New Jersey – Colorado 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Vancouver 4:0 (kon.) | Toronto – NY Islanders 7:1 (kon.)
Ottawa – Buffalo 2:3 (kon.) | Minnesota – Anaheim 0:1 (kon.) | Winnipeg – Dallas 5:2 (kon.)

Roman Polák(TOR ) 0+1, 0 střel, čas na ledě 19:09

Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas poměrně jednoznačně. Byli lepší od první do poslední minuty. Klíčová byla třetí třetina, v níž Toronto nedopustilo žádné komplikace, naopak přidalo čtyři branky, a tak slaví výhru.

59:30
    Už se pravděpodobně nic nestane.

59:00
    Poslední minuta hry.

58:28
    Domácí brankář nyní musel zasahovat proti střele hostujícího hráče. Frederik Andersen si dokázal poradit.

57:50
    Zápas se dohrává z povinnosti.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
    55:40 Matt HUNWICK - 7:1

55:40
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Sledujeme, kterak se obrana Islanders v prach a popel proměnila. Další inkasovaný gól. Po zajímavé kombinaci se ke střele dostal MATT HUNWICK a jeho rána končí za brankovou čárou. Jean-François Bérubé nedokázal zareagovat. Asistence: Josh Leivo a Ben Smith.

55:01
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny, která je rozhodnutá. Maple Leafs tento duel vyhrají.

54:44
    Auston Matthews se znovu probojoval do střelecké pozice, tentokrát však recept na brankáře nenalezl. Mladý hráč Toronta chce evidentně vstřelit hattrick, u dvou vstřelených branek dnes končit nechce.

52:01
    Domácí hokejisté mohli přidat další branku, tentokrát byl však brankář pozorný. První vážnější zákrok pro Jeana-Françoise Bérubého.

51:51
    Střídání v brance týmu New York Islanders: ze hřiště odchází Thomas Greiss, přichází Jean-François Bérubé.
    51:51 Auston MATTHEWS - 6:1

51:51
    Po rychlé kombinaci přidávají domácí hokejisté další branku. Pohotovou střelou se podruhé do postiny střelců v tomto zápase zapisuje mladík AUSTON MATTHEWS. Asistence: Connor Brown.

51:10
    New York bojuje, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, domácí hokejisté vedou o čtyři branky a míří za pohodovou výhrou.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 12. Leivo, 20. Kadri (N. Zajcev, W. Nylander), 30. W. Nylander (Kadri, R. Polák), 46. Matthews (Komarov, Leivo), 48. Bozak (J. van Riemsdyk, Marner), 52. Matthews (Co. Brown), 56. Hunwick (Leivo, Ben Smith) – 37. Chimera (TS)

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly, N. Zajcev, Gardiner, C. Carrick, R. Polák, Hunwick – J. van Riemsdyk, Bozak, Marner – Komarov, Kadri, W. Nylander – Hyman, Matthews, Co. Brown – M. Martin, Ben Smith, Leivo.
    New York Islanders: Greiss (52. Bérubé) – Leddy, Boychuk, Hickey, Pelech, de Haan, Seidenberg – Lee, Tavares, Jo. Bailey – Beauvillier, B. Nelson, R. Strome – Ladd, Quine, Chimera – N. Kuljomin, Cizikas, Gionta.

Rozhodčí: Morton, Rank – Brisebois, Miller

Diváci: 18 956