Columbus – Toronto 5:2 (kon.) | Detroit – St. Louis 0:2 (kon.) | Calgary – Philadelphia 3:1 (kon.)
San Jose – Florida 5:6 (po pr.)
LHK Jestřábi Prostějov
2:4 (1:0, 1:3, 0:1) Stav série: 0:1
HC ZUBR Přerov
Čtvrtek 16.02.2017, 18:00 • ZS Prostějov • Play-off Chance ligy • Předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký podvečer. Co nejsrdečněji vás vítám u sledování textového přenosu z prvního duelu předkola play-off WSM Ligy, v němž LHK Jestřábi Prostějov přivítají HC ZUBR Přerov. Tak si to od 18 hodin nenechte ujít!

Souboj mezi 30 kilometrů vzdálenými městy bude parádní reklamou na WSM Ligu. Vyprodané stadiony, elektrizující atmosféra, boj o každý centimetr ledu. Favorit série mezi Prostějovem a Přerovem se hledá velmi těžko, vyšší ambice má ale určitě domácí tým.

Jestřábi v létě mohutně posílili a dokonce se s nimi hovořilo v souvislosti s postupem do baráže, Prostějovští ale skončili až sedmí, a musí tak do předkola proti nevyzpytatelnému Přerovu, který trénuje exprostějovský kouč Kamil Přecechtěl. Zubrům vyhrocená atmosféra vyřazovacích bojů vyhovuje, v minulém ročníku Přerovští pořádně potrápili ambiciózní budějovický Motor.

Vzájemné zápasy hovoří vyrovnaně. Prostějovští zvládli první dvě měření sil shodně 3:2 po prodloužení, zatímco ve třetím a čtvrtém vzájemném klání se z výher 5:0 a 5:3 radoval Přerov.

V obou táborech se ještě doléčují drobné šrámy ze závěru základní části. Tu v dresu Přerova nedohráli například Rostislav Šnajnar, Ľubomír Malina, Milan Procházka, Lubomír Kovařík, Karel Plášek a Jan Bergr, zatímco prostějovský trenér Jiří Vykoukal se bude muset s nejvyšší pravděpodobností obejít bez elitního obránce Aleše Holíka.

Ať už to dopadne jakkoliv, bude to pořádný hukot, tak si to s námi nenechte ujít!

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Barvík) – Protivný, D. Kolář, T. Kvapil, Štindl, Pařízek, V. Zadražil – Matuš, Šlahař, Žálčík – L. Luňák, Venkrbec (C), Indra – L. Krejčík, Martin Novák (A), Rudovský – Fiala, Hozák, Švec – Zabloudil.

HC ZUBR Přerov: Horčička (Klimeš) – M. Novotný, Ferenc (A), Chmelíř, Malina, L. Vágner, Pala, Zbořil, Šnajnar – Plášek, T. Sýkora (C), Sikora – Milan Procházka (A), Pšurný, Berger – Goiš, F. Dvořák, Kovařík – Petelin, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl.

Rozhodčí: Dědek, Kubičík – Polák, Zídek.
    Za chviličku začínáme!

00:01

00:21
    Domácí okamžitě po vyhraném buly nahodili kotouč do útočného pásma, kde se puku sice ujali beci Přerova, jejichž rozehrávka ale skončila jen u Ondřeje Fialy.

00:32
    Prostějovští ale posléze vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před Pavlem Kantorem.

00:38
    Jan Berger (PRE) míří za katr na dvě minuty za hrubost, Jestřábi si tak hned v první minutě zahrají první přesilovku.

01:11
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Domácí přesilovku rychle využívají a ujímají se vedení! Lukáš Krejčík našel na modré čáře úplně volného TOMÁŠE PROTIVNÉHO, který si připravil kotouč ke střele a poté překonal nicnetušícího Horčičku! Asistence: Lukáš Krejčík a Martin Novák.

02:10
    Marek Indra (PRO) už sedí na trestné lavici, kde stráví příští dvě minuty za držení protihráče.

02:53
    Hosté sice mají tlak v útočném pásmu, ke střelám se ale nedostávají a Pavel Kantor je zatím prakticky bez práce.

