhu doklepnout za záda Jekela, který jeho snahu zmařil svým zákrokem.

06:00
    Vágner střílí od modré čáry na Jekela, který jeho střelu likviduje pravým ramenem a lapačkou.

06:46
    Wasserbauer Jan se dostal do střelecké pozice, puk vystřelil na Soukupa, ale ten dokázal jeho pokus zneškodnit svojí vyrážečkou.

07:24
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Ústí nad Labem se dostalo do pěkné situace, která vyvrcholila gól a to zásluhou DAVIDA MERTY, který propálil Jekela tvrdou střelou. Asistence: Vrdlovec, Doležal.

08:01
    Vhazování před Soukupem vyhráli domácí.

08:05
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Třebíč odpovídá rychlým gólem do klece hostů, o který se zasloužil JAN WASSERBAUER, který dorazil puk z nahození Davida Dolníčka do brány. Asistence: Kristl, Dolníček.

09:05
    Třebíč rozehrává zpoza Jekelovy brány a střídá.

09:30
    Nyní se nám tu potkaly dva rychlé góly. První na straně Ústí a druhý na straně Třebíče. Uvidíme, zdali tato agresivnější verze hry nějak ovlivní dosavadní stav utkání.

10:29
    LUKÁŠ PATÁK se dostal úplně sám před Soukupa a puk zavěsil do pravého horního růžku. Asistence: Juráň, Hort.

10:55
    Očividně se agresivní styl hry jeví zatím lépe Třebíči, a to i po prvním inkasovaném gólu. Nyní vhazování před Soukupem, které si vzali domácí a ihned pálí. Brankář hostů měl plné ruce práce.

11:23
    Roubík a Doležal se pokusili dostat do třetiny domácích, jejich pokus jim ale nevychází a to na základě vzájemné neshody, kdy se puk dostal na zakázané uvolnění.

12:08
    Odpískána přihrávka rukou, vhazuje se ve středním pásmu.

12:26
    Havránek vystartoval na Soukupa, obránci Slovanu ho však stihli zastavit.

12:59
    Ústečtí zklidňují tempo hry a střídají.

13:14
    Vhazování před Jekelem končí v ochranné síti a vhazování se přesouvá do středního pásma.

13:21
    Vhazování vyhráli domácí, o puk ale rychle přichází a pokouší se prosadit na druhé straně Gengel, který však nedokázal zpracovat puk.

13:59
    Vhazování před Jekelem. Puk se dostává ke Psotovi a ten si popojíždí za záda Soukupa, kde ho o kotouč připravila ustecká obrana.

14:41
    Vhazování ve středním pásmu vyhráli domácí, Juráň si nahodil puk před bránu s myšlenkou, že si ho někdo převezme, ale puku se ujali pouze hosté.

15:03
    Nyní měla Třebíč štěstí. Jeden z Ústeckých se pokusil o střelu z otočky bekendem, ale ta mu nevyšla a puk doputoval těsně vedle Jekela. Akce skončila bez větší odezvy.

15:50
    Niko vybojoval puk ve středním pásmu, který pouze zahodil do třetiny hostů.

16:20
    Moskalovi nevyšla zadovka na spoluhráče, puku se chopil Dolníček, poté Kristl, který vystřelil na Soukupa, ale ten dokázal rychle na jeho střelu zareagovat.

17:36
    Souboj u mantinelu přerušili rozhodčí, vhazovat se bude ve třetině hostů.

17:36
    Vyloučen hráč č. 7 Jan Dalecký (UNL) na dvě minuty – vysoká hůl.

17:56
    Kristl se octl úplně sám v těsné blízkosti před Soukupem, který nyní podržel společně s jedním z obránců svůj tým.

18:41
    Lojek nahrává Zdráhalovi, který pálí na Soukupa, ale jeho pokus končí mimo bránu.

19:03
    Psota se pokusil sklepnout puk za záda brankáře hostů, ale kotouč mířil příliš vysoko.

19:16
    Po vhazování se Ústí nad Labem na chvíli osvobozuje od náporu Třebíče.

19:36

19:48
    Milfait nahrál Huňovi, který měl krásnou šanci a pozici před Soukupem, ale ten dokázal jeho pokus zlikvidovat lapačkou.

