Barys – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Jekatěrinburg – Novokuzněck 7:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Omsk 2:3 (po pr.)
Ufa – Kazaň 3:1 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 2:3 (po pr.) | CSKA Moskva – Soči 4:3 (kon.)
Minsk – Toljatti 8:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 3:2 (po pr.)
Petrohrad – Spartak Moskva 2:4 (kon.) | Viťaz – Kunlun 5:3 (kon.) | Záhřeb – HC Slovan 4:5 (po pr.)
HC Viťaz Moskevská oblast
5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Red Star Kunlun
Úterý 14.02.2017, 17:30 • Viťaz Ice Palace • KHL

Domácí hokejisté díky povedené třetí třetině vyhrávají tento duel 5:3 a získávají body do tabulky. Kunlun se snažil, ale doplatil na neproměňování šancí. (19:48:29)

Československá stopa v zápase
    Jakub Jeřábek (CEC) 0+2, 0 střel, čas na ledě 22:38
    Roman Horák (CEC) 2+0, 3 střely, čas na ledě 19:13
    Tomáš Marcinko (KUN) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:57

59:18
    Viťaz právě vstřelil branku!
    A je to jasné, domácí tento zápas vyhrají. Do prázdné branky se trefuje ALEXEJ MAKEJEV. Asistence: Arťom Švec-Rogovoj.
    59:18 Alexej MAKEJEV - 5:3

59:00
    Poslední minuta hry.

58:40
    Velmi dobře si počíná domácí obrana, která nedává soupeři prostor pro zakončení.

58:22
    Kunlun se nemůže stabilněji probojovat do útočného pásma.

58:00
    Dvě minuty do konce třetiny.

57:46
    Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

57:46
    Oddechový čas pro hosty.

57:31
    Mario Kempe se odvážně pustil do zakončení, ale byl atakovaný, a tak nedokázal zakončit.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:39
    Domácí maskovaný muž kryje střelecký pokus soupeře.

55:50
    Chad Rau se dostal do útočného pásma, při pokusu o střelu zlomil hůl.

55:00
    Pět minut nás dělí od konce třetí třetiny a domácí hokejisty od zisku dalších bodů.

53:10
    Čínský celek prohrává o jednu branku, ale nemůže se stále probojovat do útočného pásma.

52:45
    Viťaz se probojoval do útočného pásma, ale zakončení se mu nepodařilo podle představ.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 5. M. Aaltonen (Jeřábek, Kopejkin), 29. Horák (Jeřábek), 43. Horák (Kopejkin, Kempe), 43. Pankov, 60. Makejev (Švec-Rogovoj) – 3. Videll (Järvinen, Collins), 27. Ponikarovskij (Viklund, Jüe), 51. Collins (Ponikarovskij, Jüe)

HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (Säteri) – Jeřábek, Katičev, A. Semjonov, Golovkov, Gimajev, S. Romanov, Jepišin – M. Aaltonen, Kempe, Kopejkin – Makejev, A. Nikulin, Afinogenov – A. Černov, Horák, Vyglazov – Pankov, Jacenko, Švec-Rogovoj – Džiošvili.
    Red Star Kunlun: Karhunen (An. Makarov) – Järvinen, Mäntylä, Jalasvaara, Viklund, Jüe, Bellemore, Pereťagin, Jing – Videll, Rau, Collins – Fleury, Wärn, Sallinen – Marcinko, Ponikarovskij, J. Alševskij – Pereskokov, Jašin.