Columbus – Toronto 5:2 (kon.) | Detroit – St. Louis 0:2 (kon.) | Calgary – Philadelphia 3:1 (kon.)
San Jose – Florida 5:6 (po pr.)
LHK Jestřábi Prostějov
2:4 (1:0, 1:3, 0:1) Stav série: 0:1
HC ZUBR Přerov
Čtvrtek 16.02.2017, 18:00 • ZS Prostějov • Play-off Chance ligy • Předkolo

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (20:33:51)

Je dobojováno. Přerovští hokejisté vstoupili do série proti Prostějovu skvěle a v souboji o Hanou se ujali vedení 1:0 na zápasy. Jestřábi si sice v první polovině utkání vypracovali dvoubrankový náskok, hostům ale stačilo jen něco málo přes dvě minuty na obrat a v úvodu třetí části uštědřil domácím další studenou sprchu Karel Plášek. V závěru to Vykoukalova parta zkusila bez brankáře, ani to už ale domácím nepomohlo.

59:52
    Rudovský ještě těsně před závěrečnou sirénou orazítkoval tyč!

59:18
    Domácím byl odpískán ofsajd, to už někteří diváci opouštějí své sedačky. O výhře Přerova už asi nikdo nepochybuje!

58:30
    Rudovský dlouho váhal se střelou a to se mu nakonec nevyplatilo, jeho pokus byl totiž sražen až do ochranné sítě.

58:14
    Protivného nahození od modré se neujalo, tlak Vykoukalovy party ale vrcholí. K další střele se dostal Tomáš Protivný, který ale rovněž neuspěl.

57:33
    Zubři se osvobodili, načež Kantor odjel na střídačku. Domácí to zkusí v šesti!

56:52
    Jan Rudovský už je zpět na ledové ploše, a prostějovští hokejisté tak mají možná poslední možnost zdramatizovat utkání a zabojovat o vyrovnání.

56:18
    A máme tu rovné 20. vyloučení zápasu, to se jen tak nevidí. Marek Sikora (PRE) vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl.

55:42
    Žlutmodří stáli ve třech před Kantorem, ten se ale rozplácl jak dlouhý, tak široký a nějakým způsobem zabránil cestě puku do sítě!

55:25
    S pukem hrající Berger před útočnou modrou ještě zvolil nesmyslnou kličku a do soupeřova pásma vjel příliš pozdě – ofsajd.

54:52
    Domácí si to pět minut před třetí sirénou pořádně komplikují, Jestřábi totiž nezvládli střídání a Rudovský (PRO) půjde odpykat trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

54:10
    Dnešní utkání sleduje 2871 diváků.

53:38
    Právě Tomáš Protivný nyní vypálil od modré a jeho pokus ještě tečoval Krejčík, kotouč ale nakonec proletěl mimo.

53:11
    Ta pro Jestřáby nezačala šťastně, Protivnému na modré čáře ujel puk až do středního pásma.

52:58
    Lukáš Chmelíř (PRE) vyfasoval dvě minuty za zdržování hry, domácí si tak zahrají dvojnásobnou přesilovku!

52:22
    Matušova přihrávka z rohu do předbrankového prostoru neprošla a svěřenci Kamila Přecechtěla poté vyhodili kotouč přes všechny čáry.

51:41
    Filip Dvořák (PRE) už sedí za katrem, kde stráví další dvě minuty za zbytečné hákování. Tohle je jedna z posledních možností pro Prostějovské...

51:11
    Prostějovští mají k dobru ponechanou výhodu, Pavel Kantor už upaluje na střídačku.

50:51
    Lukáš Krejčík to zkusil individuálně, v klíčový moment mu ale sjel kotouč z čepele, a Horčička tak nemusel zasahovat.

50:05
    Žlutomodří vyhodili kotouč tak chytře, aby neskončil na zakázaném uvolnění, hosté se i nadále brání s velkým přehledem.

49:11
    Sikora dobruslil svůj nenápadný pokus a vydal se atakovat prostějovské brankoviště, Kantor ale dokázal bez problémů přerušit hru.

48:28
    Zubři se ale skvěle brání a domácí hokejisty k ničemu nepouštějí, těsně před polovinou třetí třetiny mají hosté nakročeno k vítězství.