04:10
    Jestřábi už hrají v plném počtu, narozdíl od Přerovských dokázali svěřenci Jiřího Vykoukala první oslabení bez potíží ubránit.

04:32
    Pavel Kantor (PRO) příliš okatě posunul svou svatyni, a vyfasoval tak dvě minuty za zdržování hry. Trest odpyká Jakub Šlahař.

05:21
    Tomáš Sýkora vybojoval útočné pásmo pro hosty, nicméně hosté momentálně kombinují pouze v rohu kluziště.

06:10
    Hráči v červených dresech se brání velmi svědomitě a opět odpalují kotouč až k Luboši Horčičkovi.

06:38
    Šlahař je na ledě a okamžitě se zapojil do hry, hostům byl o chviličku později odpískán ofsajd.

07:23
    Domácí tým sice kontroluje hru, Prostějov ale sráží velká nedisciplinovanost. Dvě minuty za vysokou hůl teď vyfasoval Vojtěch Zadražil (PRO).

07:45
    Svěřenci kouče Vykoukala se okamžitě po vyhraném buly osvobodili, hosté musejí zakládat další akci z hloubi vlastní třetiny.

08:26
    Lubomír Kovařík objel domácí svatyni a pokusil se z otočky zakončit, Kantor mu ale puk vypíchl a domácí se poté opět osvobodili.

09:13
    Pšurný ujel po pravém křídle a z úrovně kruhů vypálil, nepodařilo se mu však zakončit podle představ.

10:05
    Přerovští zadáci přesně rozehráli puk na Luku Petelina, slovinský útočník ve službách Zubrů ale nenápadnou střelou na Pavla Kantora nevyzrál.

11:06
    Tečovaný kotouč vyletěl až do stropu prostějovské arény, hra je po delší době přerušena, vylučovat se ovšem nebude.

11:59
    Nepovedená rozehrávka Zubrů skončila na zakázané uvolnění, hra se tak po nějaké době přestěhuje před Luboše Horčičku.

13:03
    Jiřímu Goišovi byl odpískán úmyslný ofsajd, Přerovští se tak opět zahnali až před vlastního gólmana.

13:36
    Kantorova rozehrávka skončila jen u jednoho ze zadáků Přerova, který sice vrátil kotouč na hokejky domácích, ani následná rozehrávka Prostějova ale nebyla přesná a puk skončil na dalším zakázaném uvolnění.

14:27
    Martin Novák ujel po levém křídle, tísněný domácí útočník ale zakončil bekhendem a s jeho nepříliš razantním pokusem si Horčička bez potíží poradil.

15:02
    Luňák a Indra vybojovali puk v rohu kluziště, přičemž druhý jmenovaný byl navíc faulován a domácí mají ponechanou výhodu.

15:27
    Ta neměla dlouhého trvání, Filip Dvořák (PRE) už sedí na trestné lavici na dvě minuty za držení.

16:18
    Radimu Matušovi zakončení z dobré pozice příliš nesedlo, Horčička přerušil hru a vhazovat se bude po jeho levé ruce.

16:43
    Přerovští hokejisté vyhodili puk přes všechny čáry, další akci domácího týmu zakládá Šlahař.

17:12
    Kotouč v mezikruží propadl na hůl Ondřeje Fialy, jehož následnou střelu z první však Chmelíř obětavě přizvedl do ochranné sítě.

18:54
    Jan Rudovský (PRO) je už čtvrtým vyloučeným hráčem Prostějova v zápase, domácí útočník vyfasoval dvě minuty za hákování.

19:25
    Kantor si bez problémů poradil s nahozením od modré čáry, půlminutu před první sirénou se bude vhazovat po jeho pravici.

19:46
    Domácí nyní vyhodili kotouč až na opačnou stranu kluziště a vypadá to, že v první třetině už se nic nestane.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Viděli jsme velmi zajímavé utkání a hokej, který splňuje parametry play-off. Domácí se zásluhou Tomáše Protivného rychle ujali vedení a stav 1:0 platí i po první třetině, ačkoliv měly oba týmy k dispozici několik přesilovek.

Co nabídne druhá třetina? To začneme zjišťovat v 18:55.