20:00

První třetina začala vcelku zlehka. Hra začala nabírat na obrátkách až v čase 7:24, kdy vstřelil první branku zápasu hráč Slovanu David Merta a dostal tak Ústí do vedení 1:0. Rychlou odpověď v čase 8:05 předložil Ústí Richard Kristl, který nebyl s dosavadním výsledkem spokojen a vyrovnal stav na 1:1. Od tohoto bodu bylo vidět, že je Třebíč aktivnějším týmem, což potvrdila i v čase 10:29, kdy vstřelil gól Lukáš Paták a Horácká Slavia se dostala do vedení 2:1. Poté už si hru přebrala do své režie Třebíč, dorážela na Soukupa, více střílela, ale v některých případech se dostala i do nepěkných situací, kdy se nepohodli například dva hráči v obraně a Ústí se pustilo do rychlého protiútoku. Pavel Jekel ale všechno ustál. Další třetina začne přibližně v 18:20.

20:01

20:02
    Úvodní vhazování druhé třetiny si berou hosté.

20:33
    Nyní Doležal nadvakrát vystřelil na Jekela, který měl s jeho střelami lehké potíže. Akce nakonec skončila bez gólu.

20:55
    Husák si objel bránu Jekela a pokusil se dorážet společně se spoluhráči na brankáře domácích.

21:08
    Domácí se osvobozují z nátlaku hostů na základě zakázaného uvolnění.

21:50
    Moskal se snažil něco vymyslet s pukem před Jekelem, ale bez úspěchu.

22:08
    Třebíč navyšuje své vedení a to na 3:1 zásluhou MARCELA JURÁNĚ, který dostal přihrávku od Havránka a zavěsil pod horní tyč. Asistence: Havránek.

22:36
    Nyní podobná situace, která se odehrála před Jekelem, kdy se o gól zasloužil ANTONÍN MELKA a snižuje tak náskok Třebíče na 3:2. Asistence: Roubík, Doležal.

23:34
    Tempo hry je ještě rychlejší než minulou třetinu, což se potvrzuje hlavně na skóre, které je aktuálně 3:2 pro Třebíč. Ústí začíná více dorážet na Třebíč.

24:00
    Vhazování ve středním pásmu si berou domácí. Souboj u mantinelu svedl Wasserbauer Jan s jedním z ústeckých hráčů, který je pískán jako trestný a Třebíč si zahraje přesilovku.

24:17
    Vyloučen hráč číslo 91 Dominik Málek (UNL) na dvě minuty – podražení.

24:18
    Třebíč se snaží si rozebrat obranu hostů, to se daří Zdráhalovi, který nedokázal zakončit svůj pokus střelou na Soukupa.

26:08
    Niko kombinuje s Milfaitem, který nahrává Zdráhalovi, který pálí, ale jeho střela minula bránu.

26:17

26:42
    Vhazování před Jekelem vyhráli hosté, k puku se dostal Husák, který se pokusil nahodit přes střední pásmo jednomu ze svých spoluhráčů, tam kotouč přebírají domácí a míří na Soukupa.

27:02
    Vyloučen hráč č. 14 Václav Čejka (TRE) na dvě minuty – podražení.

27:48
    Nyní se ke střele dostal jeden z ústeckých hráčů, vypálil na úplně prázdnou bránu, ale Pavel Jekel dokázal tento pokus zlikvidovat špičkou své pravé brusle. Nyní měla Třebíč velké štěstí.

28:59
    Nyní jsou na Jekela podnikány akce s následnými dorážkami, kterým zatím odolává s přehledem.

29:00
    Vyloučen hráč č. 34 Jan Zdráhal (TRE) na dvě minuty – nedovolené bránění.

29:02
    Domácí hrají ve čtyřech.

29:42
    Ústí se dostává do další početní výhody. Stále se snaží zakončit svoje akce gólem, ale to se jim zatím nedaří.

30:31
    Slované kroužící jako hladoví vlci po gólu kolem Jekela se dostávají vlastní chybou z obranné třetiny Třebíče. Ta tak může vystřídat.

31:00

31:01
    Vhazování před bránou domácích si berou domácí, Kristl vystartoval na Soukupa, ve středním pásmu je zastaven obranou Ústí. To následně zakládá protiútok podél pravého mantinelu. Tento pokus Jekel zlikvidoval.

31:43
    Přibyl se pokusil vyslat dopředu jednoho ze spoluhráčů, ale jeho nahozený puk byl příliš dlouhý a kotouč si berou hosté.

32:09
    Vhazování před Soukupem si berou domácí, Čejka nahodil puk před brankáře, tam se následně dostal těsně před brankovou čáru a nedovoleným zákrokem si Třebíč vysloužila jako odškodné přesilovku.

32:17
    Vyloučen hráč číslo 3 Martin Zdvořáček (UNL) na dvě minuty – nedovolené bránění.

32:56
    Vyloučen hráč číslo 34 Jan Zdráhal (TRE) na dvě minuty – podražení.

33:40
    Rozhodčí má zvednutu pravou paži a signalizuje vyloučení, které připadá Ústí. Třebíč bude hrát 5 na 3.