47:40
    Chmelířova rána od modré propadla až ke Kantorovi, ten si ale bez problémů poradil a domácí už pomalu zakládají další protiakci.

46:44
    Protivného rozehrávku zastavil Marek Sikora, který se už ale ke kotouči nedostal, a tak si může domácí obránce založení akce zopakovat.

45:50
    Přerovští už hrají v plném počtu, dnes dvougólový Radomír Pala se zapojil zpět do hry.

44:56
    Matouš Venkrbec obkroužil přerovskou svatyni a poté z pravé strany zakončil, Horčička ale dokázal včas zareagovat a poradil si.

44:05
    Vytáhlý Ferenc dokázal zblokovat Štindlovu střelu z pravého kruhu a Přerovští poté vyhodili kotouč do středního pásma.

43:39
    Pala (PRE) se provinil naprosto zbytečným sekáním, domácí tak budou mít možnost snížit v přesilovce.

43:27
    Mikuláš Zbořil s Jiřím Goišem se vydali do rychlé protiakce, přihrávka prvního jmenovaného ale postrádala přesnost a hosté o kotouč přišli.

42:53
    Nepovedená rozehrávka Zubrů skončila na zakázaném uvolnění, následovat tak bude další buly před Lubošem Horčičkou.

42:15
    Přerov právě vstřelil branku!
    A hosté se prakticky ihned poté opět prosadili a vstřelili čtvrtý gól v řadě! KAREL PLÁŠEK objel Kantorovu svatyni a poté poslal kotouč přesně k levé tyči. Hra ještě chvilku pokračovala, sudí si totiž nebyli jistí, zelené světlo se ale rozsvítilo, a tak gól platí! Bez asistence.

41:56
    Po nějakém problému s hrazením byla hra na dlouho přerušena, už se ale opět pokračuje.

41:30
    Matuš vyhrál buly pro Jakuba Šlahaře, jehož pokus Horčička zastavil a opět přerušil hru.

41:27
    Rozehrávka Zubrů skončila na zakázaném uvolnění, domácí se tak zadarmo podívají zpět do útočného pásma.

40:38
    Domácí se v úvodu třetí části usadili v útočném pásmu, do zakončení se ovšem nedostali.

40:01

Třetí třetina začne v 19:53.

V šestadvacáté minutě se sice Jestřábi dostali zásluhou Lukáše Krejčíka do dvoubrankového vedení, nicméně Přerovští poté zaveleli k parádnímu obratu. V rozmezí pouhých 132 sekund se dvakrát prosadil obránce Pala a jednou Plášek, Přerov tak v Prostějově rázem vede 3:2!

40:00

39:58
    To jsou šance! Lubomír Malina těsně před druhou sirénou dorážel z bezprostřední blízkosti, Kantor už ale tento kotouč za svá záda nepustil.

39:06
    Aktivně napadající Jestřábi zbrzdili rozehrávku hostujícího týmu, žlutomodří se ale nakonec přesto dostali až do útočného pásma a po nahození z levého kruhu Kantor pro jistotu přerušil hru.

38:24
    Neuvěřitelný počet trestů na obou stranách neustále naskakuje. Za hosty půjde pykat Marek Sikora (PRE) za sekání, z tábora Jestřábů byl rovněž za sekání potrestán Matuš (PRO).

37:19
    Narážečka Pšurného s Milanem Procházkou k ničemu zajímavému nevedla, hosté se však nakonec přeci jen prokousali do útočného pásma.

36:28
    Přerovským hokejistům najednou narostla křídla, hosté jsou všude o dva kroky dříve a domácí tým v podstatě nepouštějí k puku.

35:49
    Jiří Vykoukal na nastalou situaci reaguje oddechovým časem.

35:49
    Obrat je na světě, Prostějov je na kolenou! Domácí nedokázali obsadit zkušeného KARLA PLÁŠKA, který – ačkoliv ztratil rovnováhu – z předbrankového prostoru dokázal nadvakrát dorazit puk do sítě! Asistence: Lubomír Malina a Jan Berger.