20:01

20:59
    Roman Pšurný (PRE) po přerušení hry zbytečně píchl do brankáře Kantora a vyfasoval za to dvouminutový trest.

21:47
    Po parádní kombinaci Jestřábů na jeden dotek se ve skvělé pozici ocitl Lukáš Žálčík, Horčička ale jeho střelu dokázal eliminovat!

22:42
    Protivného nahození od modré pro Luboše Horčičku nebezpečné nebylo, tlak Jestřábů však ještě i nadále pokračuje.

23:24
    S vyloučenými hráči se v tomto utkání doslova roztrhl pytel, Lubomír Malina (PRE) půjde pykat na dvě minuty za hákování.

24:48
    Zubři hráli v pěti! Hosté tak půjdou do tří, trest za hráčskou lavici odpyká Filip Dvořák (PRE).

25:06
    Domácí sice kombinují v útočném pásmu, ale pětice hráčů v červených dresech je statická a Horčička zatím nemusel zasahovat.

25:23
    Domácí to ale nakonec sehráli parádně a zvyšjí své vedení! Jestřábi rozjeli oku lahodící kombinaci na jeden dotek, na jejímž konci stál LUKÁŠ KREJČÍK, který z mezikruží překonal Horčičku! Asistence: Martin Novák a Jan Rudovský.

26:01
    Lukáš Žálčík se ocitl ve skvělé palebné pozici, střela mu ale příliš nesedla a Horčička dokázal přerušit hru.

27:50
    Oba týmy i nadále hrají velmi nedisciplinovaně. Prostějovští teď hráli v šesti a trest půjde odpykat Marek Indra (PRO).

27:57
    Hosté sice vyhráli buly v útočném pásmu, pak jim ale bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti, a hra se tak stěhuje do středního pásma.

28:32
    Po Pšurného ztrátě kotouče Venkrbec osvobodil domácí, Zubři budou muset zakládat další akci z hloubi vlastní třetiny.

28:45
    Milan Procházka už byl ve skvělé pozici, místo střely ale zvolil přihrávku, a domácí si tak mohou zhluboka oddechnout.

29:20
    Lukáš Krejčík s Martinem Novákem nastřádali cenné vteřinky v útočném pásmu, prostějovští příznivci to kvitují hlasitým potleskem.

30:04
    Jestřábi hrají v plném počtu a hráči ve žlutomodrých dresech nyní zakládají další akci z hloubi vlastní třetiny.

30:25
    Žalčíkovu střelu z levého kruhu vyrazil Horčička jen před sebe, následnou dorážku jednoho z domácích mířící do odkryté svatyně Přerova ale obětavě zblokoval Ferenc, a zabránil tak jistému gólu!

30:56
    Domácí jsou za svůj tlak odměněni přesilovkou, Plášek (PRE) vyfasoval dvě minuty za napadení.

31:33
    Hosté odpálili kotouč až k Pavlu Kantorovi, který pomáhá Protivnému s rozehrávkou další akce Jestřábů.

32:03
    Lukáš Žálčík neměl komu přihrát, a tak si nabruslil do mezikruží a vypálil, jeho střela ale zamířila nad.

32:22
    Šlahařovu ránu z levého kruhu se ještě pokusil tečovat Venkrbec (PRO), ale provinil se nebezpečnou hrou vysokou holí, a tak tu máme další vyloučení.

32:56
    Sýkorova rána proletěla vysoko nad břevnem domácí svatyně, Karel Plášek už ale je zpět na ledě a hosté nyní budou mít k dispozici zkrácenou přesilovou hru.

33:19
    Přerovský kapitán Tomáš Sýkora se natlačil až před brankoviště a donutil Kantora k přerušení hry, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Zubrů.

33:37
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři snižují, ještě to bude hodně zajímavé! Roman Pšurný ujel podél levého mantinelu a poté krásně našel na vrcholu kruhů volného RADOMÍRA PALU, který tvrdou a přesnou ranou překonal Kantora: Palův první gól v sezóně asi nemohl přijít v příhodnější okamžik. Asistence: Roman Pšurný a Martin Novotný.

34:25
    Krátce poté tu máme další vyloučení, Marek Indra (PRO) vyfasoval dvě minuty za sekání.