33:46
    Vyloučen hráč číslo 14 Patrik Husák (UNL) na dvě minuty – hákování.

33:46
    Vyloučen hráč číslo 93 Zdeněk Doležal (UNL) na dvě minuty – sekání.

34:17

35:21
    Nyní se nám tu vystřídala velká řada vyloučení. Niko kombinuje se Zdráhalem, který si nepřebírá puk, ale ihned o něj přichází.

36:17

36:29
    Třebíč nedokázala využít ani jednoho z aktuálních přesilovek a stav tak zůstává stále beze změny 3:2.

37:09
    Moskal vypálil na Jekela, který dokázal jeho střelu zlikvidovat.

37:28
    Jekel nyní likvidoval další střelu, kterou skryl pod své betony.

37:38
    Třebíč uklidňuje hru a střídá. Ve středním pásmu přichází o puk a Ústí se pokouší o založení protiútoku, jenže bez úspěchu.

38:28
    Puk se dostal před Jekelem k úplně volnému Melkovi, který nedokázal puk zavěsit do brány domácích.

38:50
    Vhazování ve středním pásmu vyhráli domácí, Dolníček nahodil puk do obranného pásma hostů, kde o něj přichází.

39:24
    Nyní se nepohodli hráči Ústí, kdy při pokusu o vyhození puku do středního pásma se dostal až na zakázané uvolnění a vhazuje se před Soukupem.

40:00

Druhá třetina začala vysokým tempem hry. Nejprve se to potvrdilo v čase 22:08, kdy se prosadil Marcel Juráň a navýšil vedení Třebíče na 3:1. Rychlou odpověď předvedl v čase 22:36 Antonín Melka, který snížil stav utkání na 2:3. Poté následovala hromada vyloučení. Celkem 4 na straně Ústí a 3 na straně Třebíče, ale ani jednomu z týmů se nepodařilo proměnit některou z přesilovek v tu s gólovou koncovkou. Po všech těchto vyloučeních se hra dostala do klidnějšího tempa, kdy si spíše hráči předávali puk ze strany na stranu. Ale asi dvě minuty před koncem se Ústí pustilo do hromady střel, které dokázal všechny do jedné zlikvidovat Pavel Jekel. V některých situacích nechybělo moc a mohl být stav utkání úplně jiný, ale jediné co chybělo byla špetka toho štěstí pro Slovan. Další třetina začíná přibližně v 19:13.

40:01

40:01
    Úvodní vhazování vyhrává Třebíč a ihned vyráží na Soukupa.

40:27
    Dolníček nahrál Wasserbauerovi, který nedokázal protlačit puk za záda Soukupa. Ten nyní podržel svůj tým.

40:52
    Přibyl se snažil vybojovat puk ve třetině hostů, tam ho o něj připravili obránci Ústí.

41:21
    Puk byl vyhozen ze hřiště, vhazuje se ve středním pásmu.

41:30
    Juráň se pokoušel dostat před Soukupa podél pravého mantinelu, to se mu však nepodařilo.

42:10
    Kristl nahodil puk od modré čáry na Soukupa, ten ho srazil do levého rohu kluziště, kde si ho přebírají obránci Slovanu.

42:39
    Nyní tu máme dvě zakázaná uvolnění ihned po sobě a obě na straně Ústí. Vhazování před Soukupem vyhráli hosté, kteří zakládají menší napadající akce na Jekela.

43:20
    Zdeněk Doležal nyní promáchl možná gólovou šanci, kdy nedokázal trefit puk do Jekelovy brány, který mu přišel z levého kruhu kluziště.

43:58
    Čejka si hledá pozici pro střelu, to se mu daří, ale jeho pokus jde mimo bránu.

44:07
    Ústí se opět osvobozuje na základě zakázaného uvolnění.

44:22
    Dolníček nahrál za bránou Kristlovi, ten nahodil puk před bránu, kde se pokusil vypálit na Soukupa jeden z třebíčských hráčů. Jeho střelu dokázal Soukup zneškodnit svými betony.

45:00
    Psota se dostává k puku, pálí na Soukupa, který jeho střelu likviduje pravým ramenem.

45:19
    Roubík vyjel s jedním ze svých spoluhráčů na Jekela a jednoho obránce, ten dokázal zneškodnit přihrávku jdoucí na Roubíka a zneškodnil tak tuto pro Třebíč nepěkně vypadající situaci.

47:05
    Zdráhal nahrál Dolníčkovi, který přichází o puk a dále hrají hosté.

47:40
    Ján Niko byl zastaven tělem jednoho z ústeckých obránců. Ten zákrok ustál.