34:43
    V Prostějově se dějí věci, neuplynula ani minuta a půl a máme vyrovnáno! RADOMÍR PALA, který se v základní části nedokázal ani jednou prosadit, přidává nechytatelnou dělovkou z levého kruhu další trefu! Asistence: Lukáš Chmelíř.

34:25
    Krátce poté tu máme další vyloučení, Marek Indra (PRO) vyfasoval dvě minuty za sekání.

33:37
    Zubři snižují, ještě to bude hodně zajímavé! Roman Pšurný ujel podél levého mantinelu a poté krásně našel na vrcholu kruhů volného RADOMÍRA PALU, který tvrdou a přesnou ranou překonal Kantora: Palův první gól v sezóně asi nemohl přijít v příhodnější okamžik. Asistence: Roman Pšurný a Martin Novotný.

33:19
    Přerovský kapitán Tomáš Sýkora se natlačil až před brankoviště a donutil Kantora k přerušení hry, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Zubrů.

32:56
    Sýkorova rána proletěla vysoko nad břevnem domácí svatyně, Karel Plášek už ale je zpět na ledě a hosté nyní budou mít k dispozici zkrácenou přesilovou hru.

32:22
    Šlahařovu ránu z levého kruhu se ještě pokusil tečovat Venkrbec (PRO), ale provinil se nebezpečnou hrou vysokou holí, a tak tu máme další vyloučení.

32:03
    Lukáš Žálčík neměl komu přihrát, a tak si nabruslil do mezikruží a vypálil, jeho střela ale zamířila nad.

31:33
    Hosté odpálili kotouč až k Pavlu Kantorovi, který pomáhá Protivnému s rozehrávkou další akce Jestřábů.

30:56
    Domácí jsou za svůj tlak odměněni přesilovkou, Plášek (PRE) vyfasoval dvě minuty za napadení.

30:25
    Žalčíkovu střelu z levého kruhu vyrazil Horčička jen před sebe, následnou dorážku jednoho z domácích mířící do odkryté svatyně Přerova ale obětavě zblokoval Ferenc, a zabránil tak jistému gólu!

30:04
    Jestřábi hrají v plném počtu a hráči ve žlutomodrých dresech nyní zakládají další akci z hloubi vlastní třetiny.

29:20
    Lukáš Krejčík s Martinem Novákem nastřádali cenné vteřinky v útočném pásmu, prostějovští příznivci to kvitují hlasitým potleskem.

28:45
    Milan Procházka už byl ve skvělé pozici, místo střely ale zvolil přihrávku, a domácí si tak mohou zhluboka oddechnout.

28:32
    Po Pšurného ztrátě kotouče Venkrbec osvobodil domácí, Zubři budou muset zakládat další akci z hloubi vlastní třetiny.

27:57
    Hosté sice vyhráli buly v útočném pásmu, pak jim ale bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti, a hra se tak stěhuje do středního pásma.

27:50
    Oba týmy i nadále hrají velmi nedisciplinovaně. Prostějovští teď hráli v šesti a trest půjde odpykat Marek Indra (PRO).

26:01
    Lukáš Žálčík se ocitl ve skvělé palebné pozici, střela mu ale příliš nesedla a Horčička dokázal přerušit hru.

25:23
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Domácí to ale nakonec sehráli parádně a zvyšjí své vedení! Jestřábi rozjeli oku lahodící kombinaci na jeden dotek, na jejímž konci stál LUKÁŠ KREJČÍK, který z mezikruží překonal Horčičku! Asistence: Martin Novák a Jan Rudovský.

25:06
    Domácí sice kombinují v útočném pásmu, ale pětice hráčů v červených dresech je statická a Horčička zatím nemusel zasahovat.

24:48
    Zubři hráli v pěti! Hosté tak půjdou do tří, trest za hráčskou lavici odpyká Filip Dvořák (PRE).

23:24
    S vyloučenými hráči se v tomto utkání doslova roztrhl pytel, Lubomír Malina (PRE) půjde pykat na dvě minuty za hákování.

22:42
    Protivného nahození od modré pro Luboše Horčičku nebezpečné nebylo, tlak Jestřábů však ještě i nadále pokračuje.

21:47
    Po parádní kombinaci Jestřábů na jeden dotek se ve skvělé pozici ocitl Lukáš Žálčík, Horčička ale jeho střelu dokázal eliminovat!

20:59
    Roman Pšurný (PRE) po přerušení hry zbytečně píchl do brankáře Kantora a vyfasoval za to dvouminutový trest.

20:01

Co nabídne druhá třetina? To začneme zjišťovat v 18:55.

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Viděli jsme velmi zajímavé utkání a hokej, který splňuje parametry play-off. Domácí se zásluhou Tomáše Protivného rychle ujali vedení a stav 1:0 platí i po první třetině, ačkoliv měly oba týmy k dispozici několik přesilovek.

20:00

19:46
    Domácí nyní vyhodili kotouč až na opačnou stranu kluziště a vypadá to, že v první třetině už se nic nestane.

19:25
    Kantor si bez problémů poradil s nahozením od modré čáry, půlminutu před první sirénou se bude vhazovat po jeho pravici.

18:54
    Jan Rudovský (PRO) je už čtvrtým vyloučeným hráčem Prostějova v zápase, domácí útočník vyfasoval dvě minuty za hákování.

17:12
    Kotouč v mezikruží propadl na hůl Ondřeje Fialy, jehož následnou střelu z první však Chmelíř obětavě přizvedl do ochranné sítě.

16:43
    Přerovští hokejisté vyhodili puk přes všechny čáry, další akci domácího týmu zakládá Šlahař.

16:18
    Radimu Matušovi zakončení z dobré pozice příliš nesedlo, Horčička přerušil hru a vhazovat se bude po jeho levé ruce.

15:27
    Ta neměla dlouhého trvání, Filip Dvořák (PRE) už sedí na trestné lavici na dvě minuty za držení.

15:02
    Luňák a Indra vybojovali puk v rohu kluziště, přičemž druhý jmenovaný byl navíc faulován a domácí mají ponechanou výhodu.

14:27
    Martin Novák ujel po levém křídle, tísněný domácí útočník ale zakončil bekhendem a s jeho nepříliš razantním pokusem si Horčička bez potíží poradil.

13:36
    Kantorova rozehrávka skončila jen u jednoho ze zadáků Přerova, který sice vrátil kotouč na hokejky domácích, ani následná rozehrávka Prostějova ale nebyla přesná a puk skončil na dalším zakázaném uvolnění.

13:03
    Jiřímu Goišovi byl odpískán úmyslný ofsajd, Přerovští se tak opět zahnali až před vlastního gólmana.

11:59
    Nepovedená rozehrávka Zubrů skončila na zakázané uvolnění, hra se tak po nějaké době přestěhuje před Luboše Horčičku.

11:06
    Tečovaný kotouč vyletěl až do stropu prostějovské arény, hra je po delší době přerušena, vylučovat se ovšem nebude.

10:05
    Přerovští zadáci přesně rozehráli puk na Luku Petelina, slovinský útočník ve službách Zubrů ale nenápadnou střelou na Pavla Kantora nevyzrál.

09:13
    Pšurný ujel po pravém křídle a z úrovně kruhů vypálil, nepodařilo se mu však zakončit podle představ.

08:26
    Lubomír Kovařík objel domácí svatyni a pokusil se z otočky zakončit, Kantor mu ale puk vypíchl a domácí se poté opět osvobodili.

07:45
    Svěřenci kouče Vykoukala se okamžitě po vyhraném buly osvobodili, hosté musejí zakládat další akci z hloubi vlastní třetiny.

07:23
    Domácí tým sice kontroluje hru, Prostějov ale sráží velká nedisciplinovanost. Dvě minuty za vysokou hůl teď vyfasoval Vojtěch Zadražil (PRO).

06:38
    Šlahař je na ledě a okamžitě se zapojil do hry, hostům byl o chviličku později odpískán ofsajd.

06:10
    Hráči v červených dresech se brání velmi svědomitě a opět odpalují kotouč až k Luboši Horčičkovi.

05:21
    Tomáš Sýkora vybojoval útočné pásmo pro hosty, nicméně hosté momentálně kombinují pouze v rohu kluziště.

04:32
    Pavel Kantor (PRO) příliš okatě posunul svou svatyni, a vyfasoval tak dvě minuty za zdržování hry. Trest odpyká Jakub Šlahař.

04:10
    Jestřábi už hrají v plném počtu, narozdíl od Přerovských dokázali svěřenci Jiřího Vykoukala první oslabení bez potíží ubránit.

02:53
    Hosté sice mají tlak v útočném pásmu, ke střelám se ale nedostávají a Pavel Kantor je zatím prakticky bez práce.

02:10
    Marek Indra (PRO) už sedí na trestné lavici, kde stráví příští dvě minuty za držení protihráče.

01:11
    Domácí přesilovku rychle využívají a ujímají se vedení! Lukáš Krejčík našel na modré čáře úplně volného TOMÁŠE PROTIVNÉHO, který si připravil kotouč ke střele a poté překonal nicnetušícího Horčičku! Asistence: Lukáš Krejčík a Martin Novák.

00:38
    Jan Berger (PRE) míří za katr na dvě minuty za hrubost, Jestřábi si tak hned v první minutě zahrají první přesilovku.

00:32
    Prostějovští ale posléze vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před Pavlem Kantorem.

00:21
    Domácí okamžitě po vyhraném buly nahodili kotouč do útočného pásma, kde se puku sice ujali beci Přerova, jejichž rozehrávka ale skončila jen u Ondřeje Fialy.

00:01
    Za chviličku začínáme!

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Barvík) – Protivný, D. Kolář, T. Kvapil, Štindl, Pařízek, V. Zadražil – Matuš, Šlahař, Žálčík – L. Luňák, Venkrbec (C), Indra – L. Krejčík, Martin Novák (A), Rudovský – Fiala, Hozák, Švec – Zabloudil.

HC ZUBR Přerov: Horčička (Klimeš) – M. Novotný, Ferenc (A), Chmelíř, Malina, L. Vágner, Pala, Zbořil, Šnajnar – Plášek, T. Sýkora (C), Sikora – Milan Procházka (A), Pšurný, Berger – Goiš, F. Dvořák, Kovařík – Petelin, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl.

Rozhodčí: Dědek, Kubičík – Polák, Zídek.

Souboj mezi 30 kilometrů vzdálenými městy bude parádní reklamou na WSM Ligu. Vyprodané stadiony, elektrizující atmosféra, boj o každý centimetr ledu. Favorit série mezi Prostějovem a Přerovem se hledá velmi těžko, vyšší ambice má ale určitě domácí tým.

Jestřábi v létě mohutně posílili a dokonce se s nimi hovořilo v souvislosti s postupem do baráže, Prostějovští ale skončili až sedmí, a musí tak do předkola proti nevyzpytatelnému Přerovu, který trénuje exprostějovský kouč Kamil Přecechtěl. Zubrům vyhrocená atmosféra vyřazovacích bojů vyhovuje, v minulém ročníku Přerovští pořádně potrápili ambiciózní budějovický Motor.

Vzájemné zápasy hovoří vyrovnaně. Prostějovští zvládli první dvě měření sil shodně 3:2 po prodloužení, zatímco ve třetím a čtvrtém vzájemném klání se z výher 5:0 a 5:3 radoval Přerov.

V obou táborech se ještě doléčují drobné šrámy ze závěru základní části. Tu v dresu Přerova nedohráli například Rostislav Šnajnar, Ľubomír Malina, Milan Procházka, Lubomír Kovařík, Karel Plášek a Jan Bergr, zatímco prostějovský trenér Jiří Vykoukal se bude muset s nejvyšší pravděpodobností obejít bez elitního obránce Aleše Holíka.

Ať už to dopadne jakkoliv, bude to pořádný hukot, tak si to s námi nenechte ujít!

Hezký podvečer. Co nejsrdečněji vás vítám u sledování textového přenosu z prvního duelu předkola play-off WSM Ligy, v němž LHK Jestřábi Prostějov přivítají HC ZUBR Přerov. Tak si to od 18 hodin nenechte ujít!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 2. Protivný (L. Krejčík, Martin Novák), 26. L. Krejčík (Martin Novák, Rudovský) – 34. Pala (Pšurný, M. Novotný), 35. Pala (Chmelíř), 36. Plášek (Malina, Berger), 43. Plášek

Rozhodčí: Dědek, Kubičík – Polák, Zídek