34:43
    V Prostějově se dějí věci, neuplynula ani minuta a půl a máme vyrovnáno! RADOMÍR PALA, který se v základní části nedokázal ani jednou prosadit, přidává nechytatelnou dělovkou z levého kruhu další trefu! Asistence: Lukáš Chmelíř.

35:49
    Obrat je na světě, Prostějov je na kolenou! Domácí nedokázali obsadit zkušeného KARLA PLÁŠKA, který – ačkoliv ztratil rovnováhu – z předbrankového prostoru dokázal nadvakrát dorazit puk do sítě! Asistence: Lubomír Malina a Jan Berger.

35:49
    Jiří Vykoukal na nastalou situaci reaguje oddechovým časem.

36:28
    Přerovským hokejistům najednou narostla křídla, hosté jsou všude o dva kroky dříve a domácí tým v podstatě nepouštějí k puku.

37:19
    Narážečka Pšurného s Milanem Procházkou k ničemu zajímavému nevedla, hosté se však nakonec přeci jen prokousali do útočného pásma.

38:24
    Neuvěřitelný počet trestů na obou stranách neustále naskakuje. Za hosty půjde pykat Marek Sikora (PRE) za sekání, z tábora Jestřábů byl rovněž za sekání potrestán Matuš (PRO).

39:06
    Aktivně napadající Jestřábi zbrzdili rozehrávku hostujícího týmu, žlutomodří se ale nakonec přesto dostali až do útočného pásma a po nahození z levého kruhu Kantor pro jistotu přerušil hru.

39:58
    To jsou šance! Lubomír Malina těsně před druhou sirénou dorážel z bezprostřední blízkosti, Kantor už ale tento kotouč za svá záda nepustil.

40:00

V šestadvacáté minutě se sice Jestřábi dostali zásluhou Lukáše Krejčíka do dvoubrankového vedení, nicméně Přerovští poté zaveleli k parádnímu obratu. V rozmezí pouhých 132 sekund se dvakrát prosadil obránce Pala a jednou Plášek, Přerov tak v Prostějově rázem vede 3:2!

Třetí třetina začne v 19:53.

40:01

40:38
    Domácí se v úvodu třetí části usadili v útočném pásmu, do zakončení se ovšem nedostali.

41:27
    Rozehrávka Zubrů skončila na zakázaném uvolnění, domácí se tak zadarmo podívají zpět do útočného pásma.

41:30
    Matuš vyhrál buly pro Jakuba Šlahaře, jehož pokus Horčička zastavil a opět přerušil hru.

41:56
    Po nějakém problému s hrazením byla hra na dlouho přerušena, už se ale opět pokračuje.

42:15
    A hosté se prakticky ihned poté opět prosadili a vstřelili čtvrtý gól v řadě! KAREL PLÁŠEK objel Kantorovu svatyni a poté poslal kotouč přesně k levé tyči. Hra ještě chvilku pokračovala, sudí si totiž nebyli jistí, zelené světlo se ale rozsvítilo, a tak gól platí! Bez asistence.

42:53
    Nepovedená rozehrávka Zubrů skončila na zakázaném uvolnění, následovat tak bude další buly před Lubošem Horčičkou.

43:27
    Mikuláš Zbořil s Jiřím Goišem se vydali do rychlé protiakce, přihrávka prvního jmenovaného ale postrádala přesnost a hosté o kotouč přišli.

43:39
    Pala (PRE) se provinil naprosto zbytečným sekáním, domácí tak budou mít možnost snížit v přesilovce.

44:05
    Vytáhlý Ferenc dokázal zblokovat Štindlovu střelu z pravého kruhu a Přerovští poté vyhodili kotouč do středního pásma.

44:56
    Matouš Venkrbec obkroužil přerovskou svatyni a poté z pravé strany zakončil, Horčička ale dokázal včas zareagovat a poradil si.

45:50
    Přerovští už hrají v plném počtu, dnes dvougólový Radomír Pala se zapojil zpět do hry.

46:44
    Protivného rozehrávku zastavil Marek Sikora, který se už ale ke kotouči nedostal, a tak si může domácí obránce založení akce zopakovat.

47:40
    Chmelířova rána od modré propadla až ke Kantorovi, ten si ale bez problémů poradil a domácí už pomalu zakládají další protiakci.

48:28
    Zubři se ale skvěle brání a domácí hokejisty k ničemu nepouštějí, těsně před polovinou třetí třetiny mají hosté nakročeno k vítězství.

49:11
    Sikora dobruslil svůj nenápadný pokus a vydal se atakovat prostějovské brankoviště, Kantor ale dokázal bez problémů přerušit hru.

50:05
    Žlutomodří vyhodili kotouč tak chytře, aby neskončil na zakázaném uvolnění, hosté se i nadále brání s velkým přehledem.

50:51
    Lukáš Krejčík to zkusil individuálně, v klíčový moment mu ale sjel kotouč z čepele, a Horčička tak nemusel zasahovat.

51:11
    Prostějovští mají k dobru ponechanou výhodu, Pavel Kantor už upaluje na střídačku.

51:41
    Filip Dvořák (PRE) už sedí za katrem, kde stráví další dvě minuty za zbytečné hákování. Tohle je jedna z posledních možností pro Prostějovské...

52:22
    Matušova přihrávka z rohu do předbrankového prostoru neprošla a svěřenci Kamila Přecechtěla poté vyhodili kotouč přes všechny čáry.

52:58
    Lukáš Chmelíř (PRE) vyfasoval dvě minuty za zdržování hry, domácí si tak zahrají dvojnásobnou přesilovku!

53:11
    Ta pro Jestřáby nezačala šťastně, Protivnému na modré čáře ujel puk až do středního pásma.

53:38
    Právě Tomáš Protivný nyní vypálil od modré a jeho pokus ještě tečoval Krejčík, kotouč ale nakonec proletěl mimo.

54:10
    Dnešní utkání sleduje 2871 diváků.

54:52
    Domácí si to pět minut před třetí sirénou pořádně komplikují, Jestřábi totiž nezvládli střídání a Rudovský (PRO) půjde odpykat trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

55:25
    S pukem hrající Berger před útočnou modrou ještě zvolil nesmyslnou kličku a do soupeřova pásma vjel příliš pozdě – ofsajd.

55:42
    Žlutmodří stáli ve třech před Kantorem, ten se ale rozplácl jak dlouhý, tak široký a nějakým způsobem zabránil cestě puku do sítě!

56:18
    A máme tu rovné 20. vyloučení zápasu, to se jen tak nevidí. Marek Sikora (PRE) vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl.

56:52
    Jan Rudovský už je zpět na ledové ploše, a prostějovští hokejisté tak mají možná poslední možnost zdramatizovat utkání a zabojovat o vyrovnání.

57:33
    Zubři se osvobodili, načež Kantor odjel na střídačku. Domácí to zkusí v šesti!

58:14
    Protivného nahození od modré se neujalo, tlak Vykoukalovy party ale vrcholí. K další střele se dostal Tomáš Protivný, který ale rovněž neuspěl.

58:30
    Rudovský dlouho váhal se střelou a to se mu nakonec nevyplatilo, jeho pokus byl totiž sražen až do ochranné sítě.

59:18
    Domácím byl odpískán ofsajd, to už někteří diváci opouštějí své sedačky. O výhře Přerova už asi nikdo nepochybuje!

59:52
    Rudovský ještě těsně před závěrečnou sirénou orazítkoval tyč!

Je dobojováno. Přerovští hokejisté vstoupili do série proti Prostějovu skvěle a v souboji o Hanou se ujali vedení 1:0 na zápasy. Jestřábi si sice v první polovině utkání vypracovali dvoubrankový náskok, hostům ale stačilo jen něco málo přes dvě minuty na obrat a v úvodu třetí části uštědřil domácím další studenou sprchu Karel Plášek. V závěru to Vykoukalova parta zkusila bez brankáře, ani to už ale domácím nepomohlo.

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (20:33:51)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 2. Protivný (L. Krejčík, Martin Novák), 26. L. Krejčík (Martin Novák, Rudovský) – 34. Pala (Pšurný, M. Novotný), 35. Pala (Chmelíř), 36. Plášek (Malina, Berger), 43. Plášek

Rozhodčí: Dědek, Kubičík – Polák, Zídek