48:10
    Nyní se Pavel Jekel kroutil v bráně jako had, když musel bránit společně s obránci svoji svatyni, na kterou letěla hromada střel a dorážek.

48:30
    Vhazování před Jekelem si berou domácí, na modré čáře přicházejí o puk, ale následně jej zase získávají.

49:20
    Hosté se snaží vymyslet, kudy se dostat před Jekelovu bránu, ale Třebíč zatím zneškodnila veškeré jejich dosavadní pokusy. Až teď se to jednomu z hráčů Ústí podařilo a Pavel Jekel puk pokryl svojí lapačkou.

49:48
    Vhazování v levém kruhu třetiny domácích si berou domácí a Psota společně s Huňou zakládají útočnou akci, která končí za bránou hostů.

50:46
    Slované se pokoušeli si rozebrat třebíčskou obranu, to se jim nedaří, puk si berou domácí a vyhazují ho na zakázané uvolnění.

51:05
    Huňa se dostal před Soukupa, vypálil, ale jeho střela minula bránu.

51:35
    Dolníček vystartoval na Soukupa po své pravé straně se Zdráhalem, ale bez úspěchu.

51:49
    Vyloučen hráč číslo 22 Vladimír Brož (UNL) na dvě minuty – sekání.

52:20
    Psota předvedl krásnou tvrdou střelu před Soukupem, se kterou měl samotný brankář plné ruce práce. Puk nakonec končí v ochranné síti po odrazu od jeho vyrážečky.

52:50
    Třebíč předvádí hromadu střel na Soukupa, který zatím všem odolává.

53:10
    Dalecký se pokusil o výpad na Jekela, jeho pokus zlikvidoval jeden z obránců domácích.

53:50
    Havránek nahrál Nikovi, který vypálil, ale jeho střela minula bránu.

53:51

55:25
    Kristl spěchá za pukem do třetiny hostů, ale puk nestíhá a kotouč si přebírají hosté.

56:02
    Nyní se Třebíč dostala do pěkné pozice před bránou, ze které nedokázala udělat gólovou koncovku. Tento pokus končí zákrokem Soukupa.

56:49
    Paták si dal samostatný nájezd na Soukupa, pokoušel se puk dorazit bekendem do brány, ale chybělo pár centimetrů, aby se do puku trefil. Nyní měli Slované velké štěstí.

57:01
    Vhazování před Soukupem vyhráli hosté, puk se dostává do souboje u pravého mantinelu ve třetině hostů, tento souboj rozhodčí odpískali a vhazovat se bude v pravém kruhu před Soukupem.

57:50
    Nyní Ústí vyhodilo puk na zakázané uvolnění přes všechny čáry. Vhazuje se před Soukupem.

58:12
    Vágner rozehrává puk do středního pásma, kde se jeho spoluhráči dostávají do ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.

58:25
    David Dolníček oťukával hráče Ústí, od kterého se pokoušel dostat puk, ale ten mezitím nahodil kotouč do třetiny domácích.

58:34
    Oddechový čas pro hosty.

58:35
    Vhazování před Jekelem si berou domácí, Soukup už popojíždí z brány, že pojede na střídačku a tak se i děje. Ústí hraje v šesti hráčích.

59:19
    Souboj u mantinelu odpískali rozhodčí a vhazuje se ve středním pásmu.

59:20
    Vhazování vyhráli domácí, ti ale během okamžiku kotouč ztrácí.

59:47
    Jan Wasserbauer těsně minul prázdnou bránu.

Třetí třetina působila asi nejklidněji ze všech třetin. Padlo pouze jedno jediné vyloučení na straně Ústí a žádný gól. I přes snahu Slovanů byla Třebíč stále aktivnějším týmem. Zbytek třetí třetiny se nesl v podobném duchu, poslední minutu a půl před koncem zápasu hosté odvolali Soukupa z brány, pokoušeli se prosadit v šesti mužích v poli, ale ani tento pokus jim nevyšel. Zápas tak skončil beze změny stavu po prvních dvou třetinách 3:2 pro Třebíč. Ta se tak dostává do čtvrtfinále WSM ligy, ve kterém se utká se Slavií Praha. Onlajn přenos je u konce. Děkuji Vám za sledování, přeji hezký zbytek večera a někdy příště na viděnou. (19:54:40)

Jan Míšek

Branky a nahrávky: 9. Jan Wasserbauer (Dolníček, Kristl), 11. Paták (Juráň, Hort), 23. Juráň (T. Havránek) – 8. D. Merta (Vrdlovec, Z. Doležal), 23. Melka (Roubík, Z. Doležal)

Rozhodčí: Přikryl, Obadal – Bryška, Novák.