New Jersey – Colorado 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Vancouver 4:0 (kon.) | Toronto – NY Islanders 7:1 (kon.)
Ottawa – Buffalo 2:3 (kon.) | Minnesota – Anaheim 0:1 (kon.) | Winnipeg – Dallas 5:2 (kon.)
Edmonton – Arizona 5:2 (kon.)
Ottawa Senators
2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Buffalo Sabres
Středa 15.02.2017, 01:39 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Canadian Tire Centre v Ottawě sledovalo 16 832 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou! (04:16:59)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hokejista.

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Ryan O'Reilly (BUF) 1+0
    2. Bobby Ryan (OTT) 1+1
    3. Robin Lehner (BUF) 39 zák., 2 góly, 95.1%

Dnešní utkání je u konce a dva body slaví hostující Buffalo. To se sice jako první dostalo do vedení, když se po 24 vteřinách trefil Ryan O'Reilly, avšak domácí dokázali otočit vývoj zápasu. Vyrovnání totiž v 15. minutě zajistil Bobby Ryan a na něj pak přibližně o dvacet minut později navázal Dion Phaneuf. Před třetí třetinou tak domácí vedli, nicméně utkání nedotáhli do zdárného konce. Po pouhých 51 sekundách hry se ve třetí třetině z dorážky prosadil Matt Moulson a vítěznou branku v čase 47:38 díky šikovné teči zaznamenal Justin Bailey. Hostující gólman Robin Lehner tak opět vychytal vítězství proti svému bývalému zaměstnavateli a Buffalo si s Ottawou v posledních utkáních drží výrazně kladnou bilanci.

Střely na bránu po 3. třetině

Ottawa Senators – 41 (11, 16, 14)
    Buffalo Sabres – 25 (10, 7, 8)

59:48
    Ryan O'Reilly mohl přidat pojistku hostujícího celku, avšak ze středního pásma trefil pouze okraj tyče prázdné brány.

59:32
    Buffalo se skvěle brání. Domácí se vůbec nemohou vrátit do útočného pásma, kde by se mohli pokoušet o ohrožení Robina Lehnera.

58:51
    Okamžitě po buly přišlo jedovaté zakončení. Kotouč ale letěl těsně vedle Lehnerovy brány.

58:49
    Oddechový čas pro domácí.

58:49
    Craig Anderson si to namířil na střídačku. Ottawa to tedy zkouší se šesti hráči v útočném pásmu!

58:07
    Nyní už ale Ottawa konečně okupuje útočné pásmo. Zatím jsou k vidění pouze nemastná neslaná zakončení od modré.

57:45
    Na modré čáře se ke střele dostal Hoffman. Jeho pokus byl nejprve sražen a poté šel puk pouze za Lehnerovu bránu.

57:33
    Zakázané uvolnění Šavlí. Hra se stěhuje před Lehnera a právě hosté si berou timeout.

56:59
    Senátoři za vlastní bránou čekají na dostřídání spoluhráčů. Teď by se možná i hodilo přerušení, které by mohlo dopřát oddechový čas.

56:43
    Další nepřesnost míří pouze k hostujícím obráncům, kteří nic moc nevymýšlí a posílají puk daleko od své brány.

55:59
    Takhle to rozhodně nepůjde. Buffalo soupeře vůbec nepouští přes útočnou modrou čáru!

55:21
    Stále se Sens ne a ne dostat do kýženého tlaku. Sabres v klidu vracejí kotouče do středního pásma.

54:52
    Před samotnou koncovkou třetí třetiny se ozvali také fanoušci, kteří mohutně skandují "Go, Sens Go!" Senátoři však zatím odpověděli jen slabou střelou Hoffmana.

53:58
    Na druhé straně se rodila zajímavá akce dva na dva. Ani v toto případě však útočící celek nedokázal zakončit do prostoru brány.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 15. B. Ryan (E. Karlsson, Claesson), 35. Phaneuf (B. Ryan) – 1. R. O'Reilly (Okposo, Falk), 41. Moulson (Reinhart, Eichel), 48. Ju. Bailey (McCabe, Ristolainen)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf, Ceci, Borowiecki, Claesson – Dzingel, Brassard, Mark Stone – Z. Smith, Turris (A), Hoffman – B. Ryan, Pageau, Pyatt – Wingels, Kelly, Neil (A).
    Buffalo Sabres: Lehner (A. Nilsson) – McCabe, Ristolainen, Gorges (A), D. Kulikov, Falk, Bogosian – Ju. Bailey, R. O'Reilly (A), Okposo – Eichel, Reinhart, M. Foligno – Rodrigues, B. Gionta, Moulson (C) – D. Grant, Ennis, Deslauriers.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Chris Lee – Steve Barton, Michel Cormier

Diváci: 16 832