HC Litvínov – K. Vary 6:2 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 5:2 (kon.)
Mountfield HK
5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
HC Olomouc
Čtvrtek 16.02.2017, 18:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • 41. kolo

49:38
    Mountfield bude hrát znovu přesilovku pět na tři! Beutl odsedí dvě minuty za podražení.

48:54
    Kališ inkasuje dvě trestné minuty za nedovolené bránění. Východočeši mají velkou šanci definitivně rozhodnout toto utkání.

43:11
    Východočeši dostávají k dispozici přesilovou hru. Jelínek je vyloučen na dvě minuty za podražení.

33:22
    Tomáš Kynčl je vyloučen na dvě minuty za hákování . Další šance pro Moravany na vstřelení branky.

30:55
    Dvojnásobná početní výhoda Mountfieldu končí o něco dříve. Chalupa inkasuje dvě minuty za sevření kotouče rukou.

29:32
    Minuta a devětačtyřicet vteřin přesilovky pět na tři pro Východočechy, to je velká šance! Beutl je vyloučen za podražení.

29:22
    Vyrovnaný počet hráčů na ledě nám příliš dlouho nevydržel, Kuba jednoznačně podrazil hradeckého útočníka a putuje na lavici hanby na dvě minuty.

27:13
    Hofman je po svém gólu očividně povzbuzen. Po velké šanci, kterou mu sebral jeden z bránících hráčů je však vyloučen za nedovolené bránění po tvrdším zákroku u mantinelu.

25:15
    Současně jsou vyloučeni hradecký Bureš za hrubost a Beier za nedovolené bránění, uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách.

24:39
    Rok Macuh je vyloučen za ošklivý zákrok na Havránka. 2 + 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

21:46
    Potrestaným je Miroslav Kuba – dvě minuty za hákování.

12:52
    Hradečtí budou hrát minutu a jedenáct vteřin přesilovku pět na tři. Brankář Olomouce je vyloučen za podražení, trest odpyká Josef Podlaha.

12:04
    Síly na ledě se vyrovnají. Holiš putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění. Více než půl minuty se bude hrát ve čtyřech.

10:40
    Uvidíme první přesilovku, kterou si zahraje Olomouc. Hnik je vyloučen za držení hole.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 25. Hofman (Hnik), 34. D. Matouš (Hidveghy), 48. Hofman (Hnik), 52. Dvořák (Hofman), 53. D. Matouš (F. Moník, Hidveghy) – 29. Holiš (Marek, Tomaník), 60. Macuh (Kuba, Marek)

Mountfield HK: Bartozel (D. Dvořák) – Hroudný "C", Kynčl, Havránek, Brádler, Šalda, J. Moník, Bureš – D. Matouš, Dufek, Hnik, J. Dvořák, F. Moník, Hofman, Šimůnek, Řepík, Hidveghy, Chalupa, Hejna.
    HC Olomouc: Pospíšil (Sonnek) – Rutar, Holiš, Kališ, Beutl, Škoda – Husták, Cach, Říčka, Hajšman, Podlaha, Beier, Macuh, Marek "C", Tomaník, Jelínek, Pěcha, Kuba.

Rozhodčí: Veinfurter – Kis, Potůček