Barys – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Jekatěrinburg – Novokuzněck 7:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Omsk 2:3 (po pr.)
Ufa – Kazaň 3:1 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 2:3 (po pr.) | CSKA Moskva – Soči 4:3 (kon.)
Minsk – Toljatti 8:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 3:2 (po pr.)
Petrohrad – Spartak Moskva 2:4 (kon.) | Viťaz – Kunlun 5:3 (kon.) | Záhřeb – HC Slovan 4:5 (po pr.)
Jokerit Helsinky
3:2 (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Úterý 14.02.2017, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Domácí hokejisté nakonec získali druhý plusový bod. Stalo se tak těsně před koncem prodloužení. O vítězi dnešního klání rozhodl Mika Niemi.

V Hartwall Aréně dnes utkání sledovalo 10 756 fanoušků.

Toto je ode mě vše, u příštího onlajnu z ruské KHL se těším na počtenou. (20:06:33)

64:54 Mika NIEMI - 3:2

64:54
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Hosté nakonec tlak neustáli. Marjamäki poslal kotouč do mezikruží kde ho lehce tečoval Arturs Kulda a před brankářem Karejevem ho bekhnedem přizvedl MIKA NIEMI. Jokerit si tak z dnešního duelu odnese dva body. Asistence: Arturs Kulda.

64:39
    Andrej Karejev nyní ukryl do své lapačky střelu zápěstím od lotyšského zadáka Arturse Kuldy.

64:01

63:40
    A opět míří kotouč až za branku, kterou střeží brankář Ryan Zapolski .

63:00
    Nyní se povedlo hostům poslat puk do středního pásma a na chvilku se osvobodit.

62:38
    Jaakolova střela k brance hostí nedolétla, přesto Jokerit zůstane v útočném pásmu.

62:01
    Oddechový čas pro domácí.

62:01
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

61:54
    Jokerit se dostal do úniku na jediného obránce, jenže Salminen trefil pouze brankáře Karejeva.

60:48
    Gilbert Brulé se snažil obhodit bránícího hráče Jokeritu, což se mu ale nepovedlo a vzápětí neproměnili slibnou šanci ani domácí hokejisté.

60:01

Hosté vyrovnali minutu a půl před koncem třetí třetiny stav zápasu na 2:2. Přesně mířenou střelou se o to postaral Richard Gynge. Za několik okamžiku začne prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50
    V samotném závěru třetiny to v Hartwall Aréně zahučelo, neboť Mika Niemi trefil z mezikruží pouze přemísťujícího se brankáře Karejeva.
    58:24 Richard GYNGE - 2:2

Marcel Holl

Branky a nahrávky: 10. Huhtala (Jensen, Salminen), 29. Jaakola (Jensen, Salminen), 65. Niemi (A. Kulda) – 17. Brulé (Sexton, Gynge), 59. Gynge (Sexton)

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – Jensen, V. Lajunen (A), Jalvanti, Ch. Genoway, Jaakola (A), Lauridsen, A. Kulda, Rautanen – Hishon, Regin (C), O'Neill – Huhtala, Niemi, Salminen – Gymer, Pihlström, Anttila – Talaja, Wirtanen, Marjamäki.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Karejev (Kasutin) – An. Sergejev, Kinrade, Pervyšin, Ljamin, Ogurcov, Lekomcev, Fazylzjanov, Berezin – Brulé, Gynge, Sexton – Stoljarov, Porjadin, Polygalov – Šiksatdarov, Jakimov, Zdunov – Chajrullin, N. Kvartalnov, Koňkov.

Rozhodčí: Gebei, Jeřábek – Misjur, Otmachov

Diváci: 10